#ШколаПроєктів: Учні 8-Бкласу продовжують вивчення історії української кераміки рідного краю.



#ШколаПроєктів Учні 8-Бкласу (кл. кер. Малицька О. В.) продовжують вивчення історії української кераміки рідного краю. Гончарство дозволяє зрозуміти нашу культуру, відображає традиції, розвиває національну свідомість. Виникло гончарство в епоху неоліту, а роботу на гончарному колі почали в 4 тисячолітті до н. е. Багато технік витримало іспит часом. У 17 столітті гончарство досягло в Україні вищого рівня розвитку. А перші згадки про сокальських гончарів датуються 16 століттям. Місто стає відомим своїми гончарними осередками, що є невід' ємною частиною української кераміки. Тому наше дослідження привело нас у Сокальський музей "Людина. Земля. Всесвіт". Тут ми дізналися про існування гончарної майстерні та знаменитого майстра гончарної справи у четвертому поколінні, кахляра - Василя Шостопальця (1816-1879). Кахлі із печей Шостопальця несуть інформативний характер через написи. Велике місце в оздобленні виробів майстра посідає зображення птаха- сокола у поєднанні з рослинними мотивами, що і є візитівкою сокальської кераміки. Цікавим експонатом музею є дзбан В. Шостопальця, виготовлений у вигляді вельможного пана. На ньому жартівливий напис про вино. Велика частина робіт В.Шостопальуя зберігається у музеї Івана Гончара. На відродження кераміки нашого регіону надихає книга Галини Івашків " Василь Шостопалець та кераміка Сокаля". Ми ще раз переконалися, що гончарство - це одне з найдавніших ремесел, яке несе через століття безцінну інформацію про давній побут та культуру українського народу.


Останнє опубліковане

26.04.2024
Виховний захід " Чорнобиль - скорбота пам'яті людської".

26 квітня учні 9-Б класу та вчителі хімії Мацях Н.Р. та фізики Мартинюк Л.О. провели виховний захід " Чорнобиль - скорбота пам'яті людської". Школярі поглибили свої знання про Чорнобильську трагедію та довідалися більше про людей, які ціною власного життя та здоров'я захищали Україну від наслідків аварії, вшанували їх хвилиною мовчання.

26.04.2024
Великодні аплікації

Цього тижня учні 3-Б класу ( учитель Бац В.І.) разом із п. Любою Ящун виготовляли великодні аплікації. Листівки із голубами миру третьокласники надішлють нашим Захисникам, а інші подарують самотнім людям, котрі також потребують нашого тепла та уваги.

26.04.2024
Практична робота "Основні класи неорганічних речовин"

Учні 8-А та 8-Д класів (учитель хімії Мацях Н.Р.), об'єднавшись у групи, провели практичну роботу "Основні класи неорганічних речовин". Досліди були цікавими, діти з захоплення виконували усі завдання. Було підтверджено, що теорія без практики- мертва.

26.04.2024
Бінарний урок на тему «Цукровий діабет»

Під час декади природничих наук учителі Гімназії №12 Наталія Мацях та Ірина Ящишин провели бінарний урок в 9 – А класі на тему «Цукровий діабет». Перші згадки про симптоми, схожі на цукровий діабет, зустрічаються ще в давньому Єгипті, близько 1500 років до нашої ери. А вперше цей захворювання було описано як окрема медична проблема у Древньому Індійському тексті «Сушрута-самгіта» близько 400 років до нашої ери. Цукровий діабет стає глобальною проблемою здоров'я, оскільки кількість хворих на нього зростає в усьому світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, кількість людей з діагнозом цукрового діабету збільшилася з 108 мільйонів у 1980 році до 422 мільйонів у 2014 році. Тому важливо розуміти симптоми, які вказують на це захворювання, знати як спосіб життя впливає на розвиток хвороби. Важливо не лише знати показники норми цукру в крові, а й вміти його вимірювати. Саме цим і займалися девятикласники. "Здоров'я - це найбільша цінність, а боротьба з цукровим діабетом - це інвестиція у майбутнє вашого здоров'я."