Інформація та поради батькамРекомендації батькам першокласників  щодо підтримки дитини в період адаптації до навчання в школі

Вступ до школи  та початок навчання у першому класі – складний і відповідальний. Адже так багато змін відбувається у житті молодших школярів. Це не тільки нові умови життя та діяльності, це й нові контакти, нові стосунки, обов’язки. Це  «кризовий період» у житті маленької людини, і ця  «криза» виявляється в тому, що свої ігрові потреби дитина має задовольняти навчальними способами.

Процес адаптації до шкільного життя у дітей триває по-різному – від 2-х тижнів до 2 – 3 місяців (залежно від рівня їх готовності до школи, психофізіологічних особливостей та стану здоров’я). Але незважаючи на це, для полегшення процесу адаптації дитини до школи все ж можна надати деякі рекомендації:

  1. Формуйте позитивне ставлення до школи.
  2. Виявляйте інтерес до шкільних справ та успіхів дитини.
  3. Формуйте адекватну самооцінку.
  4. Не порівнюйте дитину з іншими дітьми, особливо якщо вона є менш успішною ніж інші діти.
  5. Частіше обнімайте, цілуйте свої дітей, використовуйте тілесний контакт.
  6. Обговоріть з дитиною правила і норми, які пов’язані зі школою.
  7. Підбадьорюйте, підкреслюйте впевненість в успіхах дитини та можливостях у навчанні.
  8. Складіть разом з дитиною розпорядок дня та стежте за його дотриманням.
  9. Побажайте дитині успіхів та скажіть лагідні слова, відправляючи дитину у школу.
  10. Дозвольте дитині трохи розслабитись та відпочити після школи.

Не принижуйте дитину, любіть її та приймайте  такою, якою вона є.


Останнє опубліковане

28.09.2023
Зустріч з львівською письменницею Любою Відутою

Нещодавно учні 5-В, 5-Г, 6-Г та 7-Б класів Гімназія #12 Червоноградської ТГ зустрілися з львівською письменницею Любою Відутою. Ця подія подарувала школярам багато позитивних емоцій, цікавих розповідей про нашу Україну та фантастичних оповідей. Письменниця презентувала свої книги "Ловці думок", "За викраденим часом" та "Енциклопедію про Україну". Учні придбали собі багато цікавої авторської літератури, а також дякуємо п. Любові за нові книжки для шкільної бібліотеки. Дякуємо п.Любі за пізнавальну, веселу та цікаву зустріч!

25.09.2023
Екскурсія у м. Луцьк

24 вересня учні 2-В класу (учитель Харкевич І.Д.) побували на екскурсії у м. Луцьк. Юні школярики відвідали музей військової техніки, замок Любарта та отримали велике задоволення від зустрічі з мешканцями міського зоопарку.

24.09.2023
День другий Освітньої кампанії для шкіл від Interreg NEXT Poland-Ukraine

Сплав по річці Зх. Буг, виставка старовинних мотициклів зі всієї Європи, квест Дорогочином, вечеря біля багаття та весела дискотека- це те, що подарувало нашим школярам позитивні емоції та незабутні вреження. Дякуємо організаторам!

23.09.2023
Перший день Освітньої кампанії для шкіл від Interreg NEXT Poland-Ukraine

Дякуємо Interreg NEXT Poland-Ukraine за неймовірні майстерки, ці мелодії тепер із нами надовго!