#ШколаПроєктів: Гончарство – це надзвичайно особливий прадавній вид ремесла.



#ШколаПроєктів Гончарство – це надзвичайно особливий прадавній вид ремесла. У певній мірі це навіть сакральне дійство, адже тут задіяні одразу чотири стихії: глина – земля, вода – для розмочування, повітря – для підсихання виробу, вогонь – для обпалення. Через два тижні учні 8-Б класу ( кл. кер. Малицька О. В.) зустрілися знову з майстром гончарної справи Сергієм Івашковим у "Садибі гончара", де наші вироби проходили стихію вогню. Наші горнятка та глечик покрили спеціальною глазур'ю, яка надає при випалюванні блискучості. Далі його обпалювали у печі при високій температурі, що робить його твердим та довготривалим. Весь процес роботи триває 40 днів і є медитативний, адже кожен шматочок глини, кожен етап роботи несе людську енергію, частинку душі. Ми використовуємо свої керамічні вироби з радістю та задоволенням у побуті. Отримуємо насолоду від того, що маємо можливість відчути той зв'язок поколінь, який ми як українці маємо пізнавати, продовжувати та берегти.


Останнє опубліковане

26.04.2024
Виховний захід " Чорнобиль - скорбота пам'яті людської".

26 квітня учні 9-Б класу та вчителі хімії Мацях Н.Р. та фізики Мартинюк Л.О. провели виховний захід " Чорнобиль - скорбота пам'яті людської". Школярі поглибили свої знання про Чорнобильську трагедію та довідалися більше про людей, які ціною власного життя та здоров'я захищали Україну від наслідків аварії, вшанували їх хвилиною мовчання.

26.04.2024
Великодні аплікації

Цього тижня учні 3-Б класу ( учитель Бац В.І.) разом із п. Любою Ящун виготовляли великодні аплікації. Листівки із голубами миру третьокласники надішлють нашим Захисникам, а інші подарують самотнім людям, котрі також потребують нашого тепла та уваги.

26.04.2024
Практична робота "Основні класи неорганічних речовин"

Учні 8-А та 8-Д класів (учитель хімії Мацях Н.Р.), об'єднавшись у групи, провели практичну роботу "Основні класи неорганічних речовин". Досліди були цікавими, діти з захоплення виконували усі завдання. Було підтверджено, що теорія без практики- мертва.

26.04.2024
Бінарний урок на тему «Цукровий діабет»

Під час декади природничих наук учителі Гімназії №12 Наталія Мацях та Ірина Ящишин провели бінарний урок в 9 – А класі на тему «Цукровий діабет». Перші згадки про симптоми, схожі на цукровий діабет, зустрічаються ще в давньому Єгипті, близько 1500 років до нашої ери. А вперше цей захворювання було описано як окрема медична проблема у Древньому Індійському тексті «Сушрута-самгіта» близько 400 років до нашої ери. Цукровий діабет стає глобальною проблемою здоров'я, оскільки кількість хворих на нього зростає в усьому світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, кількість людей з діагнозом цукрового діабету збільшилася з 108 мільйонів у 1980 році до 422 мільйонів у 2014 році. Тому важливо розуміти симптоми, які вказують на це захворювання, знати як спосіб життя впливає на розвиток хвороби. Важливо не лише знати показники норми цукру в крові, а й вміти його вимірювати. Саме цим і займалися девятикласники. "Здоров'я - це найбільша цінність, а боротьба з цукровим діабетом - це інвестиція у майбутнє вашого здоров'я."