Здоровий спосіб життя



Здоров’я людини – цікаве й складне явище. Воно завжди привертало і буде привертати увагу не лише дослідників, але й кожної людини.

Здоров’я – сукупність фізичних, духовних, соціальних якостей людини, що є основною її довголіття.

Як ми знаємо, стан здоров’я людини залежить на 20% від спадковості, на 10% від рівня розвитку медицини, на 20% від стану довкілля і на 50% від способу життя.

Спосіб життя – це сукупність стійких форм життєдіяльності людини, які визначають її життєвий шлях. Тобто, це – сукупність її  звичок, навичок, поведінки, способу мислення, сприйняття себе та оточуючих, взаємодії з навколишнім світом. Тому якщо, людина з дитинства намагається формувати у себе сукупність корисних звичок і навичок, то, можна сказати, що вона обирає здоровий спосіб життя.

Здоровий спосіб життя – це дії людини, спрямовані на покрашення і збереження здоров'я за допомогою відповідного харчування, фізичної підготовки, морального настрою та відмови від шкідливих звичок. На теперішній час, здоровий спосіб життя – це популярний тренд сучасного світу.

Дуже часто, буває так, що людина замислюється про свій спосіб життя і про своє здоров’я, тоді, коли з’являється хвороба чи тимчасові нездужання. Тому якщо вибір людини робиться на користь шкідливих звичок(паління, алкоголю, наркотиків), онлайн-ігор, неправильного харчування, нехтування фізичними вправами, то вона повинна замислитись про наслідки своїх дій. Зрозуміло, що для того, аби бути здоровим, потрібно докласти певних зусиль і не набувати цих шкідливих звичок.

Ось декілька правил для ведення здорового способу життя:

  1. Раціональне харчування. При правильному харчуванні потрібно вживати натуральні продукти: овочі, фрукти, горіхи, ягоди, рибу, м’ясо, молочні продукти і морепродукти, яйця. І варто звести до мінімуму вживання газованих напоїв, чіпсів, сухариків, синтетичні соків і т. д.
  2. Активність. Будьте життєрадісними, відкритими до світу і займайтесь фізичними вправами, пішими прогулянками на свіжому повітрі, ранковою пробіжкою та зарядкою вранці, яку ніхто не відміняв, загартування організму, особиста гігієна.
  3. Відмова від шкідливих звичок. Наркотики, алкоголь, нікотин та інші наркотичні речовини шкодять всьому організму людини. Вони несуть у собі суспільну і валеологічну небезпеку (деградація особистості, хронічні захворювання, смерть). Але якщо із певних причин вони вже є, то варто докласти зусиль, аби їх позбутися.
  4. Правильний розпорядок дня, режим праці та відпочинку. Основа правильного розпорядку дня – це 8-ми годинний сон.
  5. Позитивний настрій та емоції. Те, що позитивні емоції добре впливають на здоров’я – це науково доведений факт. Вони підживлюють наш організм, сприяють покращенню стану здоров’я. А люди, які часто переживають сильні негативні емоції, більше схильні до різних захворювань.
  6. Інтелектуальний розвиток, моральний та духовний розвиток. Тут варто приділяти увагу читанню, способу мислення, формуванню вольових якостей, духовних цінностей.
  7. Дбайливе ставлення до себе. Тому виконуючи певну справу, її варто робити зосереджено, із задоволенням та не думаючи про негатив.

Тому турбота про своє здоров’я не має виникати тоді, коли людина захворіла, вона повинна стати образом її життя.

 


Останнє опубліковане

15.06.2024
Ну от і промайнули десять яскравих та насичених днів у "Літній школі".

У останній день школярики відвідали ВПУ 11, де побачили на власні очі, як створюється одяг.

14.06.2024
Участь у Форумі "Учнівське самоврядування в громаді: моделі співпраці та стандарти репрезентативності"

2 червня учнівське самоврядування Гімназії №12 взяло участь у Форумі "Учнівське самоврядування в громаді: моделі співпраці та стандарти репрезентативності", що відбувся у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Матвій Ревуцький, лідер учнівського самоврядування Гімназії №12, поділився досвідом роботи активних школярів нашої школи в найцікавіших проєктах. Говорили про створення творчого простору для учнівського самоврядування, участь школярів у Освітній кампанії для молоді з нагоди Дня Європейської співпраці, а також про цьогорічну #Школа_проєктів. Щиро дякуємо Ірині Іванівні Суховерській за можливість ділитися досвідом!