ТолерантністьТолерантність є нормою сучасного цивілізованого світу. Як так вона затверджена Декларацією принципів толерантності, затвердженою Резолюцією Генеральної Конференції ЮНЕСКО 16 листопада 1995 року. З тих пір цей день щороку відзначається по усій планеті як Міжнародний день толерантності.

Толерантність – це повага, сприйняття інших такими якими вони є, розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Толерантність не є вродженою рисою характеру, її потрібно виховувати в себе з дитинства. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, свобода думки, повага, від повільність, почуття гумору та спілкування.

Невід’ємною частиною сучасного життя та умовою співіснування різних людей в одному суспільстві є здатність терпимо та з розумінням ставитись до того, що люди бувають різні, думки бувають різні, стиль одягу, поведінки – різний. А все тому, що кожен з нас унікальний та особливий. 

Толерантність  – здатність жити у світі несхожих людей та ідей, бути ввічливим та щирим.

Толерантність  – це чути думку інших та поважати її, розуміти та співчувати іншим, підтримувати та приймати.

Протилежним поняттям до толерантності є інтолерантність. Насправді поділяти людей на толерантних і не толерантних потрібно умовно, тому що кожен з нас в своєму житті здійснює різні вчинки. Але навички толерантності у спілкуванні та діяльності можуть забезпечити успіх.

В колективі важливо дотримуватись наступних правил толерантного спілкування:

  • Бути уважним до співрозмовника.
  • Бути терпимим в суперечці і аргументувати свою думку.
  • Бути гуманним та милосердним.
  • Не ображати співбесідника.

Сучасна культурна людина  – це не тільки освічена людина, але людина, що володіє почуттям самоповаги, яку шанують оточуючі. Толерантність вважається ознакою високого духовного та інтелектуального розвитку індивідуума, групи, суспільства в цілому.


Останнє опубліковане

15.06.2024
Ну от і промайнули десять яскравих та насичених днів у "Літній школі".

У останній день школярики відвідали ВПУ 11, де побачили на власні очі, як створюється одяг.

14.06.2024
Участь у Форумі "Учнівське самоврядування в громаді: моделі співпраці та стандарти репрезентативності"

2 червня учнівське самоврядування Гімназії №12 взяло участь у Форумі "Учнівське самоврядування в громаді: моделі співпраці та стандарти репрезентативності", що відбувся у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Матвій Ревуцький, лідер учнівського самоврядування Гімназії №12, поділився досвідом роботи активних школярів нашої школи в найцікавіших проєктах. Говорили про створення творчого простору для учнівського самоврядування, участь школярів у Освітній кампанії для молоді з нагоди Дня Європейської співпраці, а також про цьогорічну #Школа_проєктів. Щиро дякуємо Ірині Іванівні Суховерській за можливість ділитися досвідом!