Здоровий спосіб життя сім’ї – запорука здоров’я дитини



Шкідливі звички – це закономірність дій, які багаторазово повторюються та

які несуть в собі потенційну загрозу для здоров’я, психологічного стану, навколишнього середовища.

Найпоширенішими є: куріння, вживання алкоголю, наркоманія, любов до шкідливої їжі, ігроманія, лихослів’я.

Алкоголь в організмі послаблює процеси гальмування в центральній нервовій системі і спричиняє тимчасову, а за регулярного вживання – остаточну втрату таких якостей, як самоконтроль, самокритика, обережність тощо.

Наслідками вживання алкоголю є: зниження координації рухів, погіршення пам’яті, зниження здібностей мислити, погіршення зору, біль у шлунку, печія, блювота, серцево-судинні захворювання, порушення роботи головного мозку.

Тютюнові вироби поділяються на дві основні групи – димові (охоплює люльковий, сигарний, сигаретний, самокрутний тютюни) і бездимові (жувальний, нюхальний, смоктальний, снюс та насвай) в залежності від способу застосування.

Щороку у мільйонів людей у світі виникають різні захворювання через тютюнові вироби, онкологічні (рак, саркома), серцево-судинні, дихальних шляхів, тощо. Та незважаючи на це, така сама кількість населення починає курити. За останні 10 років серед підлітків спостерігається тенденція початку куріння у 5-6-му класі, а до 10-11-го кількість курців досягає 50% хлопців та 30% дівчат.

У листях тютюну міститься нікотин, вуглеводи, білки, ефірні олії, синильна кислота, аміак, азот, етилен, окис вуглецю, вуглекислий газ. Наслідками вживання нікотину є погана пам’ять, психічні захворювання, безсоння, відставання у навчанні, втрата волосся, погіршення зору, інфаркт, інсульт, ризик захворіти туберкульозом.

Людина відкрила в природі й штучно створила безліч різних хімічних сполук. Окрему групу серед них становлять речовини з наркотичним ефектом.

Наркоманія – загальна назва хвороб, які проявляються тягою до постійного прийому у зростаючих кількостях наркотичних лікарських засобів і наркотичних речовин внаслідок стійкої психічної і фізичної залежності.

У тих хто вживає наркотики часто жовтіють зуби, покриваються незмивним нальотом; язик втрачає своє природне забарвлення, стає товстим, на ньому з’являються глибокі поздовжні тріщини; хода стає невпевненою, рухи поривчастими, неточними; присутній специфічний запах з рота та різке схуднення.

Зазвичай звички у дітей формуються неусвідомлено, тому батькам необхідно вести боротьбу з ними, щоб вони не переросли в серйозну проблему.

Декілька рекомендацій, щоб формувати та розвивати здоровий спосіб життя у дитини:

  1. Створіть сприятливий емоційний клімат в родині, дружні стосунки між батьками й дітьми.
  2. Відповідально ставтесь до здоров’я дитини та до власного. Для того, щоб навчити дитину принципам здорового способу життя батьки повинні подавати приклад та самі дотримуватися тих же принципів.
  3. Створіть сприятливі умови для фізичного та психічного розвитку дитини. Спільні активні заняття спортом, ігри, проведення дозвілля (прогулянки в ліс, парк, на ковзанку, лижні прогулянки, спільне читання, малювання тощо) захоплюють дітей та дозволять покращити фізичний та нервово-психічний розвиток дитини.
  4. Дотримуйтесь принципів раціонального збалансованого харчування. Намагайтеся, щоб на Вашому столі були корисні продукти і здорова їжа.
  5. Дотримуйтесь режиму дня для дитини – повноцінний міцний сон, прогулянки на свіжому повітрі, навчання, трудова діяльність, відпочинок.
  6. Достатня трудова активність, заохочення дітей до посильної праці. Спільна праця батьків та дітей згуртовує родину, дозволяє виробити стереотипи поведінки в майбутній родині Вашої дитини.
  7. Займайтесь всією сім’єю загартовуванням, дотримуйтесь особистої гігієни. Загартовування зміцнює імунітет дитини і дорослих, піднімає настрій та поліпшує самопочуття.

Отже, формування навичок здорового способу життя в дитини є спільною працею батьків та дітей, які допоможуть зміцнити здоров’я, покращити самопочуття та запобігти розвитку різноманітних захворювань, формуванню шкідливих звичок.

 


Останнє опубліковане

29.04.2024
Щиро дякуємо всім учням, батькам та вчителям за активну участь в акції "Корок життя".

Щиро дякуємо всім учням, батькам та вчителям за активну участь в акції "Корок життя". Цю благодійну ініціативу започаткував фонд " Сестри Даліли", який опікується людьми з легеневою гіпертензією. За два місяці нам вдалося зібрати чотири мішки пластмкових корків, які вже було передано благодійному фонду.

26.04.2024
Виховний захід " Чорнобиль - скорбота пам'яті людської".

26 квітня учні 9-Б класу та вчителі хімії Мацях Н.Р. та фізики Мартинюк Л.О. провели виховний захід " Чорнобиль - скорбота пам'яті людської". Школярі поглибили свої знання про Чорнобильську трагедію та довідалися більше про людей, які ціною власного життя та здоров'я захищали Україну від наслідків аварії, вшанували їх хвилиною мовчання.

26.04.2024
Великодні аплікації

Цього тижня учні 3-Б класу ( учитель Бац В.І.) разом із п. Любою Ящун виготовляли великодні аплікації. Листівки із голубами миру третьокласники надішлють нашим Захисникам, а інші подарують самотнім людям, котрі також потребують нашого тепла та уваги.