Матеріально-технічне забезпеченняМатеріально-технічна  та навчально-методична база ЗДО № 5 Заклад дошкільної освіти ясла -садок № 5 зданий в експлуатацію 1983 року, знаходився на балансі шахти № 5 «Великомостівська».    В 2001 році ЗДО № 5    був переданий у комунальну власність Соснівської міської ради.

        В 2021 році ЗДО № 5    був переданий у комунальну власність Червоноградської міської ради.

          Дошкільний навчальний заклад розташований в типовій двоповерховій будівлі, загальною площею 2261 кв.м. Проектна потужність закладу № 5 складає 200 місць (10 дошкільних  груп).   Заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем та 10,5-годинним режимом роботи

У даний час функціонує 9  груп – та відвідує  156 дитини.

     Територія дошкільного закладу та його будівля відповідають санітарним нормам. Заклад має огорожу по всьому периметру. Кожна група має окремий ізольований  майданчик із зеленими насадженнями, на  яких встановлені пісочниці, ігрове обладнання.  Для виконання завдань розумового, екологічного та трудового розвитку дошкільнят облаштовано дитячі городні ділянки, естетично оформлені квітники.

        Будівля знаходиться у належному стані. Навчальні та адміністративні приміщення   дошкільного закладу мають затишний та естетичний вигляд. Щороку проводиться поточний ремонт усіх приміщень, ревізія системи опалювання,  вентиляційних та каналізаційних систем.

        У ЗДО є музична та спортивна зали, логопедичний, психологічний, методичний, медичний кабінети. Також кабінети директора, діловода, завідувача господарства, комірника, кастелянки, музей «Світлиця», харчоблок, пральня.

       Упродовж останніх 5 років проведені наступні ремонтні роботи: капітальний ремонт музичної зали, придбано виробничі столи та нову побутову техніку на кухню. Зроблено ремонт  групових приміщень,  роздягалень,  3 туалетних кімнат, 2 вхідних тамбура. Встановлено нові вхідні двері та двері у тамбурі. Облаштовано кабінет практичного психолога. Частково замінено каналізаційні труби та труби водогону холодної та гарячої води.      Придбано 2 пральні машинки, 2 порохотяги, праску, нові килими, дитячі стільчики, столи, меблі в групові кімнати, музичну залу, методичний кабінет. Оновлена підлога в 3 павільйонах.

          В дошкільному закладі поновлено протипожежний інвентар, встановлено      протипожежну сигналізацію, пожежний щит, достатня кількість вогнегасників.

        В групових приміщеннях створені необхідні умови для належної організації життєдіяльності дітей. Групові приміщення повністю забезпечені твердим та м’яким інвентарем, відповідають санітарно-гігієнічним нормам та сучасним вимогам щодо естетичного оформлення та облаштування. У групах є технічні засоби навчання, сучасне розвивальне та ігрове обладнання. До послуг дітей цікаві навчально-розвивальні посібники та іграшки, які розміщені в ігрових осередках і створюють умови для розвитку творчої та пізнавальної активності дошкільників.  

      В методичному  кабінеті зібрано дидактичний, методичний матеріал, література, періодична преса, конспекти занять, консультації, рекомендації, зразки з малювання, аплікації, ліплення. Матеріал системазован за освітніми лініями та віковими групами. Є куток атестації, методичний вісник, досягнень.     

 В музичній залі є фортепіано та технічні засоби навчання: музичний центр, магнітофон, дитячі музичні інструменти, синтезатор.  У спортивній залі є необхідний спортивний інвентар, обладнання. Окрім того, у кожній групі є обладнанням та атрибути для рухливих ігор.

     Для задоволення потреб художньо-естетичного напрямку освітньої діяльності придбані різні види театру: ляльковий, пальчиковий, тіньовий, настільний.

        Медичний кабінет оснащено відповідно до нормативно-правових документів, обладнано ізолятор.

          Харчоблок забезпечений необхідним кухонним посудом, технологічним та холодильним обладнанням, сучасними кухонними меблями.

          Педагоги мають можливість користуватися сучасними технічними засобами навчання: 2 комп’ютерами з підключенням до інтернет мережі, Wi-Fi,  магнітофонами, 2 принтерами.

Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності дошкільного навчального закладу на достатньому рівні. Фінансово-господарська діяльність здійснюється відповідно до законодавчих та інших нормативно-правових актів на основі  кошторису, який складається і затверджується відповідно до законодавства. Джерелами фінансування дошкільного навчального закладу є кошти: міського бюджету, у розмірі передбаченому нормативами фінансування, батьків або осіб, які їх заміняють, добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб.  Бюджетні  кошти та спонсорські надходження використовуються за призначенням.