ДПА та ЗНО



ДПА

ЗНО

Зовнішнє оцінювання проводиться з метою забезпечення прав осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, державним вимогам.

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ УЦОЯО

Участь у зовнішньому оцінюванні може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.

Зовнішнє оцінювання проводиться щороку з використанням технологій педагогічного тестування. Завдання сертифікаційних робіт укладаються Українським центром відповідно до програм зовнішнього оцінювання з певних навчальних предметів.

Строки організації та проведення зовнішнього оцінювання, перелік навчальних предметів, з яких проводиться зовнішнє оцінювання, та мов національних меншин, якими здійснюється переклад текстів, визначаються наказами Міністерства освіти і науки України.

Учасникам зовнішнього оцінювання створюються рівні умови шляхом стандартизації процедур проведення зовнішнього оцінювання.

Для учасників з особливими освітніми потребами в пунктах зовнішнього оцінювання створюються особливі (спеціальні) умови для проходження оцінювання.

Результатом зовнішнього оцінювання є кількісна оцінка рівня навчальних досягнень учасника зовнішнього оцінювання.

Результати зовнішнього оцінювання використовуються:

  • для визначення конкурсного бала під час відбору осіб, які вступають на навчання до закладів вищої освіти для отримання ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної освіти;
  • як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти;
  • для визначення стану функціонування системи загальної середньої освіти та прогнозування її подальшого розвитку.

Результати з певного навчального предмета визначаються за:

  • рейтинговою шкалою 100-200 балів – для усіх учасників, які подолали поріг «склав / не склав»
  • критеріальною шкалою 1-12 балів – для учасників з числа випускників системи середньої освіти поточного навчального року, які обрали цей навчальний предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання.

Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи, розроблених Українським центром для відповідного предмета, та схем оцінювання завдань відкритою форми з розгорнутою відповіддю.

Рішення про встановлення порога «склав / не склав» ухвалює експертна комісія з визначення рейтингової оцінки. З урахуванням установленого порога «склав / не склав» здійснюється генерування таблиці за шкалою 100-200 балів.

Таблиці за шкалою 1-12 балів розробляються та ухвалюються експертною комісією з визначення оцінки рівня навчальних досягнень.

Офіційне оголошення результатів зовнішнього оцінювання здійснюється шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках учасників зовнішнього оцінювання:

  • з української мови і літератури, математики, історії України, англійської, іспанської, німецької, французької мов – не пізніше ніж через 25 календарних днів після проведення зовнішнього оцінювання із зазначених предметів;
  • з інших предметів – не пізніше ніж через 14 календарних днів.

Результати зовнішнього оцінювання у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100-200 балів передаються Українським центром до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

 ▪️

 


Останнє опубліковане

02.10.2024
Що? Де? Коли?

Сьогодні в нашій гімназії 5 відбулася захоплююча гра "Що? Де? Коли?", в якій взяли участь вчителі з усієї громади. Атмосфера була наповнена ентузіазмом та змаганням, адже кожен учасник прагнув показати свої знання та ерудицію. Гра розпочалася з привітального слова від організаторів-відділу освіти Червоноградської міської ради та БДЮТЧ, які налаштували всіх на дружній дух змагання. Участь брали команди, що складалися з вчителів різних предметів. Запитання були різноманітними: від культурних і історичних фактів до сучасних подій, що підкреслювало глибину знань учасників. Особливо вразили запитання, що потребували нестандартного мислення, змушуючи команди дискутувати та аргументувати свої відповіді. Наприкінці заходу, після захоплюючих раундів, було підбито підсумки. Переможці отримали символічний приз - статуетку" Мудра сова" та оплески від глядачів, а всі учасники поділилися враженнями та планами на наступні ігри. Ця подія не тільки продемонструвала ерудицію вчителів, але й зміцнила їхні зв’язки та сприяла розвитку спільноти. Всі присутні залишилися задоволеними, сповненими нових ідей і бажанням продовжувати інтелектуальні змагання в майбутньому.

01.10.2024
Перша допомога

Сьогодні на гуртку " Джура" вчитель Яцків І.І. провів надзвичайно важливе заняття, присвячене ознайомленню вихованців із сучасним екіпіруванням воїнів. Під час розбору тактичної військової аптечки учасники дізналися про основні компоненти, такі як бинти, турнікет, гемостатичні засоби та антисептики. Практичні навички надання першої допомоги — це знання, які можуть врятувати життя! Також ознайомилися з системою Molle, яка дозволяє швидко і зручно кріпити спорядження. Це важливі аспекти, які допоможуть у критичних ситуаціях. Заняття пройшло активно та продуктивно, вихованці проявили великий інтерес і задавали багато запитань. #ВійськоваЕкіпіровка #ПершаДопомога #СистемаMolle

01.10.2024
Змагання до Дня Захисника України

У День захисника і захисниць України у гімназії №5 відбулися захоплюючі спортивні змагання між учнями 3 і 4 класів. Команди змагалися в різних спортивних вправах демонструючи не лише фізичну підготовленість, але й командний дух. Змагання почалися з естафет, де учні проявили швидкість та спритність. Потім були проведені конкурси з м'ячем, які викликали неабияке захоплення у глядачів. Кожен клас активно підтримував своїх учасників, створюючи неймовірну атмосферу змагань. Діти не лише показали свої спортивні вміння, а й виявили велику дружність і повагу один до одного. Завершилися змагання урочистим нагородженням, де кожен учасник отримав грамоту. Цей день став не тільки святом спорту, але й символом єдності та патріотизму, адже учні вшановували захисників та захисниць нашої країни. Дякуємо нашим воїнам, які захищають нас та наші домівки. Пам'ятаємо тих, які віддали своє життя за перемогу України. Слава Україні! Героям Слава!

01.10.2024
Посвята в козачата

Сьогодні в гімназії №5 відбулася незабутня подія — "Посвята в козачата" для учнів 3-4 класів та "Посвята в джури" для 6 класу, приурочена до Дня захисника і захисниць України. Діти з великим захопленням підготувалися до святкового заходу: вони декламували вірші про українських героїв, співали патріотичні пісні та представляли свої команди з креативними емблемами. Кожен клас продемонстрував свою творчість і згуртованість. Кошовий отаман Андрій Синиця привітав всіх козачат та джур зі святом та з новим званням. Ця подія не лише сприяла вихованню патріотичних почуттів, а й об'єднала учнів у дружньому колективі, даруючи незабутні враження. Все буде Україна!

01.10.2024
Герої не вмирають!

До Дня захисника і захисниці України учні 6-А класу Гімназії 5 (кл.кер. Тетяна Миколаївна Бойко) провели бесіду про відзначення цього дня в Україні, та про важливість розуміння тих подій, які зараз відбуваються. Висловлюємо подяку усім військовослужбовцям ЗСУ за їхній героїзм і відданість.♥️ Також відвідали Вічеву площу і вшанували пам’ять полеглих захисників України, які віддали життя за наш спокій. «Герої не вмирають!» Якщо про них говорити, згадувати і пам’ятати. Виховуємо покоління нескорених, свідомих, патріотичних українців. Тих, котрим відбудовувати зруйноване і бути найсильнішими з еліт.