Міжнародна співпраця 

Здорова школа 

В час засилля ґаджетів у дитячому і юнацькому середовищі зацікавити дітей спортом чи здоровим харчуванням буває непросто. Проте, нашій школі пощастило стати учасниками надзвичайно цікавого, захоплюючого проєкту «Healthy Schools» (Здорові школи), який захопив, закрутив, заполонив і вчителів, і дітей, і їхніх батьків. 

 

Проєкт організований ГО «Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної відповідальності» (м. Київ) за підтримки міжнародного фонду «Монделіс». Це веселе, цікаве змагання між школами присвячене здоровому способу життя. Під час участі в програмі шкільні колективи проводять творчі активності та виконують різноманітні завдання на популяризацію здорових умов навчання, відпочинку, харчування. А позмагатися є за що – 5 найактивніших шкіл отримають гранти на закупівлю обладнання для STEM-лабораторій на загальну суму 90 000 гривень. Але головний результат – море позитивних емоцій, активізація всієї шкільної спільноти та бажання учнів завжди бути здоровими! 

 

Ми приєдналися до змагання, присвяченого ментальному здоров’ю. Уже сама тема виявилася для усіх нас цікавою. Бо, на жаль, у нашому суспільстві, прийнято більше говорити, турбуватися про фізичне здоров’я, а тема ментального допоки залишається маловідомою. Отже, ментальне здоров’я – це стан рівноваги всередині себе, а також між собою та фізичним і соціальним середовищем. Це здатність виконувати певні соціальні ролі, розуміти власний емоційний стан і керувати ним, усвідомлювати інших та розвивати з ними стосунки, бути відкритим до навчання і розвитку. Впродовж ось уже третього тижня участі у проєкті в нашій школі реалізовано таку кількість різноманітних творчих завдань, що, чесно кажучи, сама вражена творчими ідеями, швидкістю виконання, тим здоровим духом змагальності, прагненням до перемоги, що захопив усіх нас. Вчителі наввипередки готують заходи до відповідної тематики, батьки надсилають матеріали з домашніх умов турбування про щастя і здоров’я родини, діти із захопленням беруть участь у проєкті і з нетерпінням чекають наступних завдань. У нас тепер відбуваються театралізовані уроки, колективні проєкти на створення простору щастя у класах, у школі, музичні перерви, постійна турбота про оточуючих і їх гарний настрій. Багато уваги приділяємо просвітницькій роботі щодо створення комфортного мікроклімату у шкільному середовищі. У практику увійшли добрі слова на адресу один одного, протидія булігну, релакс-хвилинки, флешмоби на тему екології та турботи про нашу планету. Учасники шкільного самоврядування провели просвітницьку акцію з висвітлення екологічних проблем та заклику до турботи про навколишнє середовище серед мешканців нашого міста. І для самих учасників самоврядування, і для мешканців міста було цікаво знайомитися, вступати у діалог, вести відеозйомку, пізніше монтувати матеріал і дивитися результат у соціальних мережах.

 

Цього тижня практикуємо елементи арттерапії у школі і вдома. Це вид психотерапії та психологічної корекції, заснований на мистецтві та творчості. Вона надає можливість особистості виразити себе «іншими голосами»: рухами, кольором, формою, пластикою, ландшафтом. 

 

Мені дуже приємно, що завдяки участі у проєкті нам вдалося об’єднати шкільну спільноту навколо формування здорового простору, в якому дітям приємно навчатися та відпочивати. Вчителі, учні і батьки більше дізналися про потребу зберігати на тільки фізичне здоров’я, а й дбати про свій психоемоційний стан, досягати рівноваги між фізичним і духовним внутрішнім світом. Гадаю, що і після завершення проєкту усі навички, знання та вміння будемо і надалі практикувати і пропагувати.

 

Богдана Красільчук, директорка ЧЗШ І-ІІІ ступенів №5.


Останнє опубліковане

06.06.2024
Спартакіада

Міська спартакіада поєднала два надзвичайно важливих аспекти - туризм і краєзнавство. Це був захоплюючий захід, де учасники не лише випробували свої сили у спортивних змаганнях, але й поглибили свої знання про свій край, відкриваючи нові місця та вивчаючи історію рідного краю. Вітаємо Максима Яцківа з перемогою у конкурсі " Орієнтування на місцевості". Дякуємо Просецькій О.Я., Заяцю В.В. та Загоруйку М.А. за підготовку команди. Дякуємо батькам 8-Б класу, які підтримували, допомагали. Ваша підтримка була невимірною, і без вас наш успіх був би неможливим. Ваша підтримка та енергія завжди надихали нас до досягнень.

06.06.2024
Четвертий день у літній школі

Четвертий день у нашій "Літній школі "пройшов насичено та цікаво! Почали ранок з енергійної зарядки, щоб підготувати наше тіло та розум до нових пригод✨. Потім наші серця наповнились радістю та теплими словами під час привітання з днем народження однієї з наших гарних дівчаток????????. Ще ми поглиблювали наші знання англійської мови на цікавих заняттях. І, звісно ж, не забували про наших захисників - писали листи воїнам, висловлюючи їм свою підтримку та вдячність. Ще один насичений день у нашій " Літній школі" , який залишиться в наших серцях назавжди!????

05.06.2024
Олімпіада геніїв України

Колектив гімназії вітає Сороку Олексія, учня 8-А класу з отриманням заслуженої нагороди-Диплома за визначні досягнення у підготовці проєкту на тему «Чому міліє Світязь?» у Всеукраїнському конкурсі «Олімпіада геніїв України» (GENIUS Olympiad Ukraine)-2024, категорія «Креативне письмо» Бажаємо Олексію успішного подальшого життєвого шляху, нехай все виходить і будь-яка висока мета обов’язково буде досягнута!

05.06.2024
Третій день у літній школі

Третій день у нашій " Літній школі " був насиченим та цікавим! ????Ранкова естафета прокинула в наших учнів справжній дух змагання, зарядивши енергією на весь день. Пізніше ми влаштували захоплюючі ігри на свіжому повітрі: від командних змагань до активних ігор з м'ячем⚽️. Ще у нас були заняття з англійської. Під керівництвом наших відмінних вчителів ми не лише вдосконалювали свої мовні навички, а й вивчали мову через ігри, рольові ситуації та цікаві завдання. Кожен з нас відчував себе актором або героєм власної історії, що допомагало нам краще засвоювати матеріал. Заняття пройшли легко та весело, залишаючи за собою бажання вчитися ще більше.???? Ще наші дітки занурилися у світ веселих ігор. Серед них була гра " Крокодил". Сміх, радість та веселощі наповнили повітря, коли маленькі учасники весело намагалися передати слова без використання мови, лише за допомогою жестів та міміки. Третій день " Літньої школи" пролетів неймовірно швидко, наповнений сміхом, радістю та новими друзями.????

04.06.2024
Допомога ЗСУ

Під час акції «Допомога ЗСУ», яка відбулася 31.05.2024 в Гімназії №5 під час урочистостей з нагоди Останнього дзвоника було зібрано 11 тисяч гривень. Кошти передано: ГО "Фундація розвитку та стратегічних змін" - 4500 грн. Волонтерській організації під керівництвом Надія Липчук - 4500 грн. Та 2000 гривень на лікування важкопораненого захисника Мотовіліна Михайла. Щира вдячність колективу Гімназії №5, учням, батькам, гостям за підтримку наших ЗАХИСНИКІВ. Перемоги Україні! Все буде Україна!