Нам укуси не страшні - літні поради батькам



Від укусу будь-якого комахи на дитячій ніжній шкірі можна помітити появу серйозних слідів, які турбують малюка своїм сверблячкою, і він не може їх не розчісувати.

 Звичайно ж, в переважній більшості випадків достатньо лише промити місце укусу водою і милом, а також накласти чисту пов’язку, фіксуючу холодний компрес.

Але, на жаль, не завжди все закінчується так благополучно, і в деяких випадках наслідки від укусу можуть обернутися набагато серйознішими наслідками.

Відбувається це тоді, коли з укусом комахи в дитячий організм потрапляє токсична речовина чужорідного походження, яке здатне стати причиною розвитку алергічної або ж загальнотоксичної реакції.

 Небезпека алергічної реакції полягає в тому, що чим менший вік дитини, тим складніше з нею впоратися.

 Видає вона себе такими симптомами: у дитини з’являється нудота, блювота, його морозить, присутній головний біль.

 А що стосується загальнотоксичної реакції, то вона, з більшою ймовірністю, виникає лише у випадках наявності множинних укусів.

 Якщо малюк і так страждає алергією, то йому необхідно відразу ж дати антигістамінний засіб і негайно звернутися за медичною допомогою.

Для того, щоб швидше позбутися наслідків укусу, уражені місця можна змащувати настоянкою прополісу, а в разі наявності сильного свербіння, можна скористатися компресами із сметаною.

Прекрасним народним засобом при укусах комах є і кашка, приготовлена з листя подорожника, її слід наносити на уражені укусами місця і замотувати стерильним бинтом або ж чистою тканиною.

Всім відомо, що комарині укуси стають причиною сильного свербежу, який змушує малюка постійно свербіти, він стає примхливим, у нього порушується сон.

 Для того, щоб полегшити стан свого чада, можна застосувати содові примочки, розчин готується просто, так як для цього всього лише знадобиться розвести в склянки теплої води половину чайної ложки звичайної соди.

Позбавити малюка від сверблячки можна і за допомогою листя подорожника або алое, а також можна скористатися свіжим лимонним соком, яким слід протерти місце укусу.

 Намагайтеся відволікати увагу дитини від укусів, це необхідно для того, щоб він менше розчісував уражені місця, так як це може призвести до ускладнень у вигляді стрептодермії і піодермії, що може статися в разі потрапляння в ранку тієї ж бруду.

Ще одним літнім ворогом дітей є бджоли і гедзі, в цьому випадку батькам не зайвим буде врахувати один нюанс, справа в тому, що найбільшу реакцію ці комахи проявляють на яскраві й чорні кольори.

 Це означає, що вирушаючи з дитиною на прогулянку, слід одягати його в одяг світлих тонів.

Укуси гедзів відрізняються більшою хворобливістю, але при цьому вони не небезпечні і проходять у досить короткі терміни, їх цілком достатньо змастити звичайною зеленкою.

А ось укуси бджіл набагато серйозніше, в цьому випадку необхідно відразу ж, за допомогою пінцета, видалити з ранки жало, після чого її необхідно промити спиртом і змастити йодом.

 Якщо ж після дванадцяти годин позбавитися від свербіння не вдається, то можна спробувати скористатися примочкою фурациліну, для приготування розчину вам знадобиться в половині склянки теплої кип’яченої води розчинити одну таблетку цього лікарського засобу, після чого поставити розчин в холодильник.

 Як тільки він охолоне, в ньому слід змочувати бинт і прикладати його до місць запалень.

Ну, і наостанок, хотілося б познайомити вас з ще одним народним рецептом, який можна використовувати проти свербежу при укусі комах: одну столову ложку березових бруньок залийте склянкою окропу і відправте на повільний вогонь, кип’ятіть протягом двадцяти хвилин, після чого відвар охолодіть і процідіть.

 Готовим засобом слід скористатися для примочок, в цьому випадку досить змочити тканину в приготованому відварі, і прикладати її до уражених місць три-чотири рази на день.

Бережіть своїх малюків від укусів комах, а в разі необхідності, будьте готові надати їм першу допомогу!