Як навчати дітей під час воєнного стану?



Як навчати дітей під час воєнного стану?

  1. Проводьте уроки так само як і до початку воєнного стану.
  2. Не варто часто нагадувати про події, які зараз відбуваються.
  3. Будь-яку інформацію щодо війни варто надавати відповідно віку, лаконічно і коротко, а ще краще уникати таких розмов. Адже про це дітям мають розповідати та пояснювати їх батьки.
  4. Не рекомендується говорити про жертви, бомби, ракети, зброю. В кінці зустрічі можна говорити фрази типу: «Бережіть себе!», «Так тримати!», «Ви молодці!», «Зберігаємо спокій!». Завершуйте урок на позитивній ноті.
  5. Перед дітьми педагогові варто бути впевненим, спокійним та урівноваженим. Не варто своїм виглядом показувати власний стурбований стан, тому перед уроками робимо все можливе, щоб його позбутися (фізичні вправи, прогулянка, спілкування, побутові справи, волонтерство).
  6. Не рекомендується аналізувати події, обговорювати події, нав’язувати власну думку та позицію щодо війни учням. Уникаємо таких розмов. Якщо ж учні самостійно піднімають дану тему, то лаконічно відповідаємо та закриваємо її.
  7. Якщо учень припускає помилки, ми його не критикуємо, а конструктивно виправляємо. Також під час спілкування з учнями використовуємо похвалу, жарти.
  8. Варто приділити більше уваги повторенню вивченого матеріалу, щоб зрозуміти чи не забули учні його. Адже діти також пережили потужне емоційне потрясіння, що може стати причиною забування певної інформації.
  9. Під навчальної діяльності варто змінювати види діяльності, створювати ситуації в яких учні зможуть проявляти ініціативу, самостійно щось пояснювати. Також варто давати виконувати учням посильні завдання, а іноді навіть дуже легкі; створювати ситуації успіху та не забувати про похвалу та підтримку, щоб у дітей вироблялась позитивна мотивація до навчання.
  10. Не варто перевантажувати дітей новим матеріалом. Давайте адекватні розміри домашніх завдань.
  11. Можна використовувати метафори для зняття тривожності в учнів з використанням певних образів, а саме: води, веселки, землі. Уникати образів неба та вогню.
  12. Вислуховуйте та підтримуйте своїх учнів і все буде Україна!

Останнє опубліковане

16.05.2024
Захід" Вишиванка- перлина України".

У 1-Б класі(кл.кер. Хомин Н.Д.) відбувся виховний захід" Вишиванка- перлина України". Діти слухали легенду про виникнення вишивки, співали пісні, а також мали змогу побувати дизайнерами, створивши вишиту сорочку за власним задумом.

16.05.2024
Вишиванка-краса, що захищає ідентичність.

Учні 4-А класу (класовод Запісоцька Н.Б.)разом із Т.Г.Шевченком у вишиванці декламують поезію Т. Г. Шевченка

16.05.2024
Святковий виступ до Дня матері !

В четвер в актовій залі нашої школи відбувся святковий виступ до Дня матері, який підготували учні 5-Г класу(класний керівник Дилин Н.О.) Зі сцени звучали теплі, ніжні слова для ріднесеньких матусь, бабусь. Діти також співали пісні, присвячені матусям, бабусям, рідній неньці Україні.

16.05.2024
Свято вишиванки !

Учні 4- Б класу ( учитель Мілєвич О.В.) створювали свій унікальний вишиваний узір на сорочках,писали диктант про вишиванку. Одягаєм вишиванки! Нехай бачить світ та люди. Україна є і завжди буде! Ми нація ,яку ніхто не здолає і не поставить на коліна! Слава ЗСУ! Слава Україні!