Інформація та поради батькам



Рекомендації батькам першокласників  щодо підтримки дитини в період адаптації до навчання в школі

Вступ до школи  та початок навчання у першому класі – складний і відповідальний. Адже так багато змін відбувається у житті молодших школярів. Це не тільки нові умови життя та діяльності, це й нові контакти, нові стосунки, обов’язки. Це  «кризовий період» у житті маленької людини, і ця  «криза» виявляється в тому, що свої ігрові потреби дитина має задовольняти навчальними способами.

Процес адаптації до шкільного життя у дітей триває по-різному – від 2-х тижнів до 2 – 3 місяців (залежно від рівня їх готовності до школи, психофізіологічних особливостей та стану здоров’я). Але незважаючи на це, для полегшення процесу адаптації дитини до школи все ж можна надати деякі рекомендації:

  1. Формуйте позитивне ставлення до школи.
  2. Виявляйте інтерес до шкільних справ та успіхів дитини.
  3. Формуйте адекватну самооцінку.
  4. Не порівнюйте дитину з іншими дітьми, особливо якщо вона є менш успішною ніж інші діти.
  5. Частіше обнімайте, цілуйте свої дітей, використовуйте тілесний контакт.
  6. Обговоріть з дитиною правила і норми, які пов’язані зі школою.
  7. Підбадьорюйте, підкреслюйте впевненість в успіхах дитини та можливостях у навчанні.
  8. Складіть разом з дитиною розпорядок дня та стежте за його дотриманням.
  9. Побажайте дитині успіхів та скажіть лагідні слова, відправляючи дитину у школу.
  10. Дозвольте дитині трохи розслабитись та відпочити після школи.

Не принижуйте дитину, любіть її та приймайте  такою, якою вона є.


Останнє опубліковане

03.05.2024
Остання декада квітня в Гімназії №12 була присвячена математиці та інформатиці.

Учителі провели низку цікавих уроків, використавши різноманітні технології навчання. Були проведені уроки-квести, уроки-вікторини, STEM-уроки. Учні досліджували, малювали, складали карти, робили відкриття. Учні 5-их класів (учителі Осіпова О.І., Дилин Н.О,) пізнавали закони реального світу через логічні задачі та задачі підвищеної складності. Пиріг І.В. разом із своїми шестикласниками пізнавали красу рідного краю, вивчали закономірності та геометричні фігури у вишиванках . Результатом таких уроків став випуск стінівок «Великодня математика» Дев’ятикласники разом з Балас Г.І. застосовували закони статистики, а учні 6-их класів змагались у казковому королівстві. Цікавими були також уроки наших інформатиків. Паламар Н.М. разом із шестикласниками відчули себе справжніми програмістами в середовищі Scratch. Ломоносова Т.Ю. з учнями 9-их класів досліджувала на уроці смартфони, використовуючи елементи STEM-освіти.

02.05.2024
Дякуємо усім, хто долучився до писанкового аукціону

Учні 7-Б класу та їхній класний керівник Гудим Л.С. щиро дякують усім, хто долучився до писанкового аукціону. Спільними зусиллями нам вдалося зібрати 2100 грн. Зароблені кошти ми передали волонтерській організації "Бджілки", у якій працюють мами наших однокласників Восковцової Дарії і Гнатишина Данила. Також привітали всіх майстринь з прийдешнім святом і подарували писанки. Дякуємо за Вашу роботу та жертовну працю!

02.05.2024
Відвідали Музей -світлицю Тараса Городецького

Напередодні Великодня учні 4-Г класу (учитель Єдинак О.І., асистент Матвіяс Т.В.) відвідали Музей -світлицю Тараса Городецького. Діти з цікавістю слухали розповідь прозерчанок про видатних писанкарів Тараса Городецького та Юлію Бурко, розглядали їхні роботи, а також складали із пазлів писанки і досліджували, хто з майстрів їх написав. На згадку про зустріч школярі отримали незабутні враження і листівки із зображенням писанок Тараса Городецького.

01.05.2024
Щиро вітаємо переможців обласного етапу Міжнародного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості "Квітка буття"

Щиро вітаємо переможців обласного етапу Міжнародного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості "Квітка буття": - Сокіл Марту, ученицю 4-В класу, учитель Костельна О.С. - Каламай Аліну, ученицю 4-Г класу, учитель Єдинак О.І.