Порядок реагування на випадки булінгу (цькування)



До булінгу (цькування) в закладах освіти належать випадки, які відбуваються безпосередньо в приміщенні закладу освіти та на прилеглих територіях та за межами закладу освіти.

Ознаками булінгу є систематичне вчинення учасниками освітнього процесу діянь стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, а саме:

  • умисне позбавлення їжі, одягу, коштів, документів, іншого майна або можливості користуватися ними, перешкоджання в отриманні освітніх послуг, примушування до праці та інші правопорушення економічного характеру;
  • словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи;
  • будь-яка форма небажаної вербальної, невербальної чи фізичної поведінки сексуального характеру, зокрема принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська, образи, жарти, погрози, поширення образливих чуток;
  • будь-яка форма небажаної фізичної поведінки, зокрема ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, завдання ударів;
  • інші правопорушення насильницького характеру.

Суб’єкти реагування у разі виникнення булінгу здійснюють заходи, спрямовані на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти згідно з Планом заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти, затвердженим центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

З Планом заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі нашої школи, можна ознайомитись за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1XKQuBklLL-6okbie7vU5HZ8J1s48XxzE/view?usp=sharing

Педагогічні (науково-педагогічні) та інші працівники закладу освіти у разі, якщо вони виявляють булінг (цькування), зобов’язані:

  • вжити невідкладних заходів для припинення небезпечного впливу;
  • за потреби надати домедичну допомогу та викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги для надання екстреної медичної допомоги;
  • звернутись (за потреби) до територіальних органів (підрозділів) Національної поліції України;
  • повідомити керівника закладу освіти та принаймні одного з батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування).

Щоб більш детально ознайомитись з порядком реагування на випадки булінгу (цькування) можна переглянути наказ Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 №1646 за посиланням:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0111-20#Text


Останнє опубліковане

16.05.2024
Захід" Вишиванка- перлина України".

У 1-Б класі(кл.кер. Хомин Н.Д.) відбувся виховний захід" Вишиванка- перлина України". Діти слухали легенду про виникнення вишивки, співали пісні, а також мали змогу побувати дизайнерами, створивши вишиту сорочку за власним задумом.

16.05.2024
Вишиванка-краса, що захищає ідентичність.

Учні 4-А класу (класовод Запісоцька Н.Б.)разом із Т.Г.Шевченком у вишиванці декламують поезію Т. Г. Шевченка

16.05.2024
Святковий виступ до Дня матері !

В четвер в актовій залі нашої школи відбувся святковий виступ до Дня матері, який підготували учні 5-Г класу(класний керівник Дилин Н.О.) Зі сцени звучали теплі, ніжні слова для ріднесеньких матусь, бабусь. Діти також співали пісні, присвячені матусям, бабусям, рідній неньці Україні.

16.05.2024
Свято вишиванки !

Учні 4- Б класу ( учитель Мілєвич О.В.) створювали свій унікальний вишиваний узір на сорочках,писали диктант про вишиванку. Одягаєм вишиванки! Нехай бачить світ та люди. Україна є і завжди буде! Ми нація ,яку ніхто не здолає і не поставить на коліна! Слава ЗСУ! Слава Україні!