Протиепідеміологічні заходи




 

Про дотримання протиепідемічних

заходів та вимог з охорони праці і

безпеки життєдіяльності в ЧНВК№10

 

 

 

На виконання  Закону України «Про освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СО-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2, наказу Міністерства охорони здоров’я України від 25.09.2020 № 2205 «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти», постанов Головного державного санітарного лікаря України від 25.08.2021 № 8 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID - 19)» та від 06.09.2021 № 10 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)», наказу Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», та з метою створення належних умов освітнього процесу, запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, дотримання протиепідемічних заходів, організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу щодо забезпечення безпечних та нешкідливих умов навчання, утримання і праці, запобігання травматизму, наказу департаменту освіти і науки ЛОДА від 13.09.2021 № 02-02/01/363 «Про дотримання протиепідемічних заходів та вимог з охорони праці і безпеки життєдіяльності в закладах освіти Львівської області» та на виконання наказу відділу освіти від 24.09.2021 №210 «Про дотримання протиепідемічнихзаходів та вимог з охорони праці і безпеки життєдіяльності в закладах освіти»

 

1.Учасники освітнього процесу:

1.1. Дотримуються  вимог санітарного законодавства тапротиепідемічних заходів у школі на період карантину у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19 відповідно до постанов Головного державного санітарного лікаря України від 25.08.2021 № 8 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)» та від 06.09.2021 № 10 «Прозатвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)».

1.2. Дотримуються графіка, за яким відбувається допуск та маршрути руху здобувачів освіти (залучаються всі можливі входи в приміщення закладу, графік повинен бути сформований таким чином, щоб запобігати утворенню скупчення учасників освітнього процесу). Відповідно до протиепідемічних заходів ЧНВК №10 у період карантину.

1.3. Дотримуються п.11 Протиепідемічних заходів у ЧНВК №10 на період карантину, щодо пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами.

2.Затверджено алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації, пов'язаною з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу (Соvid-19) серед здобувачів освіти та працівників школи (додаток).

  1. Сестра медична Кудрик Н. С.

3.1.Проводить роз'яснювальну роботу з персоналом та здобувачами освіти щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби (СОVID -19).

3.2.Інформує учасників освітнього процесу з питань вакцинації, профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань та протидії поширенню коронавірусної хвороби (СОvid-19).

3.3. Тримає на контролі проходження обов’язкових попередніх та періодичних медичних оглядів працівниками ЧНВК №10 відповідно до «Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246 (із змінами) та наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23.07.2002 № 280 «Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб» (із змінами).

  1. Класні керівники:

4.1. Ознайомлюють учнів та їх батьків з графіком, за яким відбувається допуск та маршрути руху здобувачів освіти (залучаються всі можливі входи в приміщення школи ).

4.2. Проводять інструктажі з безпеки життєдіяльності для здобувачів освіти щодо безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу та у побуті, про дотримання обмежень для запобігання поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19), правил пожежної безпеки, електробезпеки, безпеки дорожнього руху, поведінки у закладі освіти, в громадських місцях, попередження травмування на об’єктах залізничної інфраструктури, дій у випадку надзвичайних ситуацій тощо, із записом у журналі реєстрації інструктажів.

5.Завгосп Коваль Г.Г.

5.1.Забезпечує  щоденне вологе прибирання та дезінфекцію поверхонь після проведення занять у кінці робочого дня (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо).

5.2. Проводить періодично протягом навчального року перевірку технічного стану обладнання, устаткування навчальних приміщень, інженерно-технічних комунікацій закладу освіти на відповідність до чинних стандартів, правил, норм з охорони праці.

6.Заступник директора Моравській Г.О., завгосп Коваль Г.Г.

6.1.Організовують роботу з охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах освіти відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти»; заборонити проведення освітнього процесу за наявності шкідливих та небезпечних умов.

6.2.Проводять інструктажі для працівників з питань охорони праці, електробезпеки, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях з безпечного перебування у закладі освіти та у побуті (вдома, на вулиці, у громадських місцях, приміщеннях, транспорті тощо), зробити відповідний запис у журналі реєстрації інструктажів.

6.3.Забезпечують виконання вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці, заходів з охорони праці, безпеки життєдіяльності, передбачених колективним(ою) договором (угодою), приписів органів державного нагляду за охороною праці, пропозицій виборного органу первинної профспілкової організації (представника профспілки).

6.4.Повідомляють відділ освіти про настання нещасного випадку серед працівників або здобувачів освіти та вживати усіх необхідних заходів, передбачених «Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 р. № 337 та «Положенням про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу», затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 16.05.2019 № 659.

 

І. Дії директора школи в разі виявлення в здобувача освіти ознак гострого респіраторного захворювання:

1.У разі виявлення в здобувача освіти ознак гострого респіраторного захворювання, до приїзду батьків або інших законних представників дитини здобувачі освіти перебувають у масках постійно до вирішення питання щодо спрямування їх додому чи до закладу охорони здоров’я.

2.До ухвалення відповідного рішення необхідно спрямувати здобувача освіти до спеціально відведеного приміщення ЗЗСО в супроводі працівника закладу освіти (ним може бути медичний працівник закладу або в разі відсутності медичного працівника, класний керівник або інший працівник закладу (далі – уповноважена особа), визначений керівником закладу або його заступником) та невідкладно поінформувати батьків (інших законних представників). Переконайтеся в тому, що батьки здобувача освіти знають, як зв’язатися з уповноваженою особою. Ця особа має бути забезпечена стандартними засобами захисту, а також повинна дотримуватися заходів безпеки під час догляду за особами з підозрою на COVID– 19: носити маску й дотримуватися необхідної дистанції.

 У разі якщо дитина налякана й болісно переживає власний стан, уповноважена особа має заспокоїти дитину й залишитися з нею в окремому приміщенні, що добре провітрюється, не знімати маску й дотримуватися дистанції

3.Медичний працівник або уповноважена особа має надіслати екстрене повідомлення форми 058/о про підозру на інфекційне захворювання до лабораторного центру (відповідного його підрозділу).

  1. Медичний працівник або уповноважена особа закладу реєструє випадок в журналі форми О6О/о.
  2. Медичний працівник або уповноважена особа телефонує батькам або сімейному лікарю, викликає (за потреби) швидку допомогу, після прибуття батьків відправляє з ними дитину додому. За наявності показань для госпіталізації швидка медична допомога доставляє дитину до стаціонару.
  3. Медичний працівник або уповноважена особа співпрацює з епідеміологами лабораторного центру під час епідеміологічного розслідування й допомагає їм визначити коло контактних осіб:
  • Які разом перебували в шкільному транспорті;
  • Які були разом в одному приміщенні (класі);
  • Які контактували в побуті
  1. Ніхто з працівників ЗЗСО, зокрема й медичний працівник чи уповноважена особа, які опікуються підозрілим або підтвердженим випадком COVID – 19, не має права розголошувати імені хворого або того, у кого підозрюють COVID – 19, задля збереження лікарської таємниці. Обов׳язок закладу освіти – запобігати боулінгу та стигматизації у зв’язку з COVID – 19.

 

ІІ. Дії директора школи в разі отримання позитивного тесту на SARS-Cov2 у здобувача освіти:

 

У разі отримання позитивного результату тестування на SARS-Cov2 здобувача освіти необхідно:

  • Спрямувати додому на самоізоляцію контактних осіб (клас, групу) ( згідно з Додатком 2 до Стандартів медичної допомоги «Короноварісна хвороба (COVID – 19)») на 14 днів;
  • Забезпечити позачергове проведення дізінфекції та генеральне прибирання приміщення школи/класу, салону шкільного автобуса тощо;
  • Для класу/групи, яка перебуває на самоізоліції, організувати освітній процес за допомогою технологій дистанційного навчання;
  • Якщо захворювання на COVID – 19 підтвердилося й в контактних осіб, директор школи може ухвалити рішення про організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання для кількох класів або закладу освіти залежно від наявності підтверджених випадків в одному чи кількох класах;
  • Медичний працівник закладу або уповноважена особа має співпрацювати з епідеміологами лабораторного центру під час епідеміологічного розлідування.

 

ІІІ. Якщо на COVID – 19 захворів учитель, інший працівник школи необхідно:

1.Працівники школи, які перебували в контакті з особами, в яких лабораторно підтверджено захворювання на COVID – 19, не виходить на роботу та невідкладно звертаються по медичну допомогу;

  1. Якщо температура, кашель, нежить у працівника школи з’явилися під час роботи, він має невідкладно залишити заклад освіти і звернутися до закладу охорони здоров’я по медичну допомогу; якщо ж у нього виникли такі небезпечні симптоми як задишка, частий сухий кашель, біль у грудній клітці, температура, яку складно знизити, виражена блідість чи синюшність шкіри, повторне блювання, необхідно викликати екстрену допомогу, попередивши медиків, що є підозра на.

У приміщенні, де перебував хворий учитель/працівник, слід провести поа розкладом провітрювання та дезінфекцію поверхонь.

ІV. Інформування учасників освітнього процесу про випадок COVID – 19 у школі:

  • Переконайтеся, що працівникам закладу освіти та батькам школярів відомо, що ніхто не має відвідувати школу, якщо в нього / неї температура, кашель, нежить. Переконайтеся, що вони розуміють, що мають залишатися вдома, якщо контактували з хворим.
  • Попросіть, уразі підозри, контакту чи хвороби на COVID – 19 вчителів/працівників школи й батьків учнів повідомляти про це вчителю/ медичному працівнику / адміністрації.
  • Нагадуйте працівникам школи та батькам учнів про особливу небезпеку COVID – 19 та необхідність дотримуватися дистанції, регулярно мити руки, уникати скупчення людей, провітрювати приміщення.
  • Пояснюйте, як можна зменшити стрес: більше спілкуватися з рідними телефоном або онлайн, займатися улюбленими справами.
  • Порадьте батькам, як зробити родинне помешкання безпечнішим для дорослих та дітей (регулярно дезінфікувати поверхні й провітрювати приміщення).