Інклюзивна освіта



 

Інклюзивне навчання — система освітніх послуг, гарантованих державою, що базується на принципах недискримінації, врахуванні багатоманітності людини, ефективного залучення та включення до освітнього процесу всіх його учасників.

Інклюзивне навчання часто вважають альтернативою інтернатній системі, за якою діти з особливими освітніми потребами навчаються  в спеціальних закладах освіти та змушені проживати в інтернатних відділеннях при них через їх територіальну розгалуженість.

Жодна дитина не має відчувати себе іншою та виключеною з освітніх, культурних і соціальних процесів – це головне завдання інклюзії.

Особа з особливими освітніми потребами – особа, яка потребує додаткової постійної чи тимчасової підтримки в освітньому процесі з метою забезпечення її права на освіту.

5 вересня 2017 року було прийнято новий  Закон України “Про освіту”. З того часу діти з особливими освітніми потребами мають повне право здобувати освіту в усіх навчальних закладах, зокрема й безоплатно в державних та комунальних, незалежно від «встановлення інвалідності». Діти з особливими освітніми потребами мають право на:

  • дистанційну та індивідуальну форми навчання;
  • психолого-педагогічну та корекційно-розвиткову допомогу; 
  • інклюзивні та спеціальні групи (класи) у загальноосвітніх навчальних закладах; 
  • «підлаштовані» для їхніх потреби загальноосвітні школи і класи, тобто на відповідні архітектурні перепланування;
  • корекційних педагогів, тьюторів, психологів; 
  • адаптовані навчальні плани та програми, методи та форми навчання, ресурси спеціальної освіти, партнерство з громадою.

З 1 вересня 2022 року з метою реалізації прав дітей з особливими освітніми потребами на освіту, їх соціалізацію та інтеграцію в суспільство, забезпечення якості навчання відповідно до висновків ІРЦ про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини  та медичних висновків у 2023-2024 н.р. було організовано інклюзивне навчання і відкрито 2 інклюзивних класи в яких навчається двоє учнів з особливими освітніми потребами, а саме :2 клас - 1 учень, 7 клас - 1 учні.


Останнє опубліковане

28.09.2023
Бібліотечний урок

28 вересня до 105- річчя від дня народження Василя Сухомлинського бібліотекарі Барнасюк С.Г. і Батюх Н.І. провели бібліотечний урок "Серце, віддане дітям" з учнями 1-Б класу (класний керівник Кузєва Галина Ігорівна). Діти дізналися цікаві факти з життя письменника, прослухали його оповідання та розмірковували на тему добра.

19.09.2023
Подорож учнів 8-А класу у Верховину

Дякуємо Богу і ЗСУ за те, що ми, учні та батьки 8-А класу (кл.кер.Коломієць Л.В.), мали можливість здійснити поїздку до гуцульської столиці - Верховини. На два дні ми поринули у фантастичний світ чистого повітря ароматних карпатських лісів, гірських вершин, що переходять в небо, неймовірно красивих гірських пейзажів. Почули справжню гуцульську мову і звучання трембіти на полонині. Скуштували самобутні карпатські страви. А на згадку залишили безліч світлин і незабутніх вражень.

15.09.2023
Психологічна хвилинка в 5-Г класі

Практичний психолог Кекіш Леся Василівна провела "Психологічну хвилинку" з використанням вправи «Бінго» в 5-Г класі. Учні писали про свої мрії, захоплення, улюблені страви, предмети, місце відпочинку.

14.09.2023
Анкетування педпрацівників

На виконання доручення Рахункової палати для здійснення аудиту ефективності «Пряма бюджетна підтримка Уряду США для забезпечення життєво важливих потреб населення України в умовах війни» департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації просимо пройти анкетування Анкета опитування педагогічних працівників розміщена за наступним посиланням:

01.09.2023
З початком нового навчального року

Вітаємо усіх освітян , учнів та батьків з початком навчального року. Бажаємо міцного здоров‘я, успіхів та здійснення мрій! З вірою у перемогу будуємо разом незалежну Україну !