Інформація та поради батькамЩо треба знати про посттравматичний стресовий розлад (ПТРС): інформація для батьків 

Сприятливі умови для успішного навчання дитини під час війни. Поради батькам.
 
В Україні під час повномасштабного російського вторгнення не припиняється навчальний процес. В умовах війни школярі долають психологічні та емоційні навантаження. Діти можуть відчувати стрес та зменшення мотивації навчатися.

У такі історичні та нелегкі часи для нашої держави дітям важливо надати особливу підтримку. Адже сучасна молодь — це запорука розвитку країни у майбутньому. 

Передусім батькам варто зосередитись на забезпеченні базових фізичних потреб дитини: 

здоровий сон,

повноцінне збалансоване харчування

налагоджений розпорядок дня.

Якщо нічні тривоги та звуки вибухів порушили сон дитини, то знайдіть можливість компенсувати дитині відпочинок протягом дня.

 Якщо дитина займатиметься онлайн, заздалегідь подбайте про забезпечення комфортного робочого місця. Можете разом спланувати робоче місце, оздобити та прикрасити, врахувавши смаки та побажання дитини  Якщо дитина відвідуватиме заняття особисто, наголосіть їй на важливості дослухатися до вказівок вчителя під час повітряної тривоги.

Хваліть за дисциплінованість та говоріть, що ви довіряєте розсудливості дитини та її вмінню швидко і точно виконувати інструкції під час напружених ситуацій. Дитина має відчути довіру батьків та увійти в “ситуацію успіху”: коли вона все знає, вміє, є впевненою та послідовною у своїх вчинках.

Запитуйте в дитини про емоції та почуття, що її хвилює.

Дитина має відчути, що ми ставимося серйозно до її переживань та визнаємо усю складність ситуації “Так, це, дуже важливо/складно, ти розповідаєш мені сумні/важливі речі/ так, це складне завдання, є над чим поміркувати.” Батьки мають визнати почуття дитини та дати їй право не емоції та їх вияв: “Я розумію, що ти зараз нервуєш, злишся, сумуєш, поміркуймо, що ми можемо зробити у цій ситуації”.

Небажаними фразами будуть ті, які заперечують право дитини на проживання ситуації: “Не плач, не бійся, не ображайся, перестань”. Також не можна кричати на дитину чи завдавати їй фізичних покарань. 

Створіть для дитини безпечне емоційне середовище та надайте максимальну підтримку під час виконання завдань.

Якщо дитина навчається онлайн, батькам автоматично доведеться взяти на себе частину обов'язків вчителя, адже є матеріал, що потребує додаткового пояснення. У такому випадку не звинувачуйте дитину, не сваріть при ній освіту, вчителів чи обставини.

Дайте дитині емоційно зрілу підтримку: “Зараз розберемося з цим завданням. Чим я можу тобі допомогти? Чи все зрозуміло? Чи є потреба повторити матеріал?”

Батьки мають пам'ятати, що дитині важливі:

підтримка

комфорт

чіткість правил

розпорядку дня

І за сприятливих умов процес навчання стане не тягарем, а ще однією ланкою, що об'єднує родину.

Поради батькам, які прагнуть розвинути здібності своєї дитини

Поради для батьків під час карантину

Десять "Золотих правил" виховання щасливої дитини

Приєднані файли

Останнє опубліковане

12.05.2024
ДЕНЬ МАТЕРІ

Ще в колисці немовля Слово «мама» вимовля. Найдорожче в світі слово Так звучить у рідній мові: Мати, Матінка, Матуся, Мама, Мамонька, Мамуся! Називаю тебе я, Рідна ненечко моя!