Інформація та поради батькам



 

https://youtu.be/1Wm_85OZT8I (В добрі виховуйте дитину. Поради педагогів,2022)

Основні напрями роботи з батьками (2023 -2024 н.р.)

   - загальношкільні батьківські зустрічі (2 рази в рік)

   -  консультпункт для батьків                      п`ятниця                

   -  школа молодих батьків                              1р.в міс.                  

     - дні відкритих дверей                                     2р. в сем.                

     - засідання батьківсього самоврядування   2р. в сем. 

Основні обов’язки батьків щодо здобуття дітьми освіти:

  • забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя (стаття 150 Сімейного кодексу України);
  • сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання (стаття 55 Закону України «Про освіту»);
  • дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за наявності) (стаття 55 Закону України «Про освіту»).

Відповідальність батьків за невиконання обов’язків щодо здобуття освіти їхніми дітьми                                                                                 

Штрафні санкції

Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (частини 1-4 стаття 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Це від 850 грн до 1700 грн.

Якщо ті самі дії вчиняються повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, – накладається штраф від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – це від 1700 грн до 5100 грн.

Позбавлення батьківських прав

Також батьків можуть позбавити батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти (підпункт 2 частини 1 статті 164 Сімейного кодексу України).

Основні документами, які регулюють права та обов’язки батьків:

  • Закон України «Про освіту»
  • Закон України «Про повну загальну середню освіту»
  • Сімейний кодекс України
    •  

7 ПРАКТИЧНИХ ПОРАД ЯК ВИБРАТИ ПРОФЕСІЮ

«Ким ти хочеш стати, коли виростеш?» – Це питання з покоління в покоління цікавить будь-яких батьків і численних родичів. Добре, коли дитина з дитинства мріє стати лікарем або вчителем. Але що робити тим дітям, які протягом усіх 10 шкільних років так і не визначилися з вибором професії?

У більшості випадків батьки таких дітей починають наполягати на своїх варіантах і дитина ламається. Гаразд, якщо батькам вдалося вгадати з вибором майбутньої професії свого чада. А якщо ні? Ось тоді нещасній людині доведеться перебирати купи паперів в задушливому офісі або лікувати остогидлих хворих.
Якщо ви відноситеся до другої категорії людей і не знаєте, як вибрати професію, тоді ми спробуємо допомогти вам в цій нелегкій справі!
Отже, поїхали!

Поради

Давайте поговоримо відверто! Напевно ви вже думали про свою майбутню професійну діяльність, можливо навіть проходили якісь тести, які абсолютно не допомогли. І не дивно!

Адже будь-який тест, яким би якісним він не був, не може в повній мірі оцінити ваших здібностей. Наприклад, коли я закінчувала школу, мені всі психологи і тести видавали професію актриси. Скажу чесно, від одного виду сцени мене відразу ж охоплював страх і я починала заїкатися. Звичайно, мені доводилося виступати на шкільній сцені. У мене навіть була роль в місцевому театрі. Але ж ніхто і ніколи не питав мене, чи потрібна мені взагалі ця сцена? Я навіть ніколи не думала про акторську кар'єру. Потрібна вона мені була немов рибі парасолька!

У даній статті я закликаю вас прислухатися, в першу чергу, до себе, так як будь-який тест може і збрехати. Тільки в цьому випадку ви зможете точно і правильно вибрати майбутню професію. А слідуючи наступним шести крокам, вже через 5 хвилин ви точно будете знати, як вибрати професію.

Виявляємо свої інтереси

Першим кроком на шляху вибору професії варто знайти себе. На цьому етапі вам потрібно взяти листок і виписати на нього всі свої захоплення. Записуйте абсолютно всі. Наприклад, люблю доглядати за тваринами, люблю поправляти людей, люблю бити сусіда Ваську по голові ...

Зіставляємо свої інтереси з вибором майбутньої професії

Тут все просто. Тепер навпроти кожного захоплення вам потрібно виписати всі підходящі професії.
Любите тварин? Тоді вам підійде професія ветеринара, зоолога, зоопсихолога, кінолога або дресирувальника.
Любите поправляти людей – тоді ваш вибір учитель, лінгвіст і т.д.
Любите бити Ваську – тоді ваш вибір за тренером з боксу або карате ..
Ясна суть?
На цьому етапі важливо виписати всі варіанти підходящих професій, щоб потім був вибір.

Виявляємо інтерес до вибору професії

Після того, як ви виписали все підходящі варіанти професій, закресліть відразу ті, які з якихось причин вам не цікаві. Наприклад, з професій, пов'язаних з тваринами вам сподобався лише ветеринар. Решту сміливо викреслюйте.

Перед вибором професії – оцінюємо свої професійні якості

На даному етапі, коли список ваших професій помітно порідшав, пора приступити до аналізу ваших професійних якостей. Наприклад, ви любите тварин і виписали професію ветеринара.
В принципі, крім любові до тварин (причому до всіх), від ветеринара ніяких інших талантів не потрібно. Тому ви можете сміливо дізнаватися, де навчають таких лікарів і подавати документи.
Складніше йде справа з творчими професіями.
Адже якщо ви любите співати в душі і мрієте сяяти на сцені, але від вашого голосу в'януть вуха навіть у сусідського Бобика, то професію співака краще відразу викреслити!

Оцінюємо рівень заробітної плати обраної майбутньої професії

Визначившись з вибором професії, переходимо до аналізу рівня заробітної плати. На даному етапі бажано оцінити всі можливі перспективи на майбутній роботі.
Якщо ви точно вирішили стати ветеринаром, то проаналізуйте зарплатні перспективи. Пошукайте оголошення про роботу ветеринарів. Подивіться рівень зарплат. Проаналізуйте можливість створення свого маленького бізнесу, наприклад, відкриття своєї вет. клініки і т.д. Зробити це необхідно, перш за все, для того, щоб в майбутньому не розчаруватися в спеціальності!

Наведу вам приклад своєї подруги, яка мріяла стати вихователькою в дитячому садку.
5 років вона навчалася в інституті, а потім радісна влаштувалася в дитячий садок. Пропрацювавши всього лише рік, подруга швиденько злиняла звідти.
Чому? А ви уявіть: 30 маленьких дітей, яким потрібно приділити увагу, витерти слину і сопельки, вивчити з ними абетку. А в кінці робочого дня приходять 30 мам і тат і висловлюють виховательці претензії. І все це за рекордно низьку зарплату в 2 тисячі гривень!
В результаті отриманий диплом про вищу освіту полетів у смітник, а подруга пішла працювати в магазин продавцем.
Запам'ятайте: як би сильно ви не любили свою справу, без грошей вона буде висіти на шиї лише важким тягарем. Як би жорстко це не звучало, але так уже влаштований наш світ!

Помилки при виборі професії

Підводячи підсумки, хотілося б звернути вашу увагу на помилки, які допускають випускники при виборі професії. Я до речі і сама мало не зробила одну з помилок...

Трохи про престижність професій

Ніколи, запам'ятайте НІКОЛИ, не ведіться на престиж професії.
Чому? Все просто. Сьогодні обрана професія може бути дуже популярна, а через 5 років нікому не потрібна і навпаки. 30 років тому такі посади, як лікар і вчитель були дуже престижними і високооплачуваними професіями.
А ось уже 20 років вчителі та лікарі зводять кінці з кінцями, отримуючи сущі копійки. А 10 років тому у великій кількості були потрібні економісти і менеджери. Сьогодні ж великим попитом користуються послуги перукарів, малярів і т.д. Так що престиж – це справа непостійне. І хто знає, може ще через 10 років професія асенізатора буде на вагу золота.

Батьківський вибір майбутньої професії для дитини

Дуже часто буває так, що батьки за дитину вибирають майбутню професію. Миша хоче бути льотчиком, а мама змушує поступати в економічний внз. В даному випадку дуже важливо протистояти батьківським вказівкам! Якщо вибрали професію, яка вас влаштовує, робіть по-своєму. Вступайте до того ВНЗ, який вважаєте за потрібне.
Якщо ж батьки продовжують пиляти, поводьтеся хитріше. Говоріть батькам те, що вони хочуть почути, а самі робіть по-своєму.
Не поступили в обраний батьками ВНЗ? Не біда! Адже документи ви подавали відразу в 3-4 місця. І яка удача, що вас взяли саме в вибраний вами заклад.
Зізнаюся чесно, саме таким методом я поступила в потрібний мені інститут, уникнувши батьківського матфака!
Ну а якщо вже ви зовсім не можете визначитися у виборі професії, тоді вдавайтеся і до допомоги батьків, і до допомоги друзів, і до допомоги бабусь.
І пам'ятайте: хто шукає – той завжди знайде.

 

Просимо не забувати про безпеку ваших дітей під час новорічно - різдвяних свят!

Пам’ятка для батьків щодо організації дистанційного навчання дитини
під час локдауну у Поздимирському НВК

Шановні батьки, карантин – це не канікули. Це означає, що вам необхідно
допомогти дітям вдома організувати самостійну роботу щодо вивчення
програмового матеріалу. Вчителі нашого закладу організовують дистанційне
навчання, щоб учні могли здобути нові знання.
Виконайте разом зі своїми дітьми наступні кроки:

1.Перша та найголовніша порада - зберігати спокій і не панікувати!
Пам`ятайте:настрій дорослого та його ставлення до процесу навчання
віддзеркалюється на дитину.
Дуже важливо, щоб ви, батьки, налаштовували психологічно дітей на навчання. Діти, особливо в молодшому шкільному віці, сприймають навчання через призму сприйняття батьків, якщо батьки ставляться до навчання - "О боже, це жах!" - знову будуть емоційні навантаження. Важливо батькам видихнути і спокійно до цього ставитися, тоді і діти це будуть сприймати належноі легко.
2. Ознайомтеся з графіком проведення навчальних занять (як правило відповідно до розкладу уроків під час очного навчання) та із інформацією, розміщеною у групах класу,на сайті школи http://pozdymyr-nvk.lviv.sch.in.ua
3. Дистанційне навчання з усіх предметів буде організовано за допомогою сервісу
Google Classroom на платформі G Suite Education . Щоб працювати у ньому учні мають свій акаунт.
4. Намагайтеся, щоб діти працювали відповідно до розкладу
навчальних занять, виконували всі завдання вчасно, не допускайте
відставання. Якщо треба виконати завдання і надіслати відповідь вчителю,
проконтролюйте дитину.
5. Відповідно до «Положення про дистанційну форму здобуття
освіти у Поздимирському НВК» перевірка робіт учнів
відбувається в термін, вказаний учителем. Якщо робота надана невчасно, її перевірка здійснюється тільки за згодою вчителя. Вчитель має право за певними видами робіт
здійснювати тільки вибіркову перевірку надісланих учнями виконаних
завдань.
6. Якщо учень відвідує освітнє середовище, але не виконує
обов´язкові завдання, які оцінюються, він автоматично отримує оцінку
«1 бал» з кожної теми навчальних преметів.
7. Правильно організуйте робоче місце для своєї дитини. Важливо, щоб на робочому місці дитини не було нічого зайвого. Хаос і безлад на робочому місці і біля нього можуть сильно відволікати.
Добре, якщо це буде окрема кімната, де дитина може сидіти за столом, а не лежати
на ліжку разом із ноутбуком або телефоном. Але якщо кімнати немає, то варто подбати, аби дитина навчалась сидячи, бо у лежачому, розслабленому положенні сконцентруватися на навчанні неможливо.
8. Якщо учень не має технічних можливостей для дистанційного
навчання, то батьки мають повідомити про це класного керівника.
9. Якщо хтось з дорослих працює дистанційно, чи у вас в сім’ї
тільки один гаджет на кількох школярів – в цьому випадку потрібні чіткі
домовленості з учителем або класним керівником, щоб уникнути непорозумінь.
10. Якщо дитині щось незрозуміло, допоможіть їй.
11. Якщо у вас чи вашої дитини виникають запитання, зверніться до вчителя,
щоб отримати відповідь.
Не забувайте вказати, кому адресовано запитання чи прохання.
Зателефонуйте класному керівникові. Ми обов’язково допоможемо вам!

Батьки – учасники освітнього процесу

І.Знайомити батьків та громадськість із Законами України « Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»

ІІ.Продовжити роботу консультпункту: « Уроки для батьків» « Школи молодих батьків» - вести змінний стенд « Батькам у підказку», на сайті школи,у групі «Поздимире мій,колиско моя» ( Facebook)

ІІІ.Організовувати:

- індивідуальні зустрічі «віч- на – віч з родиною», родинні гостини, тренінги, майстер- класи; - зустрічі з творчими людьми села,району,області; - шкільні дні родини: зустрічі,бесіди батьків з учителями,адміністрацією школи; - відвідування уроків,виховних заходів; - роботу батьківського патруля.

ІV.Забезпечити батьків необхідною інформацією з питань виховання: - презентації літератури,журналів,

газет,інтернет повідомлень про родинне виховання

V.Провести загальношкільні батьківські зустрічі-дискусії :

1.Настановча конференція(01.09.2021): -Презентація освітніх послуг; - «Тільки разом» плани на навчальний рік ; - «Освітній простір – безпечний».Вимоги щодо перебування у приміщенні закладу; - «Ваші думки і пропозиції - важливі» (анкетування)

2. Відверта розмова(березень):

- «Життєвий простір без насильства» - «Аналізуємо думки дітей»

3.Звіт директора школи за 2021-2022 н.р.

(червень 2022р)

VІ.Провести родинне свято:«Більшого щастя не треба» (травень)

VІІ.Залучати батьків:

- до роботи з попередження правопорушень,соціального захисту,оганізації харчування учнів;

- до вивченнязабезпечення якості освітньої діяльності таякості освіти у навчальному закладі

 

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Питання відвідування учнями школи є сьогодні надзвичайно важливим,тому нагадуємо,що згідно з Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту",Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 № 646. «Про стан виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2000 №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку»:

1)Відсутність без поважних причин вважається прогулом і може бути підставою для припинення навчання учня в школі.

2)Учні, які тимчасово не відвідували загальноосвітній заклад,подають медичну довідку чи письмове пояснення батьків або осіб, які їх замінюють,про причину відсутності на уроках, які зберігаються в особовій справі учня протягом навчального року.

3)Відсутність через поважні причини має бути підтверджена усно (батьки мають зателефонувати до школи не пізніше початку 1-го уроку, а надалі – надати документ, що підтверджує причину пропуску).

4)У випадку запланованої тривалої відсутності (більше 2-х днів) батьки учня мають заздалегідь надати адміністрації заяву з визначенням терміну та причини відсутності, до якої додаються копії документів – путівки, авіаквитків тощо.

5)У випадку пропуску занять протягом 2 і більше днів учень допускається до занять лише за наявності медичної довідки, що посвідчує стан здоров’я учня.

6)Факт запізнення та довчасного закінчення занять (наприклад, через призначене на певний час відвідування лікаря) також має супроводжуватись запискою батьків (заздалегідь)

7)У випадку відсутності учнів у школі понад 10 днів без поважної причини надсилаються акти про відсутність учнів у школі понад 10 днів до районного відділу освіти та клопотання щодо проведення профілактичної роботи з сім’ями до районної соціальної служби та подання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності згідно чинного законодавства України до КМСД .

8)Поважними причинами відсутності учня в школі вважаються:

· Хвороба. - Призначений візит до лікаря. - Смерть близьких родичів. - Участь в організованих школою заходах впродовж навчального часу.

· Непередбачена ситуація, що виходить замежі учнівського та батьківського контролю, яка створює перешкоди для прибуття і занять у школі. - Сімейна подорож, якщо батьки заздалегідь узгодили її з адміністрацією, написавши заяву.

 

БАТЬКИ ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА НАВЧАННЯ, ВИХОВАННЯ І РОЗВИТОК ДІТЕЙ,

а тому зобов'язані забезпечувати відвідування учнями уроків у навчальних закладах:

І. Згідно Сімейного кодексу України ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

ІІ. Згідно Кодексу про адміністративні правопорушення України:

-Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей -тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

- Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу віддвох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ІІІ. Згідно Кримінального кодексу України злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, -карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

IV. Згідно Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Положення про загальноосвітній навчальний заклад у разі невиконання батьками та особами, які їх замінюють, обов’язків, передбачених законодавством, загальноосвітній навчальний заклад може порушувати

клопотання про позбавлення їх батьківських прав.

 

Приєднані файли
проти поліомієліту.docx
НАКАЗ від 28.02.2022 Про організацію освітнього процесу.doc
Результати онлайн-опитування батьків Поздимирського НВК щодо вибору для вивчення основної іноземної мови та кількості іноз.мов з 5 кл.НУШ.doc
ПЛАН РОБОТИ ЛІТНЬОЇ ШКОЛИ.docx
Пам'ятка для батьків з гендерного виховання дітей.docx

Останнє опубліковане

25.04.2024
АЛЕЯ ВИПУСКНИКІВ

буде гарною традицією для наступних поколінь , пам'яттю про добрі справи, до яких завжди долучалися здобувачі освіти та педагоги.

18.04.2024
ПРО ВИРОБНИЧЕ НАВЧАННЯ

у Червоноградському професійно - технічному закладі дізналися сьогодні учні 8 - 9 класу від майстрів, викладачів , які завітали у школу.

17.04.2024
ХРЕСНУ ДОРОГУ

"Тернистий шлях Ісуса Христа" прочитали учні 1- 9 класів разом з педагогами ЗО.

10.04.2024
ЧЕКАЄМО НА ПЕРШОКЛАСНИКІВ

З 08 квітня 2024 року до 31 травня 2024 року проводиться прийом заяв та документів для зарахування дітей до 1-ого класу.

08.04.2024
ТИЖДЕНЬ ДУХОВНОСТІ

« Божі заповіді – життєвий дороговказ для людини» проходить у закладі освіти з участю отця Володимира.