Психологічна та соціальна служба



Обійми здатні лікувати

Права знай - та про обов'язки не забувай!

Заняття з елементами тренінгу "Безпечне спілкування в інтернеті. Як не стати жертвою кібербулінгу?"

Більшість людей у зв’язку з війною зараз перебуває у постійному або періодичному стресі. У такий час особливо важливо дбати про своє психічне здоров’я, адже дуже часто “здають нерви”, опускаються руки, накочуються сльози і сковує депресивний настрій. Аби почуватися краще і повернутися до норми, важливо робити маленькі кроки, які зміцнюють психічне здоров’я. Прості речі для психічного здоров’я Читайте книги, які вас надихають. Читання не тільки розвиває інтелект та уяву, воно допомагає, відволікає від проблем, вселяє надію. Оберіть улюблений жанр чи автора, спробуйте прочитати щось нове, замініть перед сном читання новин – на читання книги – і невдовзі ви помітите, що вас сон стає глибшим, ви легше засинаєте і прокидаєтеся зранку. Починайте свій день з горнятка кави, чаю, соку або просто склянки води – що будете пити – не суттєво. Важливо перетворити цей час на своєрідний ритуал, коли ви відключаєтеся від проблем і зосереджуєтеся на собі. Розгадуйте кросворди, сканворди, судоку. Це чудовий спосіб відволіктися і перезавантажити свій мозок. Гуляйте в парку. Прогулянки на свіжому повітрі дуже корисні як для фізичного, так і для психічного здоров’я. Прислухайтеся до звуків природи, придивляйтеся до рослин, звертайте увагу на зміни, деталі. Відпочивши, мозок ефективніше працюватися над розв’язанням проблем. Медитуйте. Медитація допомагає заспокоїтися, навчитися перебувати у гармонії, відкидати усе зайве. Снідайте. Перебуваючи у стресі, люди часто мають поганий апетит, забувають своєчасно їсти, зазвичай нехтують сніданками. А це украй важливий прийом їжі. Дбайте про повноцінний сон. Якщо не можете своєчасно заснути, візьміть за правило за дві години до сну відкладати телефон і не дивитися новини. Не їжте за робочим столом. Обід – це час не тільки для того, щоб наповнити шлунок, а й відволіктися від роботи, переключити свою увагу на щось інше, просто відпочити. Тоді робота після обідньої перерви буде набагато ефективнішою, адже повернетеся до неї з новими силами. Дякуйте. Близьким людям і незнайомцям, за важливе і за дрібниці, дякуйте небу за дощ і за сонце – це допомагає шукати у всьому позитив і переключати мозок на нього. Дякувати дуже важливо. Робіть щось незвичайне принаймні один раз на тиждень. Найкращий відпочинок – це зміна діяльності, особливо, коли ви захопливо робите щось нове і незвичайне. Частіше кажіть “ні”. Людям часто складно вимовити це маленьке слово, особливо коли про щось просять близькі. Але ця безвідмовність може виснажувати. Посміхайтеся незнайомцям хоча б раз на день. Або зробіть комплімент випадковій людині – і ви обоє усміхнетеся. Присвятіть хоча б одну годину на тиждень тільки собі. Робіть у цей час лише те, що вам подобається, і не відволікайтеся ні на що інше. Дозвольте собі таке задоволення. 

6 міфів про психічне здоров`я

Електронний кабінет психологічної служби Гірницької гімназії

https://sites.google.com/view/schoolgirnyk/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B0

 

КОНТАКТИ БЕЗКОШТОВНОЇ КРИЗОВОЇ ДОПОМОГИ В ПЕРІОД ВІЙНИ В УКРАЇНІ

  1. Ініціатива «Люди в біді» пропонує психологічну підтримку всім, хто постраждав від війни.

Гаряча лінія працює цілодобово, конфіденційно, анонімно та безкоштовно: 0800210160

  1. Психологічна підтримка https://t.me/psy_suppor

Telegram-канал із корисними порадами для збереження та покращення ментального здоров’я.

  1. Друг. Перша допомога https://t.me/friend_first_aid_bot

У чатботі можна отримати першу психологічну допомогу. Сервіс створений на основі сучасних протоколів, науково доведених досліджень.

  1. Довідник психологічної підтримки в умовах війни допоможе знайти відповіді на питання: як боротися з перевтомою, панікою, тривогою, апатією; як зберегти близькі стосунки та позбутися почуття провини (https://bit.ly/3OzJm6Z).
  2. Гаряча лінія Міністерства закордонних справ України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном:
    (044) 238 16 57.
  3. Як ти? https://t.me/yaktuzaraz

Онлайн-платформа психотерапії TreatField спільно з волонтерами запустили Telegram-чат для колективної емоційної підтримки.

  1. Служба медико-психологічної допомоги та профілактики гострих кризових станів: (044) 456 17 02, (044) 456 17 25.
  2. Психологічна допомога українцям під час війни https://t.me/PsihologDopomogaWarInUa2022

У групі психотерапевти-практики безоплатно допомагають українцям, що пережили жахіття війни.

  1. Національна психологічна асоціація з початком військових дій силами небайдужих людей зібрала психологічний консультативний центр для тих, хто переживає паніку, тривогу та постійний стрес. Щоб звернутися за допомогою до центру – треба заповнити анкету.
  2. Також Міністерство освіти і науки України з сертифікованими психологами Асоціації інноваційної та цифрової освіти запускає щоденні онлайн зустрічі о 13.00 та 20.00 тут .
  3. Лінія психологічної допомоги для учасників АТО та членів їх сімей:
    0 800 505 085.
  4. Цілодобова безплатна платформа для психологічних консультацій “Розкажи мені”, створена Інститутом когнітивного моделювання, МОЗ. Щоб отримати допомогу – необхідно заповнити анкету на сайті, коротко описавши свій стан.
  5. Безкоштовна психологічна підтримка для кожного, хто відчуває у цьому потребу: УкрЄдність (https://ukr-ednist.com.ua/).
  6. Екстрена психологічна допомога при Кризовому Центрі медико-психологічної допомоги: (068) 770 37 70, (099) 632 18 18, (093) 609 30 03.
  7. «Лiнiя допомоги»: (067) 975 76 76, (066) 975 76 76, (093) 975 76 76.
  8. Контакти психологів та психотерапевтів, хто готовий безкоштовно надавати консультації: https://bit.ly/3LsfZSw
  9. Психологічна підтримка для українців за кордоном. (Польща)

Телефон довіри з психологічною допомогою : +48 22 255 22 02

https://bit.ly/3tMZZ7M

Приєднані файли
406365495_1393894161209089_7009829294529592717_n.jpg