Правила прийому здобувачів освіти



1. Зарахування учнів до загальноосвітнього навчального закладу здійснюється на безконкурсній основі.
 

2. Адміністрація навчального закладу зобов’язана вжити заходів до ознайомлення батьків або осіб, які їх замінюють, з порядком зарахування до навчального закладу, правилами внутрішнього розпорядку та іншими документами, що регламентують організацію навчально-виховного процесу.
 

3. Зарахування учнів до навчального закладу здійснюється, як правило, до початку навчального року за наказом його директора.
 

4. Для зарахування учня до навчального закладу батьки або особи, які їх замінюють, подають наступні документи:
- заяву на ім'я директора школи;
- копію свідоцтва про народження дитини;
- медичну картку встановленого зразка

 

До першого класу зараховуються, як правило, діти з шести років, які за результатами медичного обстеження не мають протипоказань для систематичного шкільного навчання.

 

Обстеження фахівцями й оцінку функціональної готовності дитини до школи проводять за рік (у 5 або в 6 років) до вступу в школу.

                                                                               Додаток до листа

                                                                                                      від 14.02.2015 №  1/9-71          

Інструктивно-методичний лист

 щодо роз’яснення порядку приймання дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів

 

Відповідно до статті 18 Закону України «Про загальну середню освіту» зарахування дітей до першого класу початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної форми власності (у тому числі ліцеїв, гімназій, колегіумів, колежей, що містять у своїй структурі школу        І ступеня) здійснюється на безконкурсній основі. Відтак, проведення тестувань, вступних випробувань, співбесід, інших заходів, що мають на меті встановлення відповідності рівня підготовки дитини до школи, не допускається.

Відповідно до Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 19.06.2003  № 389 та  зареєстрованої у Міністерстві юстиції України від    4 липня 2003 р. за № 547/7868, на конкурсній основі (співбесіда) організовується прийом до першого  класу виключно у спеціалізованих школах (школах-інтернатах).

Під час проведення співбесіди у спеціалізованих школах (школах – інтернатах) забороняється перевірка знань з математики, вмінь з читання і письма та іноземної мови. Співбесіда може мати на меті винятково пересвідчення  достатності рівня загального розвитку дитини, її функціональної готовності до систематичного навчання та здатності до вивчення дисциплін відповідно до спеціалізації закладу, наприклад,  фонематичний слух.

Результати співбесіди оголошуються не пізніше 5 днів після її проведення. Діти зараховуються до навчального закладу за наказом директора до початку навчального року.

Прийом дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів (у тому числі ліцею, гімназії, колегіуму, колежу, що містить у своїй структурі школу І ступеня), які працюють, (планується організація навчання) за науково-педагогічними проектами, також відбувається на безконкурсній основі. Можливість успішно навчатись за обраною програмою має забезпечуватись не селекцією  дітей, а створенням відповідних навчально-виховних умов для всіх дітей, які є учнями даного навчального закладу.

Дітям, які вступають до першого класу школи І-ІІІ ступеня, що обслуговує мікрорайон, де мешкає дитина, не може бути відмовлено у зарахуванні.

У випадках, коли кількість заяв щодо вступу дитини до першого класу загальноосвітнього навчального закладу не за місцем проживання перевищує кількість вільних місць, перевага надається тим, чия заява була зареєстрована раніше.

Інформація про закріплення (чи  відсутність закріплення) за певним загальноосвітнім навчальним закладом мікрорайону (певної території обслуговування) обов’язково має розміщуватись на сайтах школи та інформаційному стенді для батьків майбутніх першокласників.

Для прийому до першого класу батьки або особи, які їх замінюють, надають такі документи:

заява на ім’я директора школи;

копія свідоцтва про народження дитини;

медична картка встановленого зразка.

 Інших документів для зарахування дитини до 1 класу  не передбачено. Також не можуть вимагатися відомості про місце роботи, посади батьків або осіб, що їх замінюють та інша інформація, не передбачена чинним законодавством.

Згідно зі статтею 12 Закону України "Про охорону дитинства" батьки несуть відповідальність за стан здоров'я дитини, її фізичний розвиток.

Відповідно до статтей 12, 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" медичні працівники, які проводять профілактичні щеплення, зобов'язані надавати об'єктивну інформацію особам, яким проводять щеплення, або їх законним представникам про ефективність профілактичних щеплень і можливі післявакцинальні ускладнення. Особам, що не досягли п'ятнадцятирічного віку, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об'єктивно інформованих батьків або інших законних  представників, які мають право відмовитися від щеплень за відсутності повної об'єктивної інформації про вплив щеплень на стан здоров'я і подальші наслідки. Якщо особа та (або) її законні  представники відмовляються від обов'язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження, а в разі відмови дати таке підтвердження - засвідчити це актом у присутності свідків.

Питання про відвідування навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією (наказ Міністерства охорони здоров'я України від  29.11.2002 № 434 та затвердженого цим наказом примірного "Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу").

 
   

 

 

Приєднані файли
Порядок зарахування учнів (1).pdf

Останнє опубліковане

23.06.2024
"Клас Безпеки"

З метою формування в учнів здоров'язбережувальних компетентностей, знань правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, відпрацювання алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій учні 5 та 6 класів Волсвинської гімназії разом з класними керівниками Костенюк О.Б. та Мегісом І.В. здійснили поїздку на заняття в "Клас Безпеки", який функціонує на базі Гімназії №2 Червоноградської міської ради. Також в цей день до нашої гімназії завітали працівники ДСНС у Львівській області, котрі провели навчання з учнями 7-9 класів. Дякуємо усім за цікаву, корисну та змістовну інформацію! Дбаймо разом про свою безпеку!!!

14.06.2024
Десятий день літньої школи ,,Веселка'' був Днем моди от кутюр.

Десятий день літньої школи ,,Веселка'' був Днем моди от кутюр. Проведено захід ''Одяг з ранку до вечора''. Дівчатка демонстрували різні стилі одягу, а також відгадували назви відомих брендів. Діти були нагороджені грамотами. А на завершення літньої школи учні закружляли у дружньому танку.

13.06.2024
Дев'ятий день літньої школи - Українські символи.

Дев'ятий день літньої школи - Українські символи. Вишивка - генетичний код нації. І наші вихованці сьогодні пригадали, що одним з найяскравіших українських символів є саме вишивка. Діти склали вишиту карту України, дізналися про різноманітність узорів, які характеризують кожну область. Після цікавого заняття провели ігри на свіжому повітрі.У цей святковий день Христового Вознесіння всім бажаємо миру і Божої опіки.(Керівники: Климчук Н.Г., Запісоцька К Д.)

12.06.2024
Восьмий день літньої школи - Безпека дітей в інтернет просторі.

Восьмий день літньої школи - Безпека дітей в інтернет просторі. Сьогодні ми розглянули правила безпечного користування Інтернетом. Провели інтеактивну гру "Friends Minions", за допомогою QR-кодів виконували вправи. Інтернет-технології стали природною частиною життя дітей і сучасної молоді, і ми вкотре у цьому переконалися. (Керівники: Запісоцька Н. Р., Рогаля Л.І.)

11.06.2024
Мильні бульбашки - улюблена розвага не тільки дітей, а й дорослих.

Мильні бульбашки - улюблена розвага не тільки дітей, а й дорослих.Тому сьомий день літньої школи був присвячений мильним бульбашкам. Ця розвага дуже сподобалась дітям. Учні разом з вчителями Мегісом І.В. та Стельмащук Н. І. приготували розчин для мильних бульбашок і з радістю їх запускали. Діти отримали купу позитивних емоцій. Також діти захоплено малювали на плівці малюнки про дружбу.