Правила прийому здобувачів освіти



Зарахування учнів до 1-го класу проводиться відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 № 367

Відповідно до статті 18 Закону України “Про загальну середню освіту” зарахування дітей до першого класу початкової школи здійснюється на безконкурсній основі.

Документи подаються одним із батьків дитини (або їх законними представниками) особисто до 31 травня.

Необхідно надати:

  • заяву про зарахування;
  • копію свідоцтва про народження дитини (разом із нею пред’являється оригінал);
  • оригінал медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду»;
  • документ, що підтверджує місце проживання дитини.
Присутність дитини під час подання заяви про зарахування, жеребкування або її зарахування не є обов’язковою.

Документ що підтверджує місце проживання дитини

Місце проживання дитини або її батьків (одного з її батьків) та місце реєстрації їхнього проживання не є тотожними поняттями, тому практика використання місця реєстрації як єдиного можливого підтвердження відповідного місця проживання є неприпустимим обмеженням права дитини на першочергове зарахування.

Для підтвердження інформації про місце проживання дитини надається оригінал одного з наступних документів (за вибором особи, яка подає заяву):

  • паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;
  • довідка про реєстрацію місця проживання особи (дитини або одного з її батьків чи законних представників);
  • довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
  • документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу житла тощо);
  • рішення суду, яке набуло чинності, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;
  • документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму/піднайму/оренди тощо), укладений між фізичними особами чи між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку;
  • довідка про проходження служби у військовій частині;
  • акт обстеження умов проживання;
  • інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини та/або одного з її батьків чи законних представників.

Документи потрібні для дітей з особливими освітніми потребами

Необхідно надати:

  • перерахований вище стандартний набір документів;
  • висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами чи висновок психолого-медико-педагогічної консультації (за наявності).

Право на першочергового зарахування до 1 класу

Пріоритетне право на зарахування мають:

  • діти, які проживають на території обслуговування закладу освіти;
  • рідні (усиновлені) брати та сестри дитини, що вже навчається в цій школі;
  • діти працівників цієї школи;
  • випускники дошкільного підрозділу цієї школи (у разі його наявності).

Інформація про закріплену за ЧЗШ №1 територію обслуговування, його спроможність (тобто кількість дітей, яку він може навчати), кількість учнів у кожному класі та наявність вільних місць у кожному з них оприлюднено на сайті школи.

Батьки мають право вільно обирати школу і подавати документи до будь-якого закладу освіти (без обмеження їх кількості) для зарахування на вільні місця. Для цього в обрану школу подається заява для вступу на вільні місця.

Якщо станом на 31 травня кількість поданих заяв про зарахування не перевищує загальної кількості місць у першому класі , не пізніше 01 червня видається наказ про зарахування усіх дітей.

Список зарахованих учнів із зазначенням їх прізвищ оприлюднюється виключно в закладі освіти та на сайті школи.

Якщо станом на 31 травня кількість поданих заяв про зарахування перевищує загальну кількість місць у перших класах, зарахування дітей відбувається за такими правилами:

  • до 01 червня включно зараховуються усі діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене, а також діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, чи дітьми працівників цього закладу освіти.
  • до 15 червня включно на вільні місця зараховуються діти, які не проживають на території обслуговування цього закладу, за результатами жеребкування. Процедура проведення якого схвалюється педагогічною радою закладу освіти та затверджується його керівником.

Упродовж двох робочих днів після зарахування дітей школа оприлюднює на своєму інформаційному стенді і сайті інформацію для батьків. Отже, на сайті має бути:

  • список зарахованих учнів (лише прізвища);
  • оголошення про дату, час, місце та спосіб проведення жеребкування (у разі його проведення);
  • інформацію про кількість вільних місць і прізвища дітей, які претендують на вільні місця;
  • наказ директора про утворення конкурсної комісії з трьох осіб для проведення жеребкування.

Порядок проведення жеребкування для зарахування дітей до закладу освіти на вільні місця

  • Жеребкування проводиться у період з 05 по 10 червня.
  • Жеребкування є заходом публічного характеру, що проводиться за добровільної присутності батьків дітей, які претендують на вільні місця, або уповноваженої ними особи (далі - учасники жеребкування) на засадах випадкової вибірки, прозорості та відкритості.

Під час жеребкування мають право бути присутніми представники засобів масової інформації та громадських об’єднань.

  • Жеребкування проводиться за допомогою барабана, скриньки або іншого пристрою, що має бути виготовлений з прозорого матеріалу (далі - пристрій), з використанням однакових за розміром, кольором, вагою, формою та іншими ознаками кульок, карток, аркушів паперу тощо (далі - жеребки). Жеребки виготовляються чи запаковуються у спосіб, що унеможливлює ознайомлення з їх змістом до моменту діставання їх з пристрою. Тип пристрою та жеребків визначається конкурсною комісією до її засідання, на якому відбувається жеребкування.
  • Загальна кількість жеребків має дорівнювати кількості дітей, які претендують на вільні місця.

Кількість жеребків, які дають право бути зарахованим на вільне місце, має відповідати кількості таких вільних місць. Інформація про те, які з жеребків дають право бути зарахованим на вільне місце, має бути доведена до відома усіх присутніх учасників жеребкування з обов’язковим відображенням у відповідному протоколі засідання конкурсної комісії.

  • - Жеребки до їх поміщення у пристрій демонструються присутнім учасникам жеребкування, які мають право оглянути як жеребки, так і пристрій.
  • Після перемішування жеребків у пристрої кожен учасник жеребкування дістає жеребок з пристрою у порядку розміщення дітей у списку, сформованому в алфавітному порядку, розпаковує його, демонструє та оголошує усім присутнім учасникам жеребкування та членам комісії його зміст. У разі відсутності під час жеребкування одного з батьків дитини або уповноваженої ними особи жеребок замість них дістає з пристрою визначений конкурсною комісією член цієї комісії.

Інформація про результат кожного учасника жеребкування відразу фіксується у протоколі засідання конкурсної комісії.

  • Після діставання останнього жеребка головою або одним з членів конкурсної комісії оголошуються результати жеребкування, що фіксуються в протоколі, який підписується усіма членами конкурсної комісії та є підставою для видання відповідного наказу про зарахування дітей на вільні місця.
  • Учасник жеребкування може звернутися зі скаргою до органу, у сфері управління якого перебуває заклад освіти, протягом двох робочих днів після оголошення результатів жеребкування.
Приєднані файли

Останнє опубліковане

04.10.2024
День працівника освіти

9-ті класи підготували святковий концерт до Дня працівників освіти! Сьогодні учні 9-х класів приємно здивували весь колектив нашої гімназії чудовим концертом, присвяченим Дню вчителя. Талановиті виступи, зворушливі слова вдячності та теплі побажання створили справжню атмосферу свята! Щиро дякуємо нашим дев’ятикласникам за цей незабутній подарунок! Ваша креативність та енергія — найкращий спосіб вшанувати вчителів, які завжди поруч і надихають на великі звершення!

01.10.2024
День Захисників та Захисниць

Сьогодні ми вшановуємо мужність, силу та незламний дух тих, хто оберігає нашу країну. Захисники України — це символ відваги, самопожертви та справжньої любові до рідної землі.

28.09.2024
Освітянська проща

Для педагогів гмназії №1 сталм доброю традицією освітнські прощі. Цьогоріч паломництво відбулось у Марійському духовному центрі "Зарваниця". Ми молились за перемогу та благословенний мир, пройшли Хресну Дорогу в наміренні за загиблими воїнами, педагогами та школярами.

24.09.2024
Звіт директора 2023-2024рр

24.09.2024р. відбувся звіт директора Гімназії №1 Олександра Олексійовича Суханова, за 2023-2024 н.р.Директор висловив вдячність батькам, колегам, учням та усім, хто плідно працював. Минулий навчальний рік став важливим етапом у розвитку нашої школи. У цей період ми змогли реалізувати низку важливих завдань ,спрямованих на поліпшення навчального процесу. Під час звіту пригадали шкільні події та успішні проєкти, що відбулись впродовж навчального року. Керівник зазначив,що це був важкий рік, сповнений викликів, які вдалось гідно подолати.За підсумками голосування 100 присутніх визнали роботу керівника задовільною , 86 - зазначили щодо клопотання перед відділом освіти про присвоєння звання «Відмінник освіти України» та нагородження грошовою премією.

23.09.2024
Лялькова вистава

Діти переглянули лялькову виставу "Театр ляльок Усмішка" і залишилися в захваті! Веселі герої, яскраві декорації та цікава історія подарували багато усмішок і позитивних емоцій. Це був незабутній день, який запам’ятається надовго!