Інформація про заклад



 „Школо, рідна школо, через твій поріг

                                               вийшли ми на простір осяйних доріг ”    

 

ШКОЛА  В  19  СТОЛІТТІ 

Мальовниче село Волсвин розкинулось на правому березі Західного Бугу. Перша згадка про село датується 1426 роком.

В земельних метриках 1787 – 1820 р.р., які складали австрійські чиновники в селі, ніде не зустрічаються селянські підписи, лише обведені кружечками хрестики. Це свідчить про те, що в селі не було школи.

І лише в 1860 – 1870 роках розпочинається будівництво дерев’яної школи в нашому селі.

В 1904 році було завершено будівництво цегляної школи, а старе приміщення використано під магазин.

 В селі була українська школа. На основі підручника з 1878 року можна зробити висновок, що в шолі вивчали три мови, а саме: українську, польську, німецьку.

Крім того в школі вивчали арифметику, релігію, природу. Волсвинчани читали літературу як церковну ( молитовники )  так і світську, зрідка – газети.

 

ШКОЛА В  ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ  20 СТОЛІТТЯ

 

У 20 – 30 роках 20 століття західноукраїнські землі  опинилися в складі Польщі.

  Ліквідовуються українські школи в Галичині. Було закрито українську школу і у Волсвині. В село посилають вчителів – поляків, які  не знали і в більшості не хотіли знати української мови.

  У Волсвині була школа І-го ступеня. Директором школи був В. Іваницький. Разом з Іваницьким працював вчитель Сич, а пізніше – вчителі Вітик та Войтківна.

  За сім років навчання учень закінчував 4 класи. 3 клас був розрахований на  два роки, а 4 - ий на три роки. Практично для половини учнів навчання закінчувалося  на третьому класі.

  В школі першого ступеня вивчали : польську мову, арифметику, природу, фізкультуру, музику, релігію, а також україську мову. В школі  другого, третього ступенів вивчали: історію та географію Польщі, біологію, хімію.

  В 1930 році   В.Іваницький  переїхав до м. Сокаль,  де побудував власний будинок.

Вчителями стали подружжя Галасів – Володимир та Стефанія.

  На початку 40 років 20 століття, коли було встановлено радянську владу, в селі відкрито семирічну школу. В ній навчалося 92 учні, працювало 6 вчителів: Іван Кучеренко, Володимир Стояновський,  Михайло Мельник, Марія Яремко. Продовжувало працювати подружжя Галасів.

 

ШКОЛА В ПІСЛЯВОЄННИЙ ПЕРІОД

 

В 1960 році школа в селі реорганізована із 7- річної у 8- річну. З 1946 року майже всі учні школи забезпечувалися підручниками, а з 1948 року  - зошитами. Часто мінялися  директори школи . За 13 років, після вбиства С.В.Михасюка, з 1944 по 1957 роки змінилося 8 директорів школи: Голько Марія Максимівна, Горішний, Квасниця, Ковальчук, Вишневський Микола Михайлович, Мулик, Саєвич (Запісоцька )Ольга Павлівна, Радзієвський Андрій Михайлович.

  Школа містилася у будинку, збудованому в 1904 році і двох сільських хатах.  В 1957 – 1967 роках директором школи працювала Запісоцька (Ірза) Параскевія Григорівна. Вона зуміла добитися, щоб в селі  було побудовано нове приміщення школи з центральним опаленням. Кошти для будівництва частково виділив радгосп „Ударник”, а решту зібрала громада села.

На  той час, на кінець 1960 – початок 1970 – их років, це був один з кращих шкільних будинків району.

  З 1967 по 1987  роки директором школи працював Мартинюк Олександр Матвійович.

В 1970 – 1972 роках було упорядковано  шкільну садибу, огороджено школу, створено спортивний майданчик.

 

ШКОЛА  В  НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ

 

З 1987 по 2003 рік директором школи працювала Сироїд Катерина Василівна. Під її керівництвом було проведено капітальний ремонт вугільної котельні , замінено 2 котли. В старій школі замінено двері і підлогу, створено кабінет християнської етики.

У 2003 році директором школи став Запісоцький Роман Васильович, який активно переймається проблемами сучасної школи, дбає про її зовнішній  і внутрішній вигляд.

Так у 2007 році шкільна котельна була переведена на газове опалення. В 2013-2014 роках педколектив школи разом з громадою села зреалізував проекту ЄС ПРООН по заміні вікон та дверей на енергозберігаючі (пластикові), у зв’язку з чим у всіх навчальних кабінетах замінені вікна та встановлено 2 дверей, заміну 12 вікон та 2 дверей було продовжено в 2015 році за кошти сільської ради.  В 2014 року взяли участь у проектах по інформатизації школи та в 2014-2015 побудували внутрішній туалет.

 Випускники нашої школи зайняті в різних галузях народного господарства. Лише вчителів – більше 90 чоловік. В рідній школі працює 14 її випускників, в тому числі директор школи   Запісоцький Роман Васильович та заступники директора Рогаля Любов Іванівна та Сірант Надія Петрівна.

  В 2017– 2018 роках в Волсвинській ЗШ І-ІІ ступенів навчається 157 учнів, з них

 81 учень початкових класів, 66 учнів  5 - 9 класів. В школі є 14 кабінетів , а саме: 4 кабінети початкових класів, кабінети української мови,  зарубіжної літератури , історії та географії, фізики, біології та хімії, іноземної мови, математики, християнської етики, технічної та обслуговуючої праці.  На даний час в школі працює 20 вчителів. При школі функціонує бібліотека.

Вчителі  нашої школи працюють над втіленням  концепції національної школи. З цією метою вони обрали таку проблему :

1. Підвищення ефективності уроку шляхом новаторства, творчого пошуку та практичної спрямованості навчання;

2. Виховання свідомого громадянина–патріота, здатного реалізувати свій особистісний потенціал в умовах розвитку української державності.


Останнє опубліковане

23.06.2024
"Клас Безпеки"

З метою формування в учнів здоров'язбережувальних компетентностей, знань правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, відпрацювання алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій учні 5 та 6 класів Волсвинської гімназії разом з класними керівниками Костенюк О.Б. та Мегісом І.В. здійснили поїздку на заняття в "Клас Безпеки", який функціонує на базі Гімназії №2 Червоноградської міської ради. Також в цей день до нашої гімназії завітали працівники ДСНС у Львівській області, котрі провели навчання з учнями 7-9 класів. Дякуємо усім за цікаву, корисну та змістовну інформацію! Дбаймо разом про свою безпеку!!!

14.06.2024
Десятий день літньої школи ,,Веселка'' був Днем моди от кутюр.

Десятий день літньої школи ,,Веселка'' був Днем моди от кутюр. Проведено захід ''Одяг з ранку до вечора''. Дівчатка демонстрували різні стилі одягу, а також відгадували назви відомих брендів. Діти були нагороджені грамотами. А на завершення літньої школи учні закружляли у дружньому танку.

13.06.2024
Дев'ятий день літньої школи - Українські символи.

Дев'ятий день літньої школи - Українські символи. Вишивка - генетичний код нації. І наші вихованці сьогодні пригадали, що одним з найяскравіших українських символів є саме вишивка. Діти склали вишиту карту України, дізналися про різноманітність узорів, які характеризують кожну область. Після цікавого заняття провели ігри на свіжому повітрі.У цей святковий день Христового Вознесіння всім бажаємо миру і Божої опіки.(Керівники: Климчук Н.Г., Запісоцька К Д.)

12.06.2024
Восьмий день літньої школи - Безпека дітей в інтернет просторі.

Восьмий день літньої школи - Безпека дітей в інтернет просторі. Сьогодні ми розглянули правила безпечного користування Інтернетом. Провели інтеактивну гру "Friends Minions", за допомогою QR-кодів виконували вправи. Інтернет-технології стали природною частиною життя дітей і сучасної молоді, і ми вкотре у цьому переконалися. (Керівники: Запісоцька Н. Р., Рогаля Л.І.)

11.06.2024
Мильні бульбашки - улюблена розвага не тільки дітей, а й дорослих.

Мильні бульбашки - улюблена розвага не тільки дітей, а й дорослих.Тому сьомий день літньої школи був присвячений мильним бульбашкам. Ця розвага дуже сподобалась дітям. Учні разом з вчителями Мегісом І.В. та Стельмащук Н. І. приготували розчин для мильних бульбашок і з радістю їх запускали. Діти отримали купу позитивних емоцій. Також діти захоплено малювали на плівці малюнки про дружбу.