Інформація про заклад „Школо, рідна школо, через твій поріг

                                               вийшли ми на простір осяйних доріг ”    

 

ШКОЛА  В  19  СТОЛІТТІ 

Мальовниче село Волсвин розкинулось на правому березі Західного Бугу. Перша згадка про село датується 1426 роком.

В земельних метриках 1787 – 1820 р.р., які складали австрійські чиновники в селі, ніде не зустрічаються селянські підписи, лише обведені кружечками хрестики. Це свідчить про те, що в селі не було школи.

І лише в 1860 – 1870 роках розпочинається будівництво дерев’яної школи в нашому селі.

В 1904 році було завершено будівництво цегляної школи, а старе приміщення використано під магазин.

 В селі була українська школа. На основі підручника з 1878 року можна зробити висновок, що в шолі вивчали три мови, а саме: українську, польську, німецьку.

Крім того в школі вивчали арифметику, релігію, природу. Волсвинчани читали літературу як церковну ( молитовники )  так і світську, зрідка – газети.

 

ШКОЛА В  ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ  20 СТОЛІТТЯ

 

У 20 – 30 роках 20 століття західноукраїнські землі  опинилися в складі Польщі.

  Ліквідовуються українські школи в Галичині. Було закрито українську школу і у Волсвині. В село посилають вчителів – поляків, які  не знали і в більшості не хотіли знати української мови.

  У Волсвині була школа І-го ступеня. Директором школи був В. Іваницький. Разом з Іваницьким працював вчитель Сич, а пізніше – вчителі Вітик та Войтківна.

  За сім років навчання учень закінчував 4 класи. 3 клас був розрахований на  два роки, а 4 - ий на три роки. Практично для половини учнів навчання закінчувалося  на третьому класі.

  В школі першого ступеня вивчали : польську мову, арифметику, природу, фізкультуру, музику, релігію, а також україську мову. В школі  другого, третього ступенів вивчали: історію та географію Польщі, біологію, хімію.

  В 1930 році   В.Іваницький  переїхав до м. Сокаль,  де побудував власний будинок.

Вчителями стали подружжя Галасів – Володимир та Стефанія.

  На початку 40 років 20 століття, коли було встановлено радянську владу, в селі відкрито семирічну школу. В ній навчалося 92 учні, працювало 6 вчителів: Іван Кучеренко, Володимир Стояновський,  Михайло Мельник, Марія Яремко. Продовжувало працювати подружжя Галасів.

 

ШКОЛА В ПІСЛЯВОЄННИЙ ПЕРІОД

 

В 1960 році школа в селі реорганізована із 7- річної у 8- річну. З 1946 року майже всі учні школи забезпечувалися підручниками, а з 1948 року  - зошитами. Часто мінялися  директори школи . За 13 років, після вбиства С.В.Михасюка, з 1944 по 1957 роки змінилося 8 директорів школи: Голько Марія Максимівна, Горішний, Квасниця, Ковальчук, Вишневський Микола Михайлович, Мулик, Саєвич (Запісоцька )Ольга Павлівна, Радзієвський Андрій Михайлович.

  Школа містилася у будинку, збудованому в 1904 році і двох сільських хатах.  В 1957 – 1967 роках директором школи працювала Запісоцька (Ірза) Параскевія Григорівна. Вона зуміла добитися, щоб в селі  було побудовано нове приміщення школи з центральним опаленням. Кошти для будівництва частково виділив радгосп „Ударник”, а решту зібрала громада села.

На  той час, на кінець 1960 – початок 1970 – их років, це був один з кращих шкільних будинків району.

  З 1967 по 1987  роки директором школи працював Мартинюк Олександр Матвійович.

В 1970 – 1972 роках було упорядковано  шкільну садибу, огороджено школу, створено спортивний майданчик.

 

ШКОЛА  В  НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ

 

З 1987 по 2003 рік директором школи працювала Сироїд Катерина Василівна. Під її керівництвом було проведено капітальний ремонт вугільної котельні , замінено 2 котли. В старій школі замінено двері і підлогу, створено кабінет християнської етики.

У 2003 році директором школи став Запісоцький Роман Васильович, який активно переймається проблемами сучасної школи, дбає про її зовнішній  і внутрішній вигляд.

Так у 2007 році шкільна котельна була переведена на газове опалення. В 2013-2014 роках педколектив школи разом з громадою села зреалізував проекту ЄС ПРООН по заміні вікон та дверей на енергозберігаючі (пластикові), у зв’язку з чим у всіх навчальних кабінетах замінені вікна та встановлено 2 дверей, заміну 12 вікон та 2 дверей було продовжено в 2015 році за кошти сільської ради.  В 2014 року взяли участь у проектах по інформатизації школи та в 2014-2015 побудували внутрішній туалет.

 Випускники нашої школи зайняті в різних галузях народного господарства. Лише вчителів – більше 90 чоловік. В рідній школі працює 14 її випускників, в тому числі директор школи   Запісоцький Роман Васильович та заступники директора Рогаля Любов Іванівна та Сірант Надія Петрівна.

  В 2017– 2018 роках в Волсвинській ЗШ І-ІІ ступенів навчається 157 учнів, з них

 81 учень початкових класів, 66 учнів  5 - 9 класів. В школі є 14 кабінетів , а саме: 4 кабінети початкових класів, кабінети української мови,  зарубіжної літератури , історії та географії, фізики, біології та хімії, іноземної мови, математики, християнської етики, технічної та обслуговуючої праці.  На даний час в школі працює 20 вчителів. При школі функціонує бібліотека.

Вчителі  нашої школи працюють над втіленням  концепції національної школи. З цією метою вони обрали таку проблему :

1. Підвищення ефективності уроку шляхом новаторства, творчого пошуку та практичної спрямованості навчання;

2. Виховання свідомого громадянина–патріота, здатного реалізувати свій особистісний потенціал в умовах розвитку української державності.


Останнє опубліковане

11.06.2024
Мильні бульбашки - улюблена розвага не тільки дітей, а й дорослих.

Мильні бульбашки - улюблена розвага не тільки дітей, а й дорослих.Тому сьомий день літньої школи був присвячений мильним бульбашкам. Ця розвага дуже сподобалась дітям. Учні разом з вчителями Мегісом І.В. та Стельмащук Н. І. приготували розчин для мильних бульбашок і з радістю їх запускали. Діти отримали купу позитивних емоцій. Також діти захоплено малювали на плівці малюнки про дружбу.

10.06.2024
Шостий день літньої школи був днем рухливих ігор.

Шостий день літньої школи був днем рухливих ігор. Ми врахували думку дітей, тому більше часу грали у волейбол. А ще була спортивна естафета, ігри зі скакалками та обручами, а найменші грали у футбол. День був насиченим та цікавим. (Керівники: Костенюк О.Б. та Сірант Н.П.)

07.06.2024
П'ятий день літньої школи.

П'ятий день літньої школи. Сьогодні до нас завітали гості з Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді - методист Скороход Оксана Василівна та керівник гуртка Крук Оксана Михайлівна. Діти помандрували у світ природи, адже Природа - це щастя! Учні прослухали легенду про рослини, взяли участь у конкурсі на кращого знавця лікарських рослин, виготовили емблему, провели конкурс віршів та пісень про природу. Працівники ЦЕНТУМу подарували школі гібіскуси, які разом з учнями висадили біля школи. Дякуємо нашим гостям за цікаво проведений час.

06.06.2024
Четвертий день літньої школи був днем англійської мови.

Четвертий день літньої школи був днем англійської мови. Учні із задоволенням проходили квест "Can you find and do?" з допомогою маршрутної карти та створили музичний флешмоб (керівники Лялюк К.В., Гілевич Н.В.).

05.06.2024
Третій день літньої школи.

Третій день літньої школи. Сьогодні у нас в гостях були працівники Будинку дитячої та юнацької творчості м. Соснівки Лащ О.О. та Гук І.І., які провели для учнів майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки. Діти були дуже задоволені. Чекаємо наступної зустрічі.