День цивільного захисту у гімназії
Основи цивільного захисту населення потрібно знати з пеленок. Особливо, коли у нас такий агресивний сусід як росія.
Урок з цивільного захисту провели для учнів Гімназії №4 Червоноградської міської ради військовослужбовці 710 бригади охорони Державної спеціальної служби транспорту.
Присутні ознайомились із історією бригади, завданнями, які виконують військові підрозділів охорони, розмінування та інженерної підтримки, особливо бойового підрозділу, який воює в районі бойових дій.
Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих Героїв хвилиною мовчання та спільно виконали Гімн України.Інструктори розповіли про амуніцію та зброю українських воїнів, використання БПЛА, а також про надання першої медичної допомоги при травмах та пораненнях різного виду.
Відтак, школярі мали можливість ближче ознайомитись із зразками зброї – кулеметом Дегтярьова, автоматом АК-74, снайперськими гвинтівками натівського та звичного армійського зразків, гранатометом. Слухали історії їх застосування під час штурму та оборони позицій. Охочі розбирали і збирали зброю, знайомились із її функціонуванням.
Окремі локації працювали по напрямках роботи БПЛА, а також медичної допомоги. Разом із медінструктором, учні вчились правильно накладати турнікети, надавати медичну допомогу відповідно до стандартів НАТО.
Охочі ознайомились з роботою FPV-дронів. Дехто спробував себе в ролі оператора апаратів, які допомагають нашим військовим проводити розвідку, а також нищити ворожу техніку і особовий склад окупантів.⁩