1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом



ВІЛ – вірус імунодефіциту людини. Він вражає і поступово знищує клітини імунної системи людини, які захищають організм від інфекцій. ВІЛ призводить до розвитку СНІДу впродовж 8-10 років. При належному лікуванні цей процес може бути значно довшим. СНІД – синдром набутого імунодефіциту. Комплекс захворювань, які розвиваються внаслідок руйнування вірусом (ВІЛ) імунної системи.

Міфи та факти про ВІЛ/СНІД                         

 

  1. Факт. ВІЛ не передається через поцілунок, кашель і чхання.

Слина, мокротиння, сльози, піт, сеча, блювотні маси не можуть стати причиною зараження ВІЛ. Так само абсолютно безпечними є обійми і рукостискання.

  1. Міф. ВІЛ-інфекцією можна заразитись вірусом через побутові предмети – посуд, одяг, телефон, унітаз і т.д.

Це неможливо так само, як і зараження через їжу, яку приготувала ВІЛ-інфікована людина.

  1. Факт. Статевий акт є причиною зараження.

Будь-який сексуальний контакт без засобів захисту може стати причиною зараження.

  1. Міф. ВІЛ-інфекцію можна підхопити через укуси комах.

Комарі, мухи, клопи, воші не можуть переносити вірус імунодефіциту. Передача ВІЛ через укуси комарів чи інших комах не доведена, бо коли комар жалить людину, він упорскує свою слину, де вірусу практично немає. А в організмі комахи вірус розмножуватися не здатний.

  1. Факт. ВІЛом можна заразитись в салонах краси та медичних закладах .

Будь-який колючий чи ріжучий інструмент, котрим користуєтеся при медичних процедурах, татуажі, пірсингу, проколюванні вух, голінні, педикюрі та манікюрі, також повинен бути стерильним, тобто знезараженим.

  1. Міф. ВІЛом можна заразитись через шерсть кішки, укус собаки чи контакті з дикою твариною.

Тварини не можуть переносити вірус імунодефіциту.

  1. Факт. ВІЛ неможливо визначити за зовнішнім виглядом.

Від моменту зараження ВІЛом до вираження симптомів СНІДу може пройти понад 10 років. Виявити проблему може лише спеціальний аналіз крові на ВІЛ.                                 

  1. Міф. ВІЛ не передається від матері до дитини.

ВІЛ передається під час вагітності та пологів, під час грудного вигодовування від ВІЛ-інфікованої жінки до дитини, якщо не вживати профілактичні засоби.


Останнє опубліковане

22.04.2024
#ШколаПроєктів: Профорієнтація - це не просто вибір між вищими навчальними закладами та професіями.

#ШколаПроєктів Профорієнтація - це не просто вибір між вищими навчальними закладами та професіями. Це процес дослідження ринку праці та власних можливостей, талантів та сильних сторін.Усе працює в єдності. Учні 8-Г класу (класний керівник Гаган Н.І.)мали чудову можливість поринути у світ професій.Дослідження учнів відбувалася у супроводі досвідченої психологині п.Євгенії Войтович , мами учня 8-Г класу Андрія Войтовича. Діти дізналися, як правило Паретто впливає на результати, як формується експертність через правило 10000год, як фокус уваги на результат чи процес можуть впливати на кар'єру та самореалізацію. Розібрали особливості, переваги та складності різних форм праці: 1)роботи на державному підприємстві 2)робота по найму на підприємця 3)самозайнятість 4) бізнес та масштабування 5) стажування 6)волонтерство 7) навчання А далі перед учнями було поставлено завдання дослідити ці форми, безпосередньо познайомитися в межах нашого міста. Пані Євгенія ознайомила учнів із soft skills та hard skills - вміннями, які шукають роботодавці. Дуже важливо знати і розуміти як робити вибір ,на що опиратися,що враховувати і як себе підсилити. Психологиня провела Swot-аналіз, щоб кожен учень міг зрозуміти свої сильні та слабкі сторони, можливості ринку та перешкоди на шляху самореалізації Висловлюємо вдячність п.Євгенії Войтович за цінну допомогу у виборі професії Дякуємо захисникам ЗСУ за кожен новий день!!!

19.04.2024
Пізнавальний урок для учнів 9-Б класу

Учитель хімії Мацях Н.Р.провела для учнів 9-Б класу пізнавальний урок. Об'єднавшись у групи, учні провели якісну реакцію на виявлення крохмалю у продуктах харчування. Школярі розвивали критичне мислення, розмірковуючи де більше крохмалю: у суші чи у варениках? Довідалися, що навіть у сметані він є, а там його не мало б бути. Зрозуміли те, що продукти, які містять крохмаль, теж спричиняють підвищення цукру у крові. Адже при гідролізі крохмалю кінцевим продуктом є глюкоза. Зрозуміли, що люди хворі на цукровий діабет, та й здорові теж повинні збалансовано харчуватися.

19.04.2024
Щиро дякуємо Тетяні та Володимиру Лотоцьким !!!

Щиро дякуємо Тетяні та Володимиру Лотоцьким, батькам нашого випускника-Героя Тараса Кавари, які в пам'ять про свого сина та його любов до спорту подарували школярам футбольні, баскетбольні та волейбольні м'ячі! Дякуємо батькам за сина Героя, що віддав своє життя за кожного з нас!

19.04.2024
Духовний вечір "Коротка дорога від серця до Бога".

Сьогодні для учнів 9-их класів учитель християнської етики Галабурда О.В. провела духовний вечір "Коротка дорога від серця до Бога". Про прагнення сучасної людини, цінність людського життя, духовність і молитву, стосунки з ближніми роздумували школярі під час заходу. Духовний наставник о.Роман Сковрон ( Roman Skowron) наголосив на важливості взаємоповаги і розуміння між людьми. З вірою у беззаперечну перемогу добра над злом, усі присутні пройшли Хресною дорогою , щоб просити в Господа переможного миру для України.

19.04.2024
Під час Тижня духовності до вчителів Гімназії 12 завітав о.Roman Skowron .

Після спільної молитви педагоги разом із духівником говорили про важливість Божого покликання та вміння його почути в житті кожного з нас. Також розмірковували про те, як сімейні цінності та особистий приклад впливає на формування дитини. Щиро дякуємо, о. Романе, за такі цінні духовні настанови!