Виховна робота



 

 

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

І. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

  1. Правила поведінки здобувачів освіти базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України, та органів місцевого самоврядування, Статуті закладу освіти.
  2. Учні зобов’язані приходити до Гімназії за 10-15 хвилин до початку занять.

3.Учень приносить необхідні навчальні приладдя, підручники, зошити, щоденник. Приходить до гімназії  з підготовленими домашніми завданнями з предметів згідно  розкладу уроків.

  1. Заборонено приносити предмети або речовини, які можуть зашкодити здоров’ю та безпеці оточуючих або завадити проведенню навчального процесу.
  2. Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
  3. Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням збатьками) йти зі гімназії та її території в урочний час.
  4. У разі пропуску занять батьки учнів (осіб, що їх заміняють) зобов’язаніповідомити класного керівника та пред’явити довідку або заяву про причину відсутності на заняттях.
  5. Учні входять до класу за дзвоником. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.
  6. Учень на уроці зобов'язаний виконувати всі вимоги вчителя.
  7. На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Учні, звільнені від занять фізичної культури, обов'язково присутні в залі.
  8. Учень має право в коректній формі відстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань.
  9. Учень зобов'язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені програмою.
  10. На першу вимогу вчителя учень зобов’язаний пред'являти щоденник.
  11. Учень повинен щодня вести записи домашніх завдань у щоденнику.
  12. Використовувати мобільний телефон під час освітнього процесу за необхідності з дозволу вчителя відповідно до мети уроку.
  13. Учень  повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших.
  14. Учні бережуть майно закладу освіти, бережливо ставляться як до свого, такі до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території закладу.
  15. Паління, вживання алкогольних напоїв та нецензурних висловів на території гімназії категорично заборонено.
  16. Учні зобов’язані знати і дотримуватися правил безпеки життєдіяльності як під час уроків, так і після їх закінчення.

20.Під час перерви учень зобов’язаний прибрати своє робоче місце й підготуватися до наступного уроку.

  1. Час перерви - особистий час кожного учня. Він може  використовувати на власний розсуд,  проте не повинен заважати іншим.
  2. Під час перерв забороняється бігати по гімназії, по сходах, поблизу віконних отворів, грати в м’яча у класі, коридорах та інших місцях, не пристосованих для ігор.
  3. Під час перерв забороняється штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, кидатися портфелями та іншими предметами і застосовувати фізичну силу.

24 Категорично забороняється самовільно відкривати вікна, сидіти на підвіконнях.

25 У шкільній їдальні учні повинні виконувати вимоги працівників їдальні, вчителів, чергових та дотримуватися черги.

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про загальну середню освіту»  учень – це особа, яка навчається і виховується в одному із загальноосвітніх навчальних закладів, зарахування до яких, як правило, здійснюється з 6 років.

Статус учнів як учасників навчально-виховного процесу у загальноосвітніх навчальних закладах, їх права та обов’язки визначаються Законом України «Про освіту», Законом України «Про загальну середню освіту» та іншими нормативно – правовими актами чинного законодавства України.

Відповідно до ст. 53 Закону України «Про освіту»  учні  як здобувачі освіти мають право на:

-         навчання упродовж життя та академічну мобільність;

-         індивідуальну освітню траєкторію, що реалізується, зокрема, через вільний вибір видів, форм і темпу здобуття освіти, закладів освіти і запропонованих ними освітніх програм, навчальних дисциплін та рівня їх складності, методів і засобів навчання;

-         якісні освітні послуги;

-         справедливе та об’єктивне оцінювання результатів навчання;

-         відзначення успіхів у своїй діяльності;

-         свободу творчої, спортивної, оздоровчої, культурної, просвітницької, наукової і науково-технічної діяльності тощо;

-         безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці;

-         повагу людської гідності;

-         захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти;

-         користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою закладу освіти та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому закладом освіти відповідно до спеціальних законів;

-         доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;

-         інші необхідні умови для здобуття освіти, у тому числі для осіб з особливими освітніми потребами та із соціально незахищених верств населення.

Учні як здобувачі освіти зобов’язані:

-         виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти;

-         поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;

-         відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля;

-         дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов Статуту освітнього закладу.

Здобувачі освіти мають також інші права та обов’язки, передбачені законодавством та установчими документами закладу освіти.

Здобувачам освіти забороняється:

  • допускати прояви грубості, вульгарності;
  • палити у приміщеннях і на території навчального закладу;
  • використовувати петарди;
  • вживати алкогольні напої, наркотичні та токсичні речовини;
  • псувати державне, громадське та особисте майно.

- фізична конфронтація, залякування і знущання є неприпустимими формами поведінки;

- не дозволяється жувати гумку, користуватися плеєром і мобільним телефоном на уроках;

- учень зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмо;

- учень повинен належним чином вести щоденник, пред’являти його на першу вимогу вчителя.

 

 

 

 

 

 

 

 

Приєднані файли
комплекна програма пофілактики правопорушень.doc
заходи з реалізації Стратегії гендерної рівності.docx
Коцепція підтримки захисників.docx
Заходи контролю за тютюном.docx
Заходи з пропаганди тверезості.docx

Останнє опубліковане

22.03.2024
Всесвітній день Землі

Щорічно 20 березня світ відзначає Всесвітній день Землі ????, а 22 березня - Всесвітній день води ????????????. Отож, і здобувачі освіти нашої гімназії (учні 6-А, 7-А, 7-Б, 7-В, 7-Г, 7-Д, 8-А, 9-А, 9-Б, 9-А класів) разом зі своєю учителькою географії Ольга Лемеха взяли участь у святкуванні цих дат. Проведеними в гімназії заходами: відеолекторіями, вікторинами, іграми, геокінозалами, складанням плакатів із пазлів ми привернули увагу здобувачів освіти до важливості збереження Землі та води для майбутніх поколінь, нагадали про необхідність дбайливого ставлення до природи. Адже майбутнє планети в наших руках!

22.03.2024
День води

Сьогодні, 22 березня, у всьому світі проходять заходи з відзначення Всесвітнього дня води. З метою підвищення екологічної свідомості і обізнаності учнів щодо проблем, пов’язаних з водними ресурсами у 6-Б, 6- В, 6-Г класах пройшли квести «Вода-це життя»(вчитель Пізнаємо природу Горбач Л.Ф. Леся Горбач). Діти дізнались про історію події, проблеми водопостачання в світі і у рідному місті, розв’язували ребуси, філворд, виготовляли паперові фільтри і пропонували свої кроки у вирішенні проблеми водозабезпечення. Переможці квесту отримували «еліксир життя»

22.03.2024
Всесвітній день Землі.

"Ми не успадкували землю від своїх батьків, ми позичили її у своїх дітей" - цими словами Лі Толбот закликає усіх людей піклуватися про Землю, зберігати її. Адже, піклуючись про Землю, ми турбуємось про своїх дітей. Учнями 5-В, 5-Г, 6-В, 6-Г, 8-В класів, була проведена акція ,,Зроби планету кращою''( вчитель географії Тарасюк Р.М.Раіса Тарасюк)Учасники агітбригади ,,Діти Землі'' підготували текст звернення та виготовили буклет ,,Увійди в природу другом - і світ стане чудовим!'' Юні дослідники і раціоналізатори презентували свої роботи. Земля- наш спільний дім! Бережімо його!

16.03.2024
Профорієнтація

Днями учні 9-В та 9-Г класів Гімназія імені родини Луговських побували у Червоноградський професійний гірничо-будівельний ліцей на профорієнтаційній екскурсії. Головним завданням даного заходу було розширення уявлення дітей про світ професій, актуальність на ринку праці регіону, зокрема тих професій, яким навчають в ліцеї. Дякуємо майстру виробничого навчання Сергію Валерійовичу Синило за співпрацю.