25 вересня 2024 року Галина Василівна Любинська та Василина Ігорівна Демчук (Гімназії №2 ) провели семінар для вчителів біології Червоноградської громади на тему «Ландшафтний дизайн, як засіб формування ключових компетентностей на уроках біології».
Ландшафтний дизайн є чудовим інструментом для розвитку ключових компетентностей учнів на уроках біології. Цей підхід допомагає учням краще зрозуміти поняття «екосистеми», взаємозв’язки між живими організмами та навколишнім середовищем, розвиває екологічну свідомість і критичне мислення. Створення моделей ландшафтних дизайнів дозволяє учням застосовувати теоретичні знання на практиці, стимулює їх творче мислення та навички роботи в команді. Крім того, такий підхід сприяє розвитку компетенцій у сфері STEM, оскільки поєднує біологічні знання з технічними аспектами.
Ландшафтний дизайн на уроках біології не тільки робить навчання більш інтерактивним, але й формує у школярів відповідальне ставлення до природи та свого оточення.
Учасники семінару відвідали Жовківський багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр "Злагода", де ефективно впроваджується вирощування мікрозелені. Практичні заняття з вирощування мікрозелені розвивають екологічну свідомість, навички дослідження та критичне мислення. Учні можуть експериментувати з різними видами рослин, аналізувати їх ріст і робити висновки щодо ефективних методів вирощування. Це також розвиває навички роботи в команді та відповідальність за результат.
Такий підхід до навчання сприяє розвитку компетентностей у сфері біології та екології, стимулює інтерес до науки та допомагає учням краще зрозуміти процеси, що відбуваються в природі, і вплив людини на навколишнє середовище.