Формування здорового способу життя у дітей



Формування здорового способу життя у дітей.


Формування здорового способу життя у дітей

Формування здорового способу життя у дітей – першочергове завдання батьків, які хочуть, щоб їхні малюки повноцінно розвивалися, зростали сильними, міцними, і вболівали як можна рідше. Мами і тата повинні буквально з народження знайомити дитину з основами правильного харчування і загартування, налаштовувати спосіб життя малюка на певний режим дня, а трохи пізніше вести з дитиною бесіди про шкоду куріння, алкоголю та наркотичних речовин. Крім того, батьки повинні обов’язково демонструвати здоровий спосіб життя для своїх дітей на власному прикладі, адже, в першу чергу, діти повторюють поведінку і вчинки членів своєї сім’ї.

Правила здорового способу життя для дітей

Такі нехитрі рекомендації дозволять вашим дітям підтримувати міцне здоров’я і якомога рідше зустрічатися з простудними захворюваннями:

  У будь-яку погоду з дитиною необхідно гуляти на вулиці.

 При цьому не варто занадто сильно кутати малюка, досить забезпечити, щоб ноги дитини завжди залишалися сухими, а пронизливий вітер не проникав під верхній одяг. По можливості вибирайте для прогулянок місця з великою кількістю зелені, загазованих вулиць, навпаки, краще уникати.

  Для повноцінного розвитку і міцного здоров’я дошкільнят дуже важливий денний сон.

Для самих маленьких краще організувати сон на відкритому повітрі – в колясці або манежі.

  У кімнаті дитини потрібно регулярно проводити вологе прибирання. 

У дитячій не повинно бути ніяких предметів, які збирають пил на себе – книги, килими з довгим ворсом, м’які іграшки. У приміщенні, де спить малюк, необхідно підтримувати температуру повітря близько 18-20 градусів Цельсія. Крім того, в кімнаті малюка можна розставити живі квіти в горщиках – вони сприяють очищенню повітря у квартирі від шкідливих газів.

  Також одним з важливих аспектів здорового способу життя є висока рухова активність дитини. 

З малюком старше року потрібно обов’язково гуляти без використання коляски, щоб малюк міг самостійно бігати і грати. Хлопців шкільного віку краще записати в спортивні секції, щоб хлопці і дівчата з самого дитинства були захоплені якоюсь справою.

  Правильне харчування необхідно дитині будь-якого віку. 

З самого народження малюка, мама повинна прагнути максимально довго продовжувати грудне вигодовування, адже материнське молоко – це єдиний продукт, який повністю забезпечує дитину необхідним запасом поживних речовин, мінералів і вітамінів. Надалі дитині необхідно забезпечувати повноцінне п’яти — або чотириразове харчування, при цьому в щоденний раціон малюка повинні обов’язково входити м’ясні страви, молочні продукти, свіжі фрукти і овочі, а також злакові культури.                                   

  Нарешті, для підтримки імунітету дитячий організм потрібно обов’язково гартувати.

Найбільш поширені методи загартовування для дітей – контрастний душ, обливання та обтирання. Починати подібні процедури слід з досить теплої води – її температура повинна становити близько 34-35 градусів. У подальшому температуру води необхідно поступово зменшувати, зрештою, довівши до 22 градусів Цельсія.

У більшості дитячих садків і шкіл регулярно проводиться бесіда про здоровий спосіб життя для дітей. Тим не менш, не варто сподіватися на роботу вчителів і вихователів, адже турбота про здоровий спосіб життя дитини, в першу чергу, лягає на плечі батьків. Саме мама і тато є головним прикладом для дитини, і саме вони повинні щодня підтримувати правильний режим дня, харчування і фізичної активності, якщо дбають про здоров’я свого малюка.