Коронавіруси, клінічні прояви, профілактикаКоронавіруси, клінічні прояви, профілактика

Коронавіруси – це велике сімейство вірусів, відомих як збудники захворювань у тварин, які можуть викликати захворювання також і у людей. Свою назву вони отримали завдяки тому, що під електронним мікроскопом їх форма нагадує корону. Тяжкість перебігу хвороби у людей при зараженні різними вірусами сімейства є різною, і варіюється від легкої хвороби, що нагадує застуду, до захворювань з важкими клінічними симптомами, небезпечними для здоров'я.

Інкубаційний період від 2 до 14 днів.

Коронавірусна інфекція – зооантропоноз, джерелом інфекції - можуть бути хворі на коронавірусну інфекцію люди чи носії.

Вірус передається повітряно-крапельним (через виділення зі злизових оболонок або слину), фекально-оральним шляхом (забруднені руки чи недостатньо термічно оброблених м’ясних та молочних продуктів тварин чи птахів).

За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

Клінічні прояви захворювання, що викликається коронавірусом, схожі на симптоми грипу: температура, кашель, задишка і утруднене дихання. Можуть також спостерігатись кон’юнктивіт та діарея. При легкому перебігу пневмонія не розвивається. Однак при важкому перебігу хвороби може виникнути важке запалення легенів, важкий респіраторний синдром, загострення симптомів хронічних захворювань, нирковунедостатність.

Люди похилого віку із хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.

Враховуючи складну епідеміологічну ситуацію щодо коронавірусу у світі та можливість перенесення вірусу через мандрівників, а також повітряно-крапельний механізм передачі від людини до людини, при появі вищевказаних симптомів потрібно негайно звернутися до лікаря.

Профілактика

  • утриматися від поїздок до Китаю на момент спалаху інфекції;

  • уникати контакту з будь-яким хворим на ГРВІ (карантинні заходи);

  • регулярно мити руки з милом – ретельно, до 1 хвилини, особливо після контакту з будь-яким хворим на ГРВІ;

  • при контакті з будь-яким хворим на ГРВІ уникати потрапляння капель слини хворого на слизові оболонки та інші поверхні тіла;

  • не торкатися немитими руками очей, носа, рота – вірус може проникати через слизові оболонки;

  • користуватися деззасобами; провітрювати і здійснювати вологе прибирання приміщень, де перебував хворий;

  • правильно використовувати медичні маски (хворі та близьке оточення, що контактує з ними, медперсонал) – доцільно у приміщенні міняти через кожні 30 хвилин;

  • хворому з будь-якими ознаками ГРВІ обов’язково користуватися одноразовими хустинками, прикривати рот і ніс при кашлі, чханні;

  • не вживати погано термічно оброблені м’ясні, рибні продукти, яйця; правильно приготовані страви з м‘яса та яєць можна безпечно вживати.

 
Приєднані файли

Останнє опубліковане

05.04.2024
Відзнака за участь у конкурсі "Гратися і не боятися"

Педагоги та малята нашого закладу взяли участь у конкурсі підтримки ментального здоров’я дітей «Гратися і не боятися» в рамках реалізації проєкту ЮНІСЕФ «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні», який реалізує ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» за підтримки Міністерства освіти і науки України.

27.02.2024
БРАМА- ОНЛАЙН ВАРТА УКРАЇНИ

Діяльність проєкту Брама направлена на захист медіа простору від російської пропаганди, блокування каналів поширення дезінформації, протиправного та заборонен