Правила внутрішнього трудового розпорядку



Червоноградська міська рада

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Львівської області

 

Протокол зборів

Червоноградська загальноосвітня

 

трудового колективу  

школа І-ІІІ ступенів № 5

 

 

 

 

ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО
ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ

 

03.01.2022          

м. Червоноград

 

  1. Загальні положення

 

1.1. Правила внутрішнього трудового розпорядку (далі — Правила) розроблено відповідно до Типових правил внутрішнього розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів, затверджених наказом Міністра освіти України від 20 грудня 1993 року  № 455 (Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки  N 73 від 10.04.2000)

1.2. Правила — нормативний акт, який регламентує відповідно до Кодексу законів про працю України (КЗпП), інших законодавчих та нормативно-правових актів порядок прийняття та звільнення працівників, основні права та обов’язки працівників, основні права та обов’язки директора, робочий час та його використання, заохочення за успіхи у роботі, відповідальність за порушення трудової дисципліни. 

1.3. У  Червоноградській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 5 Червоноградської міської ради Львівської області (далі — школа) трудова дисципліна ґрунтується на свідомому та сумлінному виконанні працівниками своїх трудових обов’язків і є необхідною умовою організації ефективної праці та навчально-виховного процесу.

1.4. Правила  поширюються на всіх працівників школи.

1.5. Усі питання, пов’язані із застосуванням Правил, вирішує директор школи  у межах наданих йому повноважень, а у випадках, передбачених чинним законодавством і цими Правилами, спільно або за погодженням із профспілковим комітетом первинної профспілкової організації школи  (далі — профспілковий комітет).

 

  1. Порядок прийняття та звільнення працівників

 

2.1. Трудові відносини у школі  регулюються законодавством України про працю, Законами України: „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”  та іншими нормативно-правовими актами.

2.2. Педагогічним працівником школи повинна  бути  особа  з  високими моральними   якостями,  яка  має  відповідну  педагогічну  освіту, належний  рівень  професійної  підготовки,  здійснює   педагогічну діяльність,  забезпечує  результативність  та якість своєї роботи, фізичний та  психічний  стан  здоров’я  якої  дозволяє  виконувати професійні  обов’язки.

2.3. На посаду директора школи призначається особа, за результатами конкурсного відбору, яка є громадянином України, має відповідну вищу педагогічну освіту на рівні спеціаліста або магістра, стаж педагогічної роботи не менше трьох років.

2.4. Призначення на посаду та  звільнення  з  посади  директора  здійснює відділ освіти Червоноградської міської ради. 

Призначення  на посаду  та  звільнення  з  посади  заступників  директора з навчально-виховної роботи, інших педагогічних працівників, працівників молодшого обслуговуючого персоналу здійснює директор школи.

2.5. Працівники школи приймаються на роботу за трудовими договорами,  контрактами  або  на  конкурсній  основі відповідно до чинного законодавства.

2.6. При прийнятті на роботу громадянин зобов’язаний подати:

·                 заяву про прийняття на роботу;

·                 паспорт;

·                 трудову книжку, оформлену в установленому порядку ( не стосується осіб, які укладають трудовий договір уперше);

·                 довідку про присвоєння ідентифікаційного номера;

·                 військовий квиток (пред’являють військовослужбовці, звільнені з лав Збройних Сил України, Служби безпеки України, Прикордонних військ України, Цивільної оборони України, Управління охорони вищих посадових осіб України, інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України, та військовослужбовці, звільнені з лав Збройних Сил колишнього Союзу РСР);

·                 документи про освіту чи професійну підготовку (подають особи, які працевлаштовуються на посади, що вимагають спеціальних знань і підготовки);

·                 атестаційний лист (подають педагогічні працівники, які атестувалися);

·                 медичний висновок про відсутність протипоказань для роботи в школі.

При прийнятті на роботу забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості  про  їх партійну  і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи   перебування   та   документи,  подання  яких  не  передбачено законодавством.

2.7. Працівники   школи   можуть  працювати  за   сумісництвом відповідно до чинного законодавства.

2.8. Працівникам школи (крім педагогічних) можуть встановлюватися доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників, суміщення посад, розширення зони обслуговуавння або збільшення обсягу виконуваних робіт.

2.9. Трудовий договір укладається у письмовій формі (ст. 24 КЗпП). Умови трудового договору викладаються у змісті наказу, з яким працівник знайомиться під підпис.

2.10. Трудовий договір вважається укладеним і тоді, коли наказ не було видано, але працівник фактично приступив до роботи (ст. 24 КЗпП).

2.11. Особі, запрошеній на роботу в порядку переведення з іншого закладу, за погодженням між керівниками закладів, не може бути відмовлено в укладенні трудового договору (ст. 24 КЗпП).

2.12. При укладанні трудового договору за угодою сторін може бути обумовлено випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути зазначена в наказі про прийняття на роботу. Під час випробування на працівника поширюється законодавство про працю.

2.13. До початку роботи за укладеним трудовим договором директор зобов’язаний:

·                 роз’яснити працівникові його права й обов’язки та проінформувати під підпис про умови праці, наявність на робочому місці, де він працюватиме, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права на пільги й компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства й колективного договору;

·                 ознайомити працівника з Правилами та колективним договором;

·                 визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

·                 4) проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної охорони (ст. 29 КЗпП).

2.14.  Трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють у школі понад п’ять днів. На тих, хто працює за сумісництвом, трудові книжки ведуться за основним місцем роботи. Запис у трудову книжку відомостей про роботу за сумісництвом проводиться за бажанням працівника власником або уповноваженим ним органом за основним місцем роботи. На осіб, які працюють на умовах погодинної  оплати праці, трудова книжка ведеться за умов, якщо ця робота є основною.

       При укладанні трудового договору вперше директор оформлює трудову книжку не пізніше п’яти днів після прийняття на роботу (ст. 48 КЗпП). 

        Трудові книжки ведуться згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. № 58 (зі змінами та доповненнями).

        Трудова книжка директора зберігається у відділі освіти, трудові книжки працівників зберігаються у школі. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок працівників покладається на директора.

2.15.    На педагогічних працівників та спеціалістів  ведеться особова справа, яка складається з внутрішнього опису документів, включених до справи, заяви про прийняття на роботу, направлення  або подання, особового листка з обліку кадрів, автобіографії,  копій документів про освіту, витягів наказів про призначення, переведення, звільнення, доповнення до особового листка про заохочення, довідок та інших документів.  Особова справа директора зберігається у відділі освіти, педагогічних працівників та спеціалістів -  у школі.

2.16.    На всіх працівників ведеться типова форма первинного обліку № П-2 „Особова картка працівника”, затверджена наказом Держкомстату та Міноборони від 25.12.2009 № 495/656.

2.17.      Переведення на іншу роботу допускається лише за згодою працівника.

Директор має право перевести працівника строком до одного місяця на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди, якщо ця робота не протипоказана йому за станом здоров’я, лише для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, а також інших обставин, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, з оплатою праці за виконану роботу, але не нижчою, ніж середній заробіток за попередньою роботою.

Забороняється тимчасове переведення на іншу роботу вагітних жінок, жінок, які мають дитину-інваліда або дитину віком до шести років, а також осіб віком до вісімнадцяти років без їх згоди (ст. 33 КЗпП).

Не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника переміщення його на інше робоче місце, доручення роботи у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором. Директор не має права переміщати працівника на роботу, протипоказану йому за станом здоров’я.

У зв’язку із змінами в організації праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією самою спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших — працівника має бути повідомлено не пізніше ніж за два місяці.

Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 КЗпП.

2.18. Трудовий договір може бути припинено лише на підставах, передбачених чинним законодавством та умовами, передбаченими  у контракті.

2.19. Трудовий договір може бути припинено у будь-який час за угодою сторін ( п. 1 ст. 36 КЗпП).

2.20. Строковий трудовий договір припиняється після закінчення строку дії, крім випадків, коли трудові відносини фактично тривають, а директор та працівник не порушують питання про їх припинення.

2.21. Розірвання безстрокового трудового договору з ініціативи працівника може мати місце за умови попередження про це директора  письмово за два тижні. У разі, якщо заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу, директор зобов’язаний  розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник (ст. 38 КЗпП). Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, директор не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладанні трудового договору (ст. 38 КЗпП).

2.22. Строковий трудовий договір підлягає розірванню достроково на вимогу працівника в разі його хвороби або інвалідності, які перешкоджають виконанню роботи за договором, порушення директором законодавства про працю, колективного або трудового договору.

2.23. Якщо після закінчення строку трудового договору трудові відносини фактично тривають і жодна зі сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк (ст. 391 КЗпП).

2.24. Трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених частиною другою статті 23 КЗпП (якщо трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами), вважаються такими, що укладені на невизначений строк.

2.25. Розірвання трудового догору з ініціативи директора не допускається без згоди профспілкового комітету, за винятком випадків, передбачених законодавством  (ст. 43-1 КЗпП).

2.26. Звільнення педагогічних працівників у зв’язку і скороченням обсягу роботи може мати місце лише в кінці навчального року.

2.27. Звільнення педагогічних працівників за результатами атестації, а також у випадках ліквідації школи, скорочення кількості або штату працівників здійснюється відповідно до чинного законодавства.

2.28. Припинення   трудового   договору   з педагогічними та непедагогічними працівниками  оформляється  наказом директора школи.

2.29. Днем звільнення  вважається останній  день роботи.

2.30. Записи   про   причини звільнення у трудовій книжці повинні проводитись у відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням  на  відповідний пункт, статтю закону.

2.31. Директор зобов’язаний у  день  звільнення   видати   працівникові   належно оформлену трудову   книжку   і   провести   з  ним  розрахунок  відповідно до   чинного   законодавства.

 

  1. Основні права та обов’язки працівників

 

3.1. Працівники школи мають  право на:

·        укладання, зміну та розірвання трудового договору в порядку та на умовах, викладених у КЗпП, інших законах;

·        надання йому роботи, обумовленої трудовим договором;

·        робоче місце, яке відповідає державним нормативам охорони праці та умовам, передбаченим колективним договором;

·        відпочинок, який забезпечується встановленням нормальної тривалості робочого часу, скороченого робочого часу для окремих професій та категорій працівників, наданням щотижневих вихідних та неробочих, святкових днів, щорічних відпусток;

·        повну достовірну інформацію про умови праці і вимоги охорони праці на робочому місці;

·        об’єднання у професійні спілки та бути членами інших об’єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством;

·        захист своїх трудових прав, свобод, законних інтересів;

·        участь в управлінні школою через загальні збори (конференцію) колективу, професійну спілку, яка діє у трудовому колективі;

·        внесення пропозицій щодо поліпшення роботи школи, а також з питань соціально-культурного і побутового обслуговування (ст. 245 КЗпП);

·        отримання інформації про стан виконання колективного договору;

·        захист своїх трудових прав, свобод і законних інтересів усіма не забороненими законом способами;

·        вирішення індивідуальних і колективних трудових спорів, включаючи право на страйк, відповідно до КЗпП, Закону України „Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)”;

·        відшкодування компенсації, заподіяної йому у зв’язку з виконанням ним трудових обов’язків;

·        компенсацію моральної шкоди у разі, якщо порушення законних прав його призвело до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя (ст. 2371 КЗпП).

3.2. Права та обов’язки педагогічних працівників визначаються Конституцією України, Законами України „Про освіту”, «Про загальну середню освіту»,  Кодексом законів про працю  України та іншими нормативно-правовими актами.

3.3.     Педагогічні працівники мають право на:

·        вільний вибір  форм,  методів,  засобів  навчання,  виявлення педагогічної ініціативи;

·        індивідуальну педагогічну діяльність;

·        участь у громадському самоврядуванні;

·        підвищення   кваліфікації,   перепідготовку,   вільний  вибір змісту,  програм,  форм  навчання, навчальних закладів, установ та організацій, що  здійснюють   підвищення    кваліфікації   і перепідготовку;

·        атестацію на присвоєння  кваліфікаційної категорії ( встановлення тарифного розряду) та педагогічного звання;

·        проведення в установленому порядку науково-дослідної, експериментальної, пошукової роботи;

·        соціальне і матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;

·        порушення питання захисту прав, професійної та людської честі і гідності.

3.4. Відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов’язків не допускається за винятком випадків, передбачених чинним законодавством (п. 2 ст. 55 Закону України „Про освіту”).

3.5.    Працівники школи зобов’язані:

·        нести відповідальність за збереження життя, фізичне і психічне здоров’я вихованців згідно із законодавством;

·        виконувати доручену їм роботу особисто, не передоручаючи її виконання іншій особі, за винятком випадків, передбачених законодавством;

·        працювати сумлінно, дотримуватися режиму роботи, вимог Статуту школи і цих Правил, дотримуватись дисципліни праці;

·        виконувати накази і розпорядження директора;

·        виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки, передбачені відповідними правилами та інструкціями;

·        бережливо ставитися до обладнання, інвентаря, матеріалів, навчальних посібників тощо, виховувати у школярів таке ж ставлення до майна школи;

·        дотримуватися санітарних правил, гігієни праці, користуватися виданими засобами індивідуального захисту;

·        раціонально витрачати тепло, електроенергію, воду;

·        гідно поводитися на роботі, в громадських місцях, дотримуватися етичних норм поведінки в колективі, бути уважним і ввічливим у стосунках з учнями, батьками;

·        своєчасно і ретельно вести встановлену документацію;

·        у встановлені строки проходити медичний огляд відповідно до чинного законодавства.

3.6.    Педагогічні працівники школи зобов’язані:

·        постійно  підвищувати професійний  рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру;

·        забезпечувати  умови  для  засвоєння  учнями навчальних програм на рівні обов'язкових вимог щодо змісту, рівня  та  обсягу  освіти,  сприяти  розвиткові здібностей учнів;

·        настановленням і особистим прикладом утверджувати  повагу  до принципів  загальнолюдської  моралі: правди,    справедливості, відданості,  патріотизму,   гуманізму,    доброти,    стриманості, працелюбства, поміркованості, інших доброчинностей;

·        виховувати в учнів повагу  до  батьків,  жінки, старших за віком,  народних  традицій  та  звичаїв,  національних, історичних,  культурних  цінностей  України,  її   державного  і соціального устрою, дбайливе ставлення до історико-культурного  та природного середовища країни;

·        готувати  учнів  до  свідомого  життя  в  дусі взаєморозуміння, миру,  злагоди  між  усіма  народами,  етнічними, національними, релігійними групами;

·        додержувати педагогічної  етики,  моралі, поважати  гідність учня;

·        захищати учнів   від  будь-яких  форм  фізичного  або психічного  насильства,  запобігати  вживанню    ними    алкоголю, наркотиків, іншим шкідливим звичкам.

3.7. Коло обов’язків (робіт), які виконує працівник за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається посадовою інструкцією, Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики від 29 грудня 2004 № 336,  цими Правилами та умовами контракту, де ці обов’язки конкретизуються.

 

  1. Основні обов’язки та права директора

 

4.1.  Директор зобов’язаний:

·        забезпечити додержання працівниками вимог Статуту школи і цих Правил;

·        забезпечити необхідні організаційні та економічні умови для проведення навчально-виховного процесу на рівні державних стандартів якості освіти, для ефективної роботи педагогічних та інших працівників школи відповідно до їхньої спеціальності чи кваліфікації;

·        визначити педагогічним працівникам робочі місця, своєчасно доводити до відома розклад занять, забезпечувати їх необхідними засобами роботи;

·        удосконалювати навчально-виховний процес, впроваджувати в практику кращий досвід роботи, пропозиції педагогічних та інших працівників, спрямовані на поліпшення роботи школи;

·        організувати підготовку необхідної кількості педагогічних кадрів, їх атестацію, правове і професійне навчання як у своїй школі, так і відповідно до угод в інших навчальних закладах;

·        укладати і розривати угоди, контракти з працівниками відповідно до чинного законодавства, Закону України „Про освіту”; 

·        доводити до відома педагогічних працівників у кінці навчального року (до надання відпустки) педагогічне навантаження в наступному навчальному році;

·        надавати відпустки працівникам школи  відповідно до графіка відпусток;

·        забезпечити санітарно-гігієнічні умови, належне технічне обладнання всіх робочих місць, створювати здорові та безпечні умови праці, необхідні для виконання працівниками трудових обов’язків;

·        дотримуватись чинного законодавства, активно використовувати засоби щодо вдосконалення управління, зміцнення трудової дисципліни;

·        додержуватись умов колективного договору, чуйно ставитись до повсякденних потреб працівників школи, учнів, забезпечувати надання їм установлених пільг і привілеїв;

·        організувати харчування учнів;

·        своєчасно подавати встановлену статистичну і бухгалтерську звітність, а також інші необхідні відомості про роботу і стан школи;

·        забезпечувати належне утримання приміщення, опалення, освітлення, вентиляції, обладнання, створювати належні умови для зберігання верхнього одягу працівників школи.

4.2.   Директор відповідає за створення безпечних умов навчально-виховного процесу згідно з чинним законодавством, міжгалузевими і галузевими нормативними, інструктивними та іншими документами з охорони праці, безпеки життєдіяльності.

4.3.    Директор  має право:

·        укладати, змінювати і розривати трудові договори з працівниками відповідно до чинного законодавства;

·        вести колективні переговори та укладати колективні договори;

·        заохочувати працівників за сумлінну працю;

·        вимагати від працівників виконання службових обов’язків, бережливого ставлення до майна школи, виконання цих Правил;

·        застосовувати до працівників передбачені законодавством заходи стягнень за порушення трудової дисципліни — догану, звільнення.

 

  1. Робочий час і його використання

 

5.1. У школі встановлюється п’ятиденний робочий тиждень із  двома  вихідними днями  ( крім сторожів). Тривалість щоденної роботи визначається розкладом уроків для педагогічних працівників та графіком роботи для адміністрації, спеціалістів, молодшого обслуговуючого персоналу і робітників, які затверджуються директором за погодженням із профспілковим комітетом школи.

5.2. Для сторожів за погодженням із профспілковим комітетом може запрова-джуватися підсумований облік робочого часу. Вихідні дні сторожам надаються згідно з графіком роботи.

5.3. Школа розпочинає роботу о 8.30 і закінчує о 19.00. Працівникам, для яких встановлено 40-ка годинний робочий тиждень, надається щоденна перерва для відпочинку і харчування тривалістю 1 година.  Перерва для відпочинку і харчування повинна надаватися, як правило, через чотири години після початку роботи.  

5.4. Працівники, яким встановлються ненормований робочий день,  визначаються колективним договором.

5.5. Працівники повинні з’являтися на роботу  за 15 хвилин  до початку свого робочого часу.

5.6. У межах робочого  дня  педагогічні  працівники  повинні вести   всі  види  навчально-методичної   роботи  відповідно  до посади,  навчального плану .

5.7. Працівникам школи, які працюють змінами, забороняється залишати роботу до приходу колеги-змінника. У разі його нез’явлення працівник повинен повідомити про це директора, який вживає заходів для забезпечення його заміщення.

5.8. Директор  зобов’язаний організувати облік перебування працівників на роботі.

5.9.   Працівникові забороняється:

·        змінювати на свій розсуд розклад занять та графік роботи;

·        продовжувати або скорочувати тривалість  роботи, занять  і  перерв між ними;

·        передоручати виконання трудових обов’язків;

·        відволікатися від безпосередньої роботи для виконання громадських доручень та участі у різноманітних заходах — нарадах, семінарах, зборах, заняттях гуртків художньої самодіяльності, спортивних змаганнях тощо;

·        допускати присутність на заняттях сторонніх осіб без дозволу директора;

·        давати працівникам зауваження з приводу їх роботи під час проведення занять та в присутності учнів;

·        не допускати учнів на урок;

·        виганяти учнів з уроку;

·        курити на території школи.

5.10. Працівник зобов’язаний повідомити директора про нез’явлення на роботу через хворобу або з інших поважних причин в перший день відсутності, а після виходу на роботу — надати листок непрацездатності або інший документ, який підтверджує причину відсутності, попередивши в переддень про свій вихід.

5.11. При відсутності працівника директор  зобов'язаний терміново вжити заходів щодо його заміщення іншим відповідним працівником.

5.12. Учитель повинен на вимогу директора або заступника директора з навчально-виховної роботи  вийти для заміщення уроків відсутнього колеги.

5.13. Учитель, який заміщає урок, зобов’язаний після його закінчення зробити відповідні записи у класному журналі та розписатися у журналі обліку пропущених і заміщених уроків.

5.14. Надурочна  робота  працівників, як правило, не допускається за винятком випадків, передбачених ст. 62 КЗпП України. Залучення окремих працівників до роботи в установлені для них вихідні дні  допускається  у  виняткових  випадках,   передбачених ст. 71 КЗпП України, за письмовим наказом директора.   Робота   у   вихідний   день   компенсується  наданням   іншого   дня відпочинку. 

5.15. Педагогічний працівник, з’явившись на роботу, знайомиться з усіма розпорядженнями і оголошеннями, які вивішуються на дошці оголошень.

5.16. Перед початком уроку вчитель перевіряє готовність учнів до уроку і санітарний стан навчального приміщення. У випадку, якщо кабінет не підготовлений належним чином до занять, учитель не повинен починати урок до приведення кабінету в повну готовність.

5.17. Після дзвоника з уроку учитель повідомляє учнів про закінчення заняття і дає дозвіл на вихід із класу (кабінету).

 

 

5.20. Учитель особисто приносить і повертає  класний журнал у місце зберігання.

5.18. Учитель зобов’язаний на  початку уроку особисто відмітити в класному журналі відсутніх учнів.

5.19. Учитель зобов’язаний у день проведення уроку заповнити всі графи журналу, що стосуються проведеного уроку.

5.20. Класні керівники зобов’язані вести облік відвідування учнями школи і щоденно робити про це відповідну відмітку в класному журналі на основі особистих спостережень та відмітки відсутніх на уроках учителями-предметниками.

5.21. Класні керівники терміново повинні вжити заходи з  вияснення причин пропуску уроків учнями класу та подавати інформацію про відвідування учнями  занять у визначеному в школі порядку.

5.22. Директор школи залучає педагогічних  працівників до чергування  у школі. Чергування розпочинається за 15 хвилин до початку занять у школі і закінчується на 15 хвилин пізніше закінчення уроків.

5.23. Графік  чергування  педагогіних працівників затверджує директор школи за   погодженням   із   педагогічним колективом і профспілковим комітетом.

5.24. Забороняється залучати до чергування у вихідні і святкові дні вагітних жінок  і  матерів,  які  мають  дітей віком до 3-х років.

5.25. Під час канікул,  що не збігаються з щорічною відпусткою, директор залучає  педагогічних   працівників   до педагогічної та   організаційної   роботи  в  межах  часу,  що  не перевищує їх навчального навантаження до початку канікул.

5.26.   Педагогічне навантаження становить:

·        вчителя та керівника гуртка –                   18 годин;

·        вихователя групи подовженого дня  —    30 годин; 

·        асистента вчителя –                                    25 години.

5.27.Педагогічне навантаження вчителя обсягом менше тарифної ставки встановлюється лише за його письмовою згодою у порядку, передбаченому законодавством України.

5.28. Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається у разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з додержанням законодавства України про працю. 

5.29. Загальна тривалість зборів, засідань тощо не повинна бути більшою двох годин, батьківських зборів — півтори години.

5.30. Черговість надання щорічних відпусток встановлюється директором за погодженням з профспілковим комітетом.

5.31. Графік відпусток складається на кожний календарний рік до 5 січня і доводиться до відома всіх працівників школи.

5.32. Педагогічним працівникам щорічні основні відпустки, як правило, надають під час літніх канікул, а в окремих випадках,  передбачених  колективним  договором,  -  в інший канікулярний період.

5.33. Педагогічним працівникам у разі необхідності санаторно-курортного лікування щорічна основна відпустка або її частина може надаватися протягом навчального року, якщо це передбачено колективним договором.

5.34. Право непедагогічних працівників на щорічну основну відпустку повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи у школі.

5.35. Педагогічним працівникам щорічна основна відпустка повної тривалості у перший рік роботи надається у літній період незалежно від часу прийняття їх на роботу.

5.36. Особам, які працюють у школі на умовах неповного робочого часу, у тому числі особам, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, надається щорічна основна відпустка повної тривалості.

5.37. Тривалість щорічної основної відпустки становить (календарних днів):

·        директор, заступник директора з НВР, вчителі всіх спеціальностей, вихователь групи подовженого дня,  педагог-організатор, практичний психолог, соціальний педагог, керівник гуртка — 56;

·        спеціалісти, молодший обслуговуючий персонал, робітники – 24.

5.38. Працівникам з ненормованим робочим днем надається щорічна додаткова відпустка тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад, визначених колективним договором.

5.39. Щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена у разі:

·        тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку;

·        виконання працівником державних або громадських обов’язків, якщо згідно із законодавством він підлягає звільненню на цей час від основної роботи зі збереженням заробітної плати;

·        настання строку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;

·        збігу щорічної відпустки з відпусткою у зв’язку з навчанням (ст. 11 Закону України „Про відпустки”).

5.40. Щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.

5.41. Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років поспіль, а також ненадання їх протягом робочого року особам віком до вісімнадцяти років та працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці.

5.42. Працівникам, які успішно навчаються у вищих навчальних закладах із вечірньою та заочною формами навчання, надаються додаткові оплачувані відпустки.

5.43. Працівникам можуть надаватися:

·         щорічні основні відпустки перед відпусткою у зв’язку із вагітністю та пологами або після неї відповідно до ст. 10 Закону України «Про відпустки»;

·        відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ст. 18 Закону України «Про відпустки»;

·        відпустка у зв’язку з усиновленням дитини відповідно до ст. 18-1  Закону України «Про відпустки»;

·        відпустка без збереження заробітної плати для домашнього догляду за дитиною в  разі,  якщо дитина  потребує  домашнього догляду тривалістю,  визначеною в медичному  висновку,  але  не  більш  як  до  досягнення   дитиною шестирічного віку,  а  в разі, якщо дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний),  - не більш як  до  досягнення  дитиною шістнадцятирічного  віку відповідно до п. 3) ст. 25 Закону України «Про відпустки».

5.44. Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. ст. 19 Закону України «Про відпустки»). За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

5.45. Працівникам може надаватися відпустка без збереження заробітної плати в обов'язковому порядку за бажанням працівника у випадках, передбачених  ст.25 Закону України „Про відпустки”,  і за згодою сторін тривалістю не більше 15 календарних днів на рік відповідно до ст.26 Закону України „Про відпустки”.

5.46. Надання відпусток директору оформляється наказом відділу освіти.

5.47. Надання відпусток працівникам оформляється наказом директора школи. 

5.48. За бажанням працівника у разі його звільнення (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) йому має бути надано невикористану відпустку з наступним звільненням. Датою звільнення в цьому разі є останній день відпустки.

5.49. У разі звільнення працівника у зв’язку із закінченням строку трудового договору невикористана відпустка може за його бажанням надаватися й тоді, коли час відпустки повністю або частково перевищує строк трудового договору. У цьому разі чинність трудового договору продовжується до закінчення відпустки (ст. 3 Закону України «Про відпустки»).

 

  1. Заохочення за успіхи в роботі

 

6.1. За зразкове виконання обов’язків, тривалу і бездоганну роботу, інноваційну діяльність до працівників застосовуються такі заохочення:

·        оголошення подяки;

·        нагородження грошовою премією;

·        нагородження грамотою;

·        нагородження цінним подарунком.

6.2. Заохочення оголошуються наказом, доводяться до відома всього колективу школи, заносяться до трудових книжок працівників відповідно до правил їх ведення (ст. 144 КЗпП).

6.3. За особливі досягнення у навчанні й вихованні педагогічні працівники представляються до нагородження:

·        державними нагородами України (орденами, медалями, почесним званням „Заслужений вчитель України”, „Заслужений працівник освіти України”, Державною премією України в галузі освіти);

·        відомчими нагородами (Почесною грамотою Міністерства освіти інауки, молоді та спорту України, нагрудним знаком „Відмінник освіти України”, нагрудними знаками „Василь Сухомлинський”, „О.А. Захаренко”, „І.Г. Ткаченко”).

6.4. Преміювання працівників здійснюється відповідно до Положення про преміювання, яке затверджується директором за погодженням із профспілковим комітетом.

6.5. Директору розмір премії встановлюється за погодженням з профспілковим комітетом відділом освіти.

6.6. Директор має право в межах фонду заробітної плати встановлювати надбавки

·        за високі досягнення у праці;

·        за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання);

·        за складність, напруженість у роботі.

Директору надбавки встановлююються відділом освіти.

6.7. Надбавки зменшуються або повністю відміняються при погіршенні якості роботи.

6.8. Працівникам, які успішно й сумлінно виконують свої трудові обов’язки, надаються в першу чергу переваги та соціальні пільги, а також  переваги при просуванні по роботі (ст. 145 КЗпП).

6.9. Заходи заохочення до працівника не застосовуються упродовж строку дії дисциплінарного стягнення (ст. 151 КЗпП).

 

  1. Стягнення за порушення трудової дисципліни

 

7.1. За порушення трудової дисципліни до працівника може застосовуватися один із таких заходів стягнення:

·        догана;

·        звільнення.

7.2. Звільнення як дисциплінарне стягнення може бути застосоване відповідно до КЗпП:

·        п.3 ст. 40 (систематичне невиконання працівником без поважних причин обов’язків, покладених на нього трудовим договором або Правилами, якщо до працівника раніше застосовувалися заходи дисциплінарного чи громадського стягнення);

·        п.4. ст. 40 (прогул, у тому числі відсутність на роботі більше трьох годин протягом робочого дня без поважних причин);

·        п.7 ст. 40 (поява на роботі в нетверезому стані, стані наркотичного або токсичного сп’яніння);

·        п.8 ст. 40 (вчинення за місцем роботи розкрадання (в тому числі дрібного) майна власника, встановленого вироком суду, що набрав законної сили, чи постановою органу, до компетенції якого входить накладення адміністративного стягнення або застосування заходів громадського впливу);

·        ст. 41 (п.1. одноразове грубе порушення трудових обов’язків директором, його заступниками.  п. 2. винні дії працівника, який безпосередньо обслуговує грошові або товарні цінності, якщо ці дії дають підставу для втрати довір’я до нього з боку дирекції. п.3. вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи.)

7.3. Дисциплінарні стягнення до працівників школи застосовує директор, а до директора – відділ освіти.

7.4. Члени  профспілкового комітету не можуть бути піддані дисциплінарному стягненню без попередньої згоди профспілкового комітету школи, голова профкому – без попередньої згоди ради голів профкомів і профорганізаторів.

7.5. До застосування дисциплінарного стягнення директор  повинен вимагати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. У випадку відмови працівника дати письмові пояснення складається відповідний акт.

7.6. Дисциплінарне стягнення застосовується директором безпосередньо після виявлення провини, але не пізніше одного місяця від дня її виявлення, не рахуючи часу хвороби працівника або перебування його у відпустці.

7.7. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

7.8. За кожне порушення трудоовї дисципліни накладається тільки одне дисциплінарне стягнення.

7.9. При обранні виду стягнення директор  повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну працівником шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника.

7.10. Стягнення оголошується в наказі  і повідомляється працівникові під підпис (ст. 149 КЗпП).

Наказ доводиться до відома працівників школи.

7.11. Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.

7.12. Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року (ст. 151 КЗпП).

7.13. Директор  має право замість накладання дисциплінарного стягнення передати питання про порушення трудової дисципліни на розгляд трудового колективу або профкому школи (ст. 152 КЗпП). 

 

 

Директор                                                           Голова профспілкового комітету

_____________Б.Я.Красільчук                       ____________Л.М.Москаль

«__»_______________202_р.                          «__»______________202_р.

 

 


Останнє опубліковане

16.04.2024
Обʼєднаймося ж, брати мої!

Нещодавно наша гімназія отримала надзвичайно приємну звістку про перемогу Зубка Дмитра учня 9-А класу, у ||| етапі XXIII Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Обʼєднаймося ж, брати мої!» у номінації «Література (проза і поезія). Це високий рівень і результат, спільної багаторічної праці з творчим керівником і наставником Вірою Богданівною Курило, вчителем української мови та літератури. Вітаємо талановитого учня та його творчу вчительку з перемогою і нагородою Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації. Пишаємося Вами, та зичимо нових здобутків.

16.04.2024
Дрони - це не лише захоплююча технологія, але й потужний інструмент у різних сферах життя.

Вони здатні забезпечувати допомогу під час рятувальних операцій, надавати зображення з висоти пташиного польоту для мапування територій та навіть використовуватися для доставки товарів. Саме з такою інформацією сьогодні до нас прийшов волонтер Андрій Синиця, розповів і продемонстрував роботу FPV-дрона учням гімназії. Команда ГФ ЧСО навчилися збирати та програмувати цю " малечу" незамінних помічників, наших захисників. Дякуємо за Вашу довіру та підтримку в закупівлі комплектуючих. Лише разом ми сила! Тому залишаємо реквізити для допомоги на збір дронів. Карта ПриватБанк 5168752084870693 Бойчук Л.В. (+QR-коди у фото)

16.04.2024
Тиждень духовності

Сьогодні у нашу гімназію завітав отець Августин з пізнавальною лекцією " Що таке совість?" Учні 8-9- тих класів уважно слухали, критично думали та запитували все, що не знали. Учні та вчителі спільно досліджували й обговорювали значення моральних цінностей, релігійних традицій, вплив соціального середовища на формування совісті, використовували приклади історичних та сучасних ситуацій, коли совість є важливою, і шукали способи розвитку та зміцнення своєї совісті.

16.04.2024
В гостях у кінологів

Днями в гості до військових Кінологічного навчального центру завітали учні Червоноградського ліцею, аби дізнатися, як готують чотирилапих охоронців кордону та ознайомитися із тонкощами військової служби. Як зазначили в Кінологічному центрі, чотирилапі помічники прикордонників з першої хвилини справили найбільше враження на дітлахів, які з цікавістю спостерігали за заняттям кінологів та активно підтримували їх оплесками за гарний результат. Усі мали змогу досхочу погратися з чотирилапими друзями та спробувати себе у ролі кінолога. Також юні патріоти вчились стріляти в інтерактивному тирі та показали досить непогані результати. Які гостини без частування?! На завершення візиту прикордонники пригостили дітей свіжовипеченими булочками з власної пекарні. Щиро вдячні за організацію поїздки Палюзі Михайлу!

12.04.2024
Безпека дітей в інтернеті: опитування для батьківської громадськості

В умовах повномасштабної та гібридної інформаційної війни росії проти України громадянам важливо опиратися ворожій пропоганді, вміти відрізняти фейки та максимально ефективно використовувати цифрові технології для особистої безпеки. Враховуючи ці виклики та загрози, розроблено опитування "Безпека дітей в Інтернеті: опитування для батьківської громадськості". Мета даного опитування-зрозуміти рівень знань та обізнаності у сфері кібербезпеки, а також виявити наявні потреби, задля побудови безпечного онлайн-середовища для батьків та дітей. Опитування доступне за посиланням нижче. Запрошуємо до активної участі в опитуванні усіх небайдужих.