АЛГОРИТМ дій учасників освітнього процесу за сигналами оповіщення цивільного захисту “Увага всім”, “Повітряна тривога”



АЛГОРИТМ

дій учасників освітнього процесу за сигналами оповіщення цивільного захисту “Увага всім”, “Повітряна тривога”

 

І. Алгоритм дій вчителя та відповідальної особи під час проведення навчальних занять

Відповідальний за найпростіше укриття у приміщенні школи – Салій Галина Василівна, заступник директора, відповідальний за найпростіше укриття церкви св.Йосафата – Цибульський Анатолій Йосипович, заступник директора з ГР.

Підготовчі заходи:

  1. Учасники освітнього процесу ознайомлені з місцем розташування споруд фонду захисних споруд, а також правилами поведінки під час евакуації та укриття в захисних спорудах.
  2. У закладі освіти розміщено всі покажчики напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу.
  3. Під час евакуації та укриття в захисні споруди учасників освітнього процесу супроводжують відповідальні особи.
  4. Відповідальні особи, після евакуації перевіряють заклад на наявність присутніх учнів за межами захисної споруди.

Порядок дій при отриманні сигналу:

  1. Відповідальна особа у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення навчального закладу (3 довгі дзвінки).
  2. Вчитель миттєво сповіщає учнів (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припиняє навчальне заняття.
  3. Відповідальні особи разом із вчителями координують хід евакуації учнів від класу до захисної споруди (укриття), згідно з маршрутами евакуації (додається).
  4. Класи, в яких викладають вчителі, організовуються для негайного пересування колоною по двоє в приміщенні класу та швидкого залишення кабінету.
  5. Відповідальними за учнів під час перерв є вчителі – предметними, які проводили попередній урок, залишають кабінет і лише після першого попереджувального дзвінка їх замінюють учителі, у яких, згідно розкладу наступний урок.
  6. Відповідальні особи за евакуацію знаходяться у заздалегідь визначених місцях (вестибюль І поверх) та допомагають в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди. Вчителям, які супроводжують молодші класи, допомагають працівники школи.
  7. Медичний працівник знаходитися у відведеному для нього місці для швидкого надання медичної допомоги.
  1. Відповідальні особи за евакуацію знаходяться біля виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.
  2. Учні або цілі класи, які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу тривоги рухаються під наглядом вчителя до захисної споруди.
  3. У випадку, коли лунає сигнал повітряної тривоги, а дитина ще не вирушила до школи, то вона залишається вдома до завершення повітряної тривоги, і виконує вказівки батьків.
  4. У випадку, коли повітряна тривога лунає під час дороги дитини до школи, перед уроками, о 8.45 і пізніше, то дитина якнайшвидше іде до школи, щоб разом з вчителем евакуюватися.
  5. Якщо повітряна тривога лунає до 8.45, то дитина повертається додому і виконує вказівки батьків.
  6. Під час повітряної тривоги свої речі дитина залишає у кабінеті, а з собою в укриття бере наплічник з необхідним наповненням
  7. У середині захисної споруди відповідальні особи забезпечують, щоб учні швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як усі учні займуть свої місця відповідальний за клас повинен перевірити наявність усіх учнів та зробити відмітку у зошиті відвідування.
  8. Під час перебування в захисній споруді вчителі та відповідальні особи проводять заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в ній.

 

 

Додаток 1

 

Графік

маршрутів руху учнів при допуску до школи,

евакуації до укриття в разі повітряної тривоги

 

Початок занять 9.00

1-3 тижні місяця навчаються очно : 1-4, 9 класи

 

Центральний вхід – 1,2 класи

Боковий вхід з подвір’я школи – 3,4 класи

                                                                 Запасний вихід – 9 класи                                                                         

 

2-4 тижні місяця навчаються очно –1, 5-8 класи

 

Центральний вхід – 1,5 класи

Боковий вхід з подвір’я школи – 6-7 класи

                                                                     Запасний вихід – 8 класи                                                                         

 

 

         Директор                                        У.СВЙОНТЕК

 


Останнє опубліковане

23.04.2024
#ШколаПроєктів: "Пізнай себе: вибери професію як покликання"

#ШколаПроєктів "Єдиний спосіб робити свою роботу добре — це любити її. Якщо ти ще не знайшов свою улюблену справу, продовжуй шукати",-Стів Джобс Учні 8-Г класу (класний керівник Гаган Н.І.) завершують свою проєктну роботу "Пізнай себе: вибери професію як покликання". Діти демонструють свій проєкт учням 8-х та 9-х класів, для кого тема вибору професії дуже актуальна . Висловлюємо вдячність всім, хто долучився до участі ! Дякуємо воїнам ЗСУ за кожен день!!!

22.04.2024
#ШколаПроєктів: Екологічний захід "В гармонії з природою".

#ШколаПроєктів Сьогодні учні 7-В класу (кл.кер. Сідельник О.М.) провели екологічний захід "В гармонії з природою". 22 квітня відзначають Міжнародний день Матері-Землі. Школярі розповіл про історію походження цієї дати, наголосили на необхідності захисту природи, з метою залучення уваги громадськості до проблем нашої планети. Також захід став підсумком реалізації проєкту "Планета - наш дім" над яким працювали учні та батьки 7-В класу.

22.04.2024
Неймовірний майстер-клас з писанкарства

Неймовірний майстер-клас з писанкарства відвідали учні 4-Б класу разом із класним керівником Olga Milevich Дякуємо Лілії Сергіївні за чудово проведений час. Школярі навчилися традиції розпису писанок за допомогою писачка, воску та вогню. Дізналися багато цікавого про орнаменти, символи та регіональні особливості писанок. Кожен учень зумів намалювати свою особливу писанку, якою прикрасить свій великодній кошик!