Порядок реагування на випадки булінгу (цькування)



До булінгу (цькування) в закладах освіти належать випадки, які відбуваються безпосередньо в приміщенні закладу освіти та на прилеглих територіях та за межами закладу освіти.

Ознаками булінгу є систематичне вчинення учасниками освітнього процесу діянь стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, а саме:

  • умисне позбавлення їжі, одягу, коштів, документів, іншого майна або можливості користуватися ними, перешкоджання в отриманні освітніх послуг, примушування до праці та інші правопорушення економічного характеру;
  • словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи;
  • будь-яка форма небажаної вербальної, невербальної чи фізичної поведінки сексуального характеру, зокрема принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська, образи, жарти, погрози, поширення образливих чуток;
  • будь-яка форма небажаної фізичної поведінки, зокрема ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, завдання ударів;
  • інші правопорушення насильницького характеру.

Суб’єкти реагування у разі виникнення булінгу здійснюють заходи, спрямовані на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти згідно з Планом заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти, затвердженим центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

З Планом заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі нашої школи, можна ознайомитись за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1XKQuBklLL-6okbie7vU5HZ8J1s48XxzE/view?usp=sharing

Педагогічні (науково-педагогічні) та інші працівники закладу освіти у разі, якщо вони виявляють булінг (цькування), зобов’язані:

  • вжити невідкладних заходів для припинення небезпечного впливу;
  • за потреби надати домедичну допомогу та викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги для надання екстреної медичної допомоги;
  • звернутись (за потреби) до територіальних органів (підрозділів) Національної поліції України;
  • повідомити керівника закладу освіти та принаймні одного з батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування).

Щоб більш детально ознайомитись з порядком реагування на випадки булінгу (цькування) можна переглянути наказ Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 №1646 за посиланням:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0111-20#Text


Останнє опубліковане

23.04.2024
#ШколаПроєктів: "Пізнай себе: вибери професію як покликання"

#ШколаПроєктів "Єдиний спосіб робити свою роботу добре — це любити її. Якщо ти ще не знайшов свою улюблену справу, продовжуй шукати",-Стів Джобс Учні 8-Г класу (класний керівник Гаган Н.І.) завершують свою проєктну роботу "Пізнай себе: вибери професію як покликання". Діти демонструють свій проєкт учням 8-х та 9-х класів, для кого тема вибору професії дуже актуальна . Висловлюємо вдячність всім, хто долучився до участі ! Дякуємо воїнам ЗСУ за кожен день!!!

22.04.2024
#ШколаПроєктів: Екологічний захід "В гармонії з природою".

#ШколаПроєктів Сьогодні учні 7-В класу (кл.кер. Сідельник О.М.) провели екологічний захід "В гармонії з природою". 22 квітня відзначають Міжнародний день Матері-Землі. Школярі розповіл про історію походження цієї дати, наголосили на необхідності захисту природи, з метою залучення уваги громадськості до проблем нашої планети. Також захід став підсумком реалізації проєкту "Планета - наш дім" над яким працювали учні та батьки 7-В класу.

22.04.2024
Неймовірний майстер-клас з писанкарства

Неймовірний майстер-клас з писанкарства відвідали учні 4-Б класу разом із класним керівником Olga Milevich Дякуємо Лілії Сергіївні за чудово проведений час. Школярі навчилися традиції розпису писанок за допомогою писачка, воску та вогню. Дізналися багато цікавого про орнаменти, символи та регіональні особливості писанок. Кожен учень зумів намалювати свою особливу писанку, якою прикрасить свій великодній кошик!

22.04.2024
#ШколаПроєктів: Проєкт «Весільні обряди та звичаї рідного краю»

#ШколаПроєктів Учні 7-Г класу ( класний керівник Пацалюк О. Д. ) презентували свій проєкт «Весільні обряди та звичаї рідного краю» учням 5-А, 6-В, 5-В та 5-Г класів. Семикласники ділились своїми враженнями, знаннями, цікавими фактами, старовинними автентичними фото, співали пісні, популяризували забуті звичаї та обряди , спонукали до відродження нашої культурної спадщини .