Синдром «емоційного вигорання» та як з ним боротися



Тема емоційного вигорання вчителів стосується особливо. Вони щодня стикаються з високою емоційною напругою. 

Вигорання – це реакція людини на хронічну втому. Особистість  починає негативно ставитись до роботи та предмету своєї професійної діяльності, у неї знижується самооцінка.

Професійне вигорання – це синдром емоційного, розумового і фізичного виснаження через тривале емоційне навантаження. Депресія, почуття втоми, небажання іти на роботу, відстороненість від робочого процесу, вбачання у власному та професійному житті безуспішних результатів – є негативними наслідками даного феномену.

Як боротися з вигоранням?

  • Дихальна гімнастика. Дихальні вправи, а саме глибоке дихання можна застосовувати будь-де і будь-коли, адже воно допомагає зняти емоційне та фізіологічне напруження у ситуації стресу.
  • Релаксація та зняття напруги. Сюди можна віднести масаж, прийняття ванни, заняття спортом, прогулянки, прослуховування музики, читання книг після важкого робочого дня.
  • Не забувати про «хочу». Емоційне вигорання з’являється, коли люди забувають про власні потреби. Так нам потрібно не тільки їсти, пити і працювати, а ще й робити  інші справи, які приносять  задоволення від життя.
  • Відпочинок. Якщо уявляти емоційну сферу людини у вигляді глечика, то вигорання – це коли її позитивні емоції зменшуються, їх лишається зовсім трішки на дні. А коли вона йде у відпустку, то цей глечик має наповнитися позитивними емоціями.

Але баланс можна тримати постійно. Ви щось віддаєте з цього глечика, але зразу його наповнюєте. Тиждень напружено відпрацювали – а на вихідні поїхали в ліс. І у вас знов є бажання творити.

  • Пошук і накопичення внутрішніх ресурсів. Так як однією з основних причин вигорання є виснаження ресурсів, тому важливо потурбуватися про себе і знайти ті справи або речі, що вас наповнюють, надають сил.
  • Фізичні навантаження. Вченими доведено, що найкращими засобами для зняття нервового напруження є фізичні навантаження – фізична культура та фізична праця. Тому поки у вас поганий настрій, ідіть на спортмайданчик, виконуйте фізичні вправи, грайте у футбол, волейбол, теніс. Добре знімає психологічне напруження робота на городі, в саду. Та особливо дієвим засобом зняття нервового напруження є аеробіка, яка поєднує ритми людини і рухів.
  • Ефективно розподіляти робочий час та навантаження: правило «8 годин» для того, щоб працювати без виснаження та зберігати свою життєву ефективність. Необхідно розподілити час доби за таким принципом: 8 годин – час для роботи, 8 годин – час для відпочинку та особистих справ та 8 годин – для сну.

Останнє опубліковане

23.04.2024
#ШколаПроєктів: "Пізнай себе: вибери професію як покликання"

#ШколаПроєктів "Єдиний спосіб робити свою роботу добре — це любити її. Якщо ти ще не знайшов свою улюблену справу, продовжуй шукати",-Стів Джобс Учні 8-Г класу (класний керівник Гаган Н.І.) завершують свою проєктну роботу "Пізнай себе: вибери професію як покликання". Діти демонструють свій проєкт учням 8-х та 9-х класів, для кого тема вибору професії дуже актуальна . Висловлюємо вдячність всім, хто долучився до участі ! Дякуємо воїнам ЗСУ за кожен день!!!

22.04.2024
#ШколаПроєктів: Екологічний захід "В гармонії з природою".

#ШколаПроєктів Сьогодні учні 7-В класу (кл.кер. Сідельник О.М.) провели екологічний захід "В гармонії з природою". 22 квітня відзначають Міжнародний день Матері-Землі. Школярі розповіл про історію походження цієї дати, наголосили на необхідності захисту природи, з метою залучення уваги громадськості до проблем нашої планети. Також захід став підсумком реалізації проєкту "Планета - наш дім" над яким працювали учні та батьки 7-В класу.

22.04.2024
Неймовірний майстер-клас з писанкарства

Неймовірний майстер-клас з писанкарства відвідали учні 4-Б класу разом із класним керівником Olga Milevich Дякуємо Лілії Сергіївні за чудово проведений час. Школярі навчилися традиції розпису писанок за допомогою писачка, воску та вогню. Дізналися багато цікавого про орнаменти, символи та регіональні особливості писанок. Кожен учень зумів намалювати свою особливу писанку, якою прикрасить свій великодній кошик!

22.04.2024
#ШколаПроєктів: Проєкт «Весільні обряди та звичаї рідного краю»

#ШколаПроєктів Учні 7-Г класу ( класний керівник Пацалюк О. Д. ) презентували свій проєкт «Весільні обряди та звичаї рідного краю» учням 5-А, 6-В, 5-В та 5-Г класів. Семикласники ділились своїми враженнями, знаннями, цікавими фактами, старовинними автентичними фото, співали пісні, популяризували забуті звичаї та обряди , спонукали до відродження нашої культурної спадщини .