Методичні рекомендації по підготовці дітей шестирічного віку до школи



 

 

І. Розвиток допитливості, бажання пізнавати, вчитися.

  1. Навчайте найпростішим формам порівнянь, аналізу, синтезу, вмінню робити узагальнення.
  2. Розвивайте спостережливість, направляйте увагу дитини на з’ясування ознак і властивостей предмету.
  3. Систематично проводьте спостереження за змінами в природі, допомагайте усвідомлювати їх причини.
  4. Розвивайте комунікативні здібності дітей, тренуйте дитину в розповіді за різними темами (гра дітей, опис тварин, перегляд телепередачі, прогулянка, тощо).

 

ІІ. Розвиток навчальних здібностей. 

  1. Вчіть орієнтуватися в математичній ситуації, знаходити певну залежність величин, виконувати ряд логічних операцій, навчайте поняттям «більше», «менше», «дорожче», «дешевше», «порівну», використовуючи різноманітні матеріали: конструктор, кубики, смужки паперу.
  2. Знайомте дітей з цінами, вартістю, кількістю.
  3. Допомагайте дітям здобувати навички порядкового рахунку в межах 10 під час гри або при малюванні.
  4. Навчайте дитину розумінню «до» і «після».
  5. Навчайте виміряти довжину, ширину, висоту предметів, визначати об’єм посудин.
  6. Під час прогулянок розвивайте окомір дітей.
  7. Вчіть орієнтуватися в часі, вкладатися у відведений час при виконанні якоїсь роботи (малювання, конструювання, прибирання), запам’ятовувати назви місяців, послідовність днів, тижнів, пір року, визначати час за годинником з точністю до півгодини.
  8. Вчіть орієнтуватися у просторі, розуміти поняття «від», «до», «вперед», «назад», «вгору», «вниз», «направо», «наліво».

   

ІІІ. Навчання грамоти.

  1. Для запам’ятовування щоденно складайте з дітьми склади.
  2. Якщо дитина вже запам’ятала накреслення букв, можна вчити друкувати.
  3. Не поспішайте вивчати «Буквар», краще знайомтесь із «Азбукою», яка його не дублює.
  4. Заохочуйте дітей до ліплення, дрібного конструювання, друкування і малювання, що розвиває дрібні м’язи рук.

 

   ІV. Зміцнення фізичного здоров’я дитини, психологічна підготовка до систематичної щоденної діяльності.

  1. Змалку привчайте дитину дотримуватися правил особистої гігієни.
  2. Виробіть для дитини чіткий режим дня і намагайтесь його дотримуватися.
  3. Привчайте дитину до ранкової зарядки. Фізичними вправами особливо корисно займатися на свіжому повітрі.
  4. З раннього дитинства загартовуйте вашу дитину.
  5. Влаштовуйте дитині прогулянки в будь-яку погоду. Пам’ятайте! Хвора дитина – це горе не лише для вас, батьків, а й для вчителів: порушується звичний навчальний процес, дитині доводиться весь час «наздоганяти» матеріал.
  6. Перед заняттям у школі проконсультуйтесь з психологом, логопедом. При необхідності, з допомогою фахівця, виправте мовленнєві недоліки дитини.
  7. Відвідайте стоматолога, вилікуйте дитині всі хворі зуби.
  8. Перевірте зір вашої дитини в окуліста.

Останнє опубліковане

16.04.2024
Обʼєднаймося ж, брати мої!

Нещодавно наша гімназія отримала надзвичайно приємну звістку про перемогу Зубка Дмитра учня 9-А класу, у ||| етапі XXIII Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Обʼєднаймося ж, брати мої!» у номінації «Література (проза і поезія). Це високий рівень і результат, спільної багаторічної праці з творчим керівником і наставником Вірою Богданівною Курило, вчителем української мови та літератури. Вітаємо талановитого учня та його творчу вчительку з перемогою і нагородою Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації. Пишаємося Вами, та зичимо нових здобутків.

16.04.2024
Дрони - це не лише захоплююча технологія, але й потужний інструмент у різних сферах життя.

Вони здатні забезпечувати допомогу під час рятувальних операцій, надавати зображення з висоти пташиного польоту для мапування територій та навіть використовуватися для доставки товарів. Саме з такою інформацією сьогодні до нас прийшов волонтер Андрій Синиця, розповів і продемонстрував роботу FPV-дрона учням гімназії. Команда ГФ ЧСО навчилися збирати та програмувати цю " малечу" незамінних помічників, наших захисників. Дякуємо за Вашу довіру та підтримку в закупівлі комплектуючих. Лише разом ми сила! Тому залишаємо реквізити для допомоги на збір дронів. Карта ПриватБанк 5168752084870693 Бойчук Л.В. (+QR-коди у фото)

16.04.2024
Тиждень духовності

Сьогодні у нашу гімназію завітав отець Августин з пізнавальною лекцією " Що таке совість?" Учні 8-9- тих класів уважно слухали, критично думали та запитували все, що не знали. Учні та вчителі спільно досліджували й обговорювали значення моральних цінностей, релігійних традицій, вплив соціального середовища на формування совісті, використовували приклади історичних та сучасних ситуацій, коли совість є важливою, і шукали способи розвитку та зміцнення своєї совісті.

16.04.2024
В гостях у кінологів

Днями в гості до військових Кінологічного навчального центру завітали учні Червоноградського ліцею, аби дізнатися, як готують чотирилапих охоронців кордону та ознайомитися із тонкощами військової служби. Як зазначили в Кінологічному центрі, чотирилапі помічники прикордонників з першої хвилини справили найбільше враження на дітлахів, які з цікавістю спостерігали за заняттям кінологів та активно підтримували їх оплесками за гарний результат. Усі мали змогу досхочу погратися з чотирилапими друзями та спробувати себе у ролі кінолога. Також юні патріоти вчились стріляти в інтерактивному тирі та показали досить непогані результати. Які гостини без частування?! На завершення візиту прикордонники пригостили дітей свіжовипеченими булочками з власної пекарні. Щиро вдячні за організацію поїздки Палюзі Михайлу!

12.04.2024
Безпека дітей в інтернеті: опитування для батьківської громадськості

В умовах повномасштабної та гібридної інформаційної війни росії проти України громадянам важливо опиратися ворожій пропоганді, вміти відрізняти фейки та максимально ефективно використовувати цифрові технології для особистої безпеки. Враховуючи ці виклики та загрози, розроблено опитування "Безпека дітей в Інтернеті: опитування для батьківської громадськості". Мета даного опитування-зрозуміти рівень знань та обізнаності у сфері кібербезпеки, а також виявити наявні потреби, задля побудови безпечного онлайн-середовища для батьків та дітей. Опитування доступне за посиланням нижче. Запрошуємо до активної участі в опитуванні усіх небайдужих.