Як налагодити довірливі та доброзичливі стосунки з дитиною?



Як налагодити довірливі та доброзичливі стосунки з дитиною?

Відоме англійське прислів'я вчить: «Не виховуйте дітей, все одно вони будуть схожі на Вас. Виховуйте себе». На жаль, у нашому суспільстві дуже часто трапляється так, що батьки, або вчителі дозволяють собі просто неприпустимі речі стосовно дитини, порушують багато правил взаємоповаги, зберігання особистих кордонів та ввічливого спілкування. Натомість бурхливо обурюються, коли не найкращий приклад взаємодії повертається до них бумерангом. Можна сіяти що завгодно, але жати доведеться те, що посіяли. Пропоную ознайомитися зі списком небажаних проявів спілкування. Поспостерігайте за собою, можливо саме вони є причиною погіршення стосунків.

Нижчезгадані речі є однаково неприємними для людей будь-якого віку. Кожній людині, яка взаємодіє з дитиною варто уявити її дорослою. Що згадуватиме вона у спілкуванні з Вами? Будуть це теплі, приємні спогади, чи навпаки у пам’яті залишиться почуття провини, страх та образа?

Неодмінно погіршують якість спілкування: крики, провокації, бойкот (Після суперечки все одно потрібно залишатися на зв’язку. Якщо Вам важко опанувати свої емоції, краще попередьте дитину про те, що зможете продовжити спілкування, після того, як всі заспокоються ) нотації, присоромлення, плітки з іншими батьками чи вчителями (особливо у присутності дитини), кидання речами, нетерплячість, завищені вимоги та очікування, дратування, побої, прискіпування, перебивання, постійне повернення до старих сварок та образ, звинувачення у власних проблемах, брехня, невиконувані обіцянки, зневажливий і постійно командний тон, висміювання, погрози, приниження дитини та її вподобань, приниження та образи друзів і знайомих (краще обговорити стосунки з друзями конструктивно, без зайвих образ та емоцій), знецінення почуттів, образливі слова (дурень, нахаба і т. д.) Сподіваюся знадобиться! Пам'ятайте дитина - це ваше відображення.