ТИЖДЕНЬ ФІЗИКИ, ІНФОРМАТИКИ ТА ТЕХНОЛОГІЙ



Протягом першої декади лютого 2024 року згідно річного плану роботи школи в Сілецькій ЗШ І-ІІІ ст. ім.Івана Климіва-Легенди проходив Тиждень фізики, технологій та інформатики. Вчителі відповідних предметів ставили за мету у захоплюючій формі розширити та поглибити знання учнів, отримані на уроках, показати їх використання у житті, виробляти навички швидко мислити ясно викладати свої думки, а також навчати учнів виявляти винахідливість у складних ситуаціях. Для усіх класів закладу було заплановано та організовано ряд цікавинок.

29.01.24 вчителем трудового навчання Козоріз О.П. проведено урок з елементами гри «Моя професійна кар’єра». Учні 11 класу вчились визначати свої життєві плани і, у відповідності з ними, намітити шляхи розвитку своєї майбутньої кар’єри. Також розглянули ситуації пов’язані з «кар’єрними якорями» і діями людей різних життєвих обставинах, пов’язаних з професійною кар’єрою.

/blog/blog_gallery/9657/8186_1707815812.jpg

В четвер 01.02.2024 в актовому залі школи весело та захоплююче пройшли загальношкільні інтелектуальні ігри «Що? Де? Коли?».  Усі питання були підібрані відповідно тематики предметної декади та стосувалися компетентностей з фізики, інформатики, технологій. Перемогу в іграх здобула команда учнів 11 класу. Вчителі вибороли почесне друге місце, а команда учнів 8 класу – третє.

/blog/blog_gallery/9657/949_1707816235.jpg/blog/blog_gallery/9657/6404_1707816235.jpg

Під час конкурсу-вікторини, яку провела вчитель Козоріз О.П 5 лютого, учні 7класу  визначали види декоративно-ужиткового мистецтва, розв’язували кросворди, складали прислів’я на тему «Що я знаю про українське декоративно-ужиткове мистецтво».

У вівторок 6 лютого було організовано Ольгою Петрівною майстер-клас «Сувенір «Серце з фоамірану» 6-А, 6-Б класи. Дівчатка вчились виготовляти та оздоблювати сувеніри для своїх друзів.

/blog/blog_gallery/9657/1073_1707816235.jpg

Для учнів 7-8 класів вчителем фізики Карпів Г.І.  було проведено конкурс саморобних приладів. Найкращі роботи нагороджені грамотами: І місце- Остапів Н (компас). 7 клас, ІІ місце-  Вашків М(термометр).8 клас, ІІІ місце- Заблоцька Я(термометр)

/blog/blog_gallery/9657/5261_1707816235.jpg

Цікавинкою для учнів 5 та 6 класів стало також проведення конкурсу з графіки «Створення неіснуючих персонажів», в якому діти проявили креативність, творчість, та навчилися дотримуватися авторських прав на інтелектуальну власність.

/blog/blog_gallery/9657/4013_1707816235.jpg

 

Вчитель інформатики Шийка О.І. протягом декади  проводила цікаві перерви для 5-6 класів за допомогою платформи Kahoot.it.

Актуальність проведення квізів полягає в тому, що даний захід вдало поєднує ігрові і навчальні моменти, показує значущість і роль інформатики в сучасному динамічному суспільстві, сприяє розвитку пізнавальної активності, творчих здібностей, кмітливості, винахідливості.

Як відомо, в ігри на уроках люблять грати усі, навіть дев’ятикласники. Вчитель Карпів Г.І. провела інтерактивну гру в 9-х класах, де в цікавій формі учні узагальнили знання з теми "Фізика атома і атомного ядра. " Через "Кидай кубик і відповідай" діти змушені були без підготовки відповідати на питання з теми, і досить добре впоралися із поставленою задачею.

Для 11 класу Галина Ігорівна приготувала настільну  гру-мандрівку з теми "Механічні та електромагнітні хвилі.

А також випускники мали можливість переглянути фільм про Івана Пулюя з наступним обговоренням. Дізналися, як він пішки ішов зі Львова до Відня на навчання, а згодом викладав і очолював виші в європейських столицях. Значно глибше дослідив Х-промені, ніж Рентген, але світова слава дісталася останньому. Був не тільки видатним вченим, винахідником, а одим із перших перекладачів Біблії українською. Іван Пулюй - той, хто ціле життя пам'ятав своє українське коріння і вболівав за свою батьківщину. 2 лютого- день народження вченого. Отож 11 класники добре запамятають факти із життя цього українського генія.

З метою підвищення інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, забезпечення захисту дитини від шкідливих інформаційних впливів, акцентування уваги на важливості безпечної поведінки у Всесвітній мережі вчитель  Олена Іванівна провела для учнів 7-9 класів інформаційні тренінги з питань безпеки у мережі Інтернет.

Учні більше дізналися про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для молоді за матеріалами платформи «Разом до кращого інтернету» https://betterinternetcentre.org/

Проаналізувавши усі заходи, проведені протягом декади, можна стверджувати , що вони були актуальними та результативними, адже спрямовані на поглиблення й розширення знань з важливих предметів.

Обговорення підсумків тижня допомогло систематизувати урочну та позаурочну діяльність усіх учасників освітнього процесу, а також сприяло розкриттю внутрішнього потенціалу здобувачів освіти.

 


Останнє опубліковане

12.05.2024
ДЕНЬ МАТЕРІ

Ще в колисці немовля Слово «мама» вимовля. Найдорожче в світі слово Так звучить у рідній мові: Мати, Матінка, Матуся, Мама, Мамонька, Мамуся! Називаю тебе я, Рідна ненечко моя!

09.05.2024
ГАЇВКИ

Ой устань, устань, Подоляночко, Ой устань, устань, молодесенька, Вмий своє личко, Личко біленьке, Та візьмися в бочки, Поскачи навскочки, Біжи до Дунаю, Бери ту, що скраю.

26.04.2024
День пам'яті про Чорнобильську катастрофу

26 квітня - День пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи, однієї з найстрашніших катастроф за всю історію ядерної енергетики.