ТОЛЕРАНТНІСТЬ ЯК ШЛЯХ ДО МИРНОГО ТА СВІТЛОГО МАЙБУТНЬОГО



«Кожна людина – як літера в алфавіті: щоб утворити слово,
потрібно злитися з іншими.»
Осип Мандельштам

 

 

       «Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші. Ось чому і дружба, і допомога, і спілкування були б неможливими, якби не існувало між нами взаємної терпимості»

                                    Г.Гвіччардіні – італійський історик, філософ-гуманіст

 

 

Міжнаро́дний день толера́нтності — відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання його.

Розуміння толерантності не однакове в різних культурах, тому що залежить від історичного досвіду народів. У англійців толерантність розуміється як готовність і здатність без протесту сприймати особистість, у французів – як певна свобода іншого, його думок, поведінки, політичних і релігійних поглядів. Для китайців бути толерантними означає дозволяти великодушність стосовно інших. У арабському світі толерантність – прощення, терпимість, співчуття іншому, а в персидському – ще й готовність до примирення.

Зараз під толерантністю розуміють повагу і визнання рівності, відмову від домінування та насилля, визнання прав інших на свої думки та погляди. Отже, толерантність – це прийняття інших такими, якими вони є, і взаємодія з іншими на основі згоди.

Толерантність — ставлення до інших людей як цінностей, що виражається у визнанні, розумінні та прийнятті представників інших культур; це терпимість до чужих думок, вірувань і поведінки. Толерантність особистості є суттєвим фактором соціалізації дитини і значною мірою визначає успішність її подальшого життєвого шляху.

 Все залежить лише від нас, толерантність починається з повсякденного життя. Лише толерантні і доброзичливі люди можуть побудувати демократичну, процвітаючу державу.

Ось, яка «дієта» для тих, хто хоче стати толерантними:

Понеділок: розмовляючи з людьми, дивись їм у вічі; вітайся з усіма.

Вівторок: намагайся нікому не нав’язувати свою волю.

Середа: зробити для когось добру справу так, щоб він не здогадувався, що добро йде від вас;

Четвер: не виявляти до іншого такого відношення, яке ви не хочете відчути до себе;

П’ятниця: намагайтеся мати гарний вигляд, говорити з усіма тихим голосом;

Субота: записати 5 позитивних якостей, що характеризують вас і вашого друга;

Неділя: знайдіть 3 причини, щоб сказати «дякую» вашим близьким.

 


Останнє опубліковане

08.04.2024
До уваги батьків майбутніх першокласників

Про прийняття учнів до перших класів

11.03.2024
ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ

І на оновленій землі Врага не буде, супостата, А буде син, і буде мати, І будуть люде на землі.