ЛЮДИНА - НЕ ТОВАР!



18 жовтня в Україні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який покликаний вчергове нагадати про необхідність консолідації зусиль органів державної та місцевої влади, громадських організацій з метою підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Війна сприяє торгівлі людьми. Про це багато говорять експерти. Урядові структури та неурядові організації проводять інформаційні кампанії, спрямовані на запобігання потрапляння людей у біду. Час від часу історії про випадки сексуальної експлуатації повідомляють у медіа.

Вразливість мільйонів людей зросла через міграцію та економічну скруту. Згідно з даними Управління Верховного комісара ООН з питань біженців, лише в країнах Європи досі перебувають 8 млн українських громадян, переважно це жінки та діти.  Десь 7 млн змушені переїхати в інші регіони України. Соціологічні опитування свідчать, що у близько 80% доходи зменшилися після початку повномасштабного російського вторгнення.

При цьому згідно з дослідженням Міжнародної організації з міграції, більше половини людей в Україні схильні прийняти принаймні одну ризиковану, з точки зору потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, пропозицію праці. Це – вражаюча цифра, яка засвідчує благодатний ґрунт для зловмисників.

Торгівля людьми (трафікінг) має різні форми: трудова та сексуальна експлуатація, втягнення у жебрацтво чи злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах тощо. Як вберегтися від трафікінгу за кордоном?

  1. Не довіряйте незнайомцям.
  2. Ніколи нікому не віддавайте паспорт чи інші документи, що підтверджують особу, тримайте їх копії окремо від оригіналів.
  3. Постійно контактуйте з близькою людиною в Україні, особливо під час перетину кордону.
  4. Працевлаштовуйтеся офіційно, не довіряйте пропозиціям швидкого заробітку.
  5. Тримайте під рукою найважливіші контакти: телефони гарячих ліній, волонтерів, юристів, адреси посольств тощо.

Як розпізнати й уникнути примусової праці – дізнайтесь на інформпорталі Держпраці https://www.pratsia.in.ua/forced_labour.php


Останнє опубліковане

08.04.2024
До уваги батьків майбутніх першокласників

Про прийняття учнів до перших класів